Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Zakupy przez internet

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakupy przez internet

Tinka 11:00, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Zdjęcia sadzonkek z ,,Wrzos'' Miscantus Gigantus-6zł za szt


Trawy od P. Smala z ,,Trawki.pl'' Miscant Gigantus po 10zł za sztukę
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 11:09, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Nic dodać,nic ująć.....Ocenę pozostawiam Państwu
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 11:21, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Trawy z ,,Trawki .pl po posadzeniu
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 11:26, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 11:29, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Borbetka 20:41, 28 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kupiłam trawki ze strony ogrodytraw.eu



W zeszłym roku też tam kupiłam miskanty Morning Light. Pięknie przezimowały, już wychodzą. Tym razem trochę się naczekałam, ale rośliny są w dobrej kondycji i jak zwykle pochwalam zapakowanie towaru.

____________________
borówcowy wizytowka
Tinka 22:04, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Borbetka napisał(a)
Kupiłam trawki ze strony ogrodytraw.eu



W zeszłym roku też tam kupiłam miskanty Morning Light. Pięknie przezimowały, już wychodzą. Tym razem trochę się naczekałam, ale rośliny są w dobrej kondycji i jak zwykle pochwalam zapakowanie towaru.


Trawki wyglądają na piękne i zdrowe
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Basiaw 10:19, 29 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Takie mam wrażenie, że o ile rynek bylin, krzewów sprzedawanych wysyłkowo ma się już u nas całkiem dobrze i osiągnął przyzwoity poziom, to z trawami ciągle są problemy.
Sprzedawcy bylin, jeśli w ogóle mają trawy, to w niewielkim wyborze a ci, którzy specjalizują się w trawach, jak przytaczane powyżej sklepy - trawki.pl i ogrodytraw.eu mają ogromny wybór odmian, gatunków, ale z jakością a szczególnie wielkością oferowanych sadzonek jest tak sobie.
W ubiegłym roku kupowałam trawy u obydwu sprzedających, przy czym u Surowińskich "na żywo", podczas wystawy ogrodniczej w Szczecinie a na trawki.pl wysyłkowo. Te kupione na wystawie były dość małe, ale wszystko się przyjęło i w tym roku to już całkiem spore kępy natomiast te przysłane przez pana Smala były jednak nieco większe niż to, co Tinko pokazujesz na zdjęciach, coś się pogorszyło w jakości od ubiegłego roku.
Jak na razie to chyba pozostaje uzbroić się w cierpliwość, kupować takie trawowe niemowlaki i czekać aż urosną.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Borbetka 16:08, 29 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zgadzam się z BasiąW. Trawki małe, sama myślałam, że większe dostanę i sobie nawet zgapiłam z GAP-a aranżację z Aureolką, a tymczasem nic mi z tego nie wyjdzie, bo za małe są. Na zimę znowu zadołować będzie trzeba, w następnym roku czekać prawie do lata, żeby wreszcie było je widać. Piękne te trawy, ale się czasem zastanawiam, czy gra jest warta świeczki.
____________________
borówcowy wizytowka
Basiaw 08:57, 31 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Borbetko, ja to chyba jakaś nie na czasie jestem, co to jest ta aranżacja o której piszesz? Czy to trawy w donicach, skoro na zimę musisz je zadołować?

Dużych traw wysyłkowo się nie kupi, raczej bez szans, to bardziej trzeba po szkółkach szukać, czasem mają takie naprawdę wyrośnięte w dużych donicach, ale cena też odpowiednio duża wtedy
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies