Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po prostu ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Po prostu ogród...

sylllwia 09:01, 17 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Daj im Sebek od czasu do czasu florowitu, to Cię polubią ostróżki.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Dorota123 14:45, 17 cze 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rododendrony piękne, ostróżki też lubię, mam granatowe. Wysiewałam w zimie 3 różne opakowania i nic nie wzeszło, więc dokupiłam błękitną i białą.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewka16 09:26, 18 cze 2015

Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 4
Pani Sylwio! Śliczny ogród! Gratulacje! Moglabym nań patrzeć godzinami! Pani wątek przeczytałam jednym tchem. Azalie i kule bukszpanowe to jest to!! Też przymierzam się do zagospodarowania swojego kawałeczka ziemi jednak na początek mam do przemyślenia co posadzić na nasyp koło ściany domu. W najbliższym czasie mam nadzieję powstanie wejście do domu, na razie taki prymityw i pozostaje mi zrobić coś na wzór skalniaka czy rabatki po obu stronach schodów wejściowych. Myślalam wstępnie o azalii albo różanecznikach, różach, do tego jalowiec płożący koniecznie karłowaty i żeby się zbytnio nie rozrastał i nie wiem co dalej jak długo kwitna azalie? czy po tym okresie pozostają zielone liście? a może lepiej róże posadzić?
sylllwia 22:58, 18 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Ewka na forum wszyscy mówimy sobie po imieniu
Dziękuję za pochwały odnośnie ogrodu i dziwię się że chciało Ci się wszystko czytać
Azalie, rododendrony kocham od zawsze Azalie kwitną w zależności od pogody około dwóch tygodni jeśli mowa o jednym krzaczku. Jeśli posadzisz kilka różnych odmian to kwitnienie może trwać 4-6 tygodni. Po kwitnieniu pozostają zielone liście, a na jesień ślicznie przebarwiają się.
Czy posadzić róże czy azalie - kwestia co lubisz. Najlepiej i to i to wtedy nie tylko w maju będziesz miała kwiaty.
Odnośnie projektu ogrodu do najlepiej załóż własny wątek w dziale projektowanie ogrodów. Jest wiele mądrych i życzliwych osób na forum na pewno Ci pomogą.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Ewa 06:36, 20 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Sylwuś Twoje ostróżko piekne i proste, a moje pokładaja się
Jedziemy w przyszłym tygodniu na objazd szkółek? wtorek?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
ewka16 07:52, 20 cze 2015

Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 4
Dzięki Sylwio za odpowiedź. Jeśli chodzi o wątek to może uda mi się założyć w najbliższym czasie, tylko nie wiem czy nie będzie to trochę śmiesznie wyglądało bo ja mam w stostunku do Was, użytkowników, malutkie poletko, zaledwie jakies 16 m kw. Są to dwa nasypy koło muru domu, które muszą tam pozostać i, aby dobrze to wyglądało, trzeba je jakoś zagospodarować.. No nic, spróbuje zaożyć wątek i bedziemy myślec dalej, dzięki, pozdrawiam
sylllwia 21:17, 21 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Ewuś dopiero teraz doczytałam - we wtorek rano jadę ze znajomą kupić prezent wychowawczyni. A Ty masz już wolne w tym tygodniu?
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
sylllwia 21:24, 21 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Moja róża 'Lea' niesamowicie pachnie, drugi sezon w donicy








____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Ewa 12:19, 24 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Ładna ...bardzo ładna!!!
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
sylllwia 23:42, 24 cze 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Nowa rabata, po prawej, z wiśniami, cisami, bukszpanami i tawułami, jeszcze nie skończona.
Wisieńki na razie mają malusieńkie korony, ale wierzę, że szybko urosną







A tu stożek z cisa, niedawno przesadzony.
Widać, że miał za ciasno z jednej strony, rosną wcześniej przy ścianie.
Ale tutaj ma pełno miejsca i mam nadzieję, że szybko się wyrówna.

____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies