Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 20:47, 18 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Mary
przekopałem komputer, ale nie znalazłem żadnego zdjęcia Snow Flake jesienią. Muszę tej jesieni to nadrobić

@KasiaBawaria
no i gdzie ta choroba? Ja widzę u Ciebie szałowy sezon


Dzisiejszy wieczór:

moja Diva Fiore mniej niebieska


Trebah Silver - pierwszy raz zakwitła, myślałem, że bardziej będzie przypominać Ayeshę, ale i tak sympatycznie wygląda


H. sikokiana zaczyna kwitnąć


pamiętam, że w poprzednich latach pisaliśmy tu o czerwonych odmianach H. macrophylla; po lewej Leuchtfeuer, po prawej Hot Red






AgaCzek 20:58, 18 lip 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Piękny kolor na ta Mthilde Gütges

A tutaj moje standardziki:
Vanilla fraise jeszcze nierozkwitnieta fo końca. Muszę przyznać ze najbardziej je lubię w wersji „truskawki ze śmietaną” lub jesienią w wersji ciemno bordowej i zawsze nie mogę sie doczekac kiedy zaczną sie przebarwiać


Tutaj szpalerek vanilla fraise i jedna polar Bear (ta pierwsza)


I jeszcze raz misiek na pniu, jeszcze niestety zielony.

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MarcinKRK 21:12, 18 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
W zeszłym roku posadziłem kilka "niebiałych" odmian H. arborescens. W tym roku okaże się jak będą wyglądać gdy przekwitną. Mam nadzieję, że lepiej niż NCHA1 Invincibelle Spirit.

NCHA2 Invincibelle Spirit II - u mnie niektóre kwiatostany z dziwnie dużą ilością kwiatów płodnych


NCHA3 Invincibelle Ruby


NCHA4 Incrediball Blush - tu z kolei ciemniejsza niż powinna


Candybelle Marshmallow - delikatny róż, bardzo ładnie się prezentuje



I na koniec ogólny widok wąwozu hortensjowego w tym sezonie - bardziej niebiesko niż rok temu





Nowa12 22:58, 18 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MarcinKRK napisał(a)
W zeszłym roku posadziłem kilka "niebiałych" odmian H. arborescens. W tym roku okaże się jak będą wyglądać gdy przekwitną. Mam nadzieję, że lepiej niż NCHA1 Invincibelle Spirit.

NCHA2 Invincibelle Spirit II - u mnie niektóre kwiatostany z dziwnie dużą ilością kwiatów płodnych


NCHA3 Invincibelle Ruby


NCHA4 Incrediball Blush - tu z kolei ciemniejsza niż powinna


Candybelle Marshmallow - delikatny róż, bardzo ładnie się prezentuje



I na koniec ogólny widok wąwozu hortensjowego w tym sezonie - bardziej niebiesko niż rok temu







Ja się zawsze zastanawiam skąd ty takie odmiany bierzesz nie osiągalne w szkółkach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
KasiaBawaria 09:15, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pieknie!!

Marcin- choroba jest. Kwestia dobrego robienia zdjec
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:55, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ta mnie urzekla!Invincibelle Ruby
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 12:01, 19 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Nowa12
Część tych hortensji można już dostać w Polsce, a sprowadzanie ze szkółek zachodnich w dobie internetu nie jest problemem. Ceny czasem niższe niż w Polsce. kłopotem są tylko koszty wysyłki. Kilka dostałem bezpośrednio od hodowców do testów.

@KasiaBawaria
Liczę, że te nowe różowe H. arborescens będą przekwitać bardziej elegancko niż NCHA1 (Invincibelle Spirit), którą musiałem przesadzić w mniej widoczne miejsce, bo po przekwitnięciu straszyła swoimi zielonobrunatnymi kwiatostanami. W sierpniu zrobię zdjęcia i pokażę jak się sprawiły.
Wiaan 15:45, 19 lip 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Moja hortensja nazwy nie znam dopiero zaczyna kwitnąć, liści dużo a kwiatów jak na lekarstwo, podlewam nawożę i nie wiem czy taka odmiana, czy tak ma być. Doradzcie proszę czy może trzeba ją przeswietlic czy cierpliwie czekac. Mam ją dopiero od zeszlego roku.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
KasiaBawaria 17:53, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czasem trzeba poczekac 2-3 lata by zaczela dobrze kwitnac.Za duzo nawozu tez nie dobrze.Swoje nie nawozilam w tym roku wogole.Moi tescie nie nawoza od 15 lat







____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 18:01, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443






____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies