Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Zakupy przez internet

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakupy przez internet

Tinka 23:23, 17 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Basiaw napisał(a)
Czy ktoś z Was kupował wysyłkowo wrzośce? Musze przebudować wrzosowisko i właśnie wrzośców chcę dołożyć, bo radzą sobie u mnie o niebo lepiej niż wrzosy.
Jakieś 3 lata temu kupowałam wysyłkowo wrzosy i wrzośce, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie, na allegro oferta wrzośców słabiutka a i w internetowych szkółkach też nie specjalnie umiem coś znaleźć.
Może ktoś ma sprawdzone źródło tych roslin?

Basiu widzę,że mieszkasz w Zachodniopomorskim.Jutro i w niedzielę w Szczecinie na Wałach Chrobrego jest kiermasz i tam co roku sprzedaje kobieta przecudne wrzośce.Nigdy nie mogę oprzeć się ich urodzie ,no i oczywiście wpadam w szał zakupów
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Basiaw 07:56, 24 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tinko, czy kupowałaś u Cieszyńskich fuksje, pelargonie?
Nie wiem, co jest, ale ani fuksje ani pelargonie w ogóle mi nie rosną, pączki kwiatowe pelargonii, z którymi przyjechały zamierają Inne pelargonie, kupione w pobliskim ogrodnictwie rosną pięknie, a te siedzą jak jakieś śpiące królewny
Raczej nie będę już tego typu delikatnych roślin kupować wysyłkowo. Byliny, krzewy to owszem, ale przeznaczonych na jednoroczną uprawę nie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Tinka 21:34, 24 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Basiaw napisał(a)
Tinko, czy kupowałaś u Cieszyńskich fuksje, pelargonie?
Nie wiem, co jest, ale ani fuksje ani pelargonie w ogóle mi nie rosną, pączki kwiatowe pelargonii, z którymi przyjechały zamierają Inne pelargonie, kupione w pobliskim ogrodnictwie rosną pięknie, a te siedzą jak jakieś śpiące królewny
Raczej nie będę już tego typu delikatnych roślin kupować wysyłkowo. Byliny, krzewy to owszem, ale przeznaczonych na jednoroczną uprawę nie.


Witaj Basiu.U Cieszyńskich kupowałam Floksy na skalniak i takie tam inne rosliny.Prawdę mówiąc nie bardzo jestem zadowolona z roslin,bo po pierwsze bardzo malutkie sadzoneczki,a po drugie to otrzymałam po 20 maja i nie za długo sie nimi nacieszyłam..Powinnaś napisac do nich z pytaniem,co jest przyczyną gnicia paków.Przesadz je do nowej,świeżej ziemi i daj nawozu.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 21:58, 24 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
To zakupy z ,,trawki.pl''
W takim stanie otrzymałam przesyłkę


Dobrze,że P. Smal wzmocnił karton spinaczami,także nic sie trawom nie stało.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 22:17, 24 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
A to przesyłka od ,,Lawendowy Fan""
Lawenda zapakowana w folię i przykryta agrowłókniną

Po odpakowaniu kartonu moim oczom ukazał sie taki oto widok

Piękne,zdrowe i ogromne sadzonki

Jutro zrobię jeszcze zdjęcie po rozpakowaniu z folii.
Na sześć firm wysyłkowych tylko dwóm wystawiam ocenę 6
Szkółce ,,Wrzos'' za piękne i duże sadzonki,w szczególności traw.Pan Smal jest trochę przereklamowany
otrzymałam od niego trawy tegoroczne(zamawiałam zimą),a więc malutkie.Postaram sie wstawic zdjęcie Miscanta z,,Wrzos'' i dla porównania od P. Smala(6zł i 10 zł)
Na drugą szóstkę u mnie zasłużył Pan Bogdan ,,Lawendowy Fan'' Szkoda,że większość sprzedawców
liczy tylko na szybki zysk.aby sprzedać byle co za jak największe pieniądze.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Basiaw 10:48, 25 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tinko, do Cieszyńskich już pisać nie będę, bez sensu, pisałam raz, nie otrzymałam odpowiedzi. Ja wiem, że oni w tym czasie mają spiętrzenie zamówień, ale mimo wszystko, gdy składam zamówienie 3 stycznia a potem nie dostaję wszystkiego co zamówiłam a część odmian bez zapytania jest zmieniona na inne, to pomimo zwrotu części gotówki jest to trochę wkurzające. Planuję sobie skrzynkę z białymi pelargoniami a dostaję fioletowe... Jednej macierzanki nie dostałam wcale, pomimo, że na stronie ciągle jest jako dostępna.
Co do bylin to tak jak piszesz, nieprzyzwoicie maleńkie, niby zdrowe, ale tak malutkie, że nie wiadomo jak to sadzić. Więcej tam nic nie kupię.

Za to szkółce Wrzos też postawiłabym 6stkę
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ania_79 12:05, 25 maj 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Tinka napisał(a)
A to przesyłka od ,,Lawendowy Fan""
Lawenda zapakowana w folię i przykryta agrowłókniną

Po odpakowaniu kartonu moim oczom ukazał sie taki oto widok

Piękne,zdrowe i ogromne sadzonki

Jutro zrobię jeszcze zdjęcie po rozpakowaniu z folii.
Na sześć firm wysyłkowych tylko dwóm wystawiam ocenę 6
Szkółce ,,Wrzos'' za piękne i duże sadzonki,w szczególności traw.Pan Smal jest trochę przereklamowany
otrzymałam od niego trawy tegoroczne(zamawiałam zimą),a więc malutkie.Postaram sie wstawic zdjęcie Miscanta z,,Wrzos'' i dla porównania od P. Smala(6zł i 10 zł)
Na drugą szóstkę u mnie zasłużył Pan Bogdan ,,Lawendowy Fan'' Szkoda,że większość sprzedawców
liczy tylko na szybki zysk.aby sprzedać byle co za jak największe pieniądze.


Popieram w 100%- również uważam, że szkółka Wrzos i Lawendowy-fan z Baczyny zasługują na sześć plus- ogromne sadzonki, dokonały kontakt i dbałość o klienta, a do tego rewelacyjna cena. Moje tegoroczne zakupy przyniosły nieco rozczarowań, głownie chodzi o trawy i wielkość sadzonek, na szczęście są Sprzedawcy, którzy trzymają poziom.
Jeśli chodzi o perfekcyjne transakcje- dołączyłabym jeszcze do tego grona P. Podstolca- wszystko pięknie rośnie w oczach, dobre ceny, przemiły kontakt oraz Rozarium.org- piękne róże od przemiłej Pani Ewy.
Rozczarowały mnie w tym roku zamawiane trawy, jakoś nie mam szczęścia do nich, przyszły malutkie sadzonki, a na zdjęciach wydawały się co najmniej 3 razy większe; jedynie miskanty ze szkółki wrzos -rewelacja. Chyba nie ma jeszcze sklepu z trawami z "wypasionymi" roślinami i dużym wyborem.
____________________
Ania
polinka 08:49, 28 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zamawiałam w tym roku rośliny u 4 sprzedawców na allegro i muszę przyznać, że na nikim się nie zawiodłam. Na szczęście- bo obawy miałam wielkie

wrzosik pl- zamówiłam wrzosy, wrzośce,kostrzewę siną i tawułę brzozolistną- wszystkie rośliny ładnie rozrośnięte, zdrowe, żadnych plam czy przebarwień, podpisane. Przesyłka dotarła w umówionym terminie, dobrze zabezpieczona, żadna roślina nie uszkodzona.

OGROD EDEN- zamawiałam 2 rodzaje żurawki. Jak za tą cenę spodziewałam się troszkę większych sadzonek ale i tak nie jest żle. Rośliny ładne, zdrowe liście i jedna nawet kwitnąca Paczka dobrze zabezpieczona, żadnych uszkodzeń.

akex-Albamar-zamówiłam hortensje, lawendę, winobluszcz i berberys. Rośliny również ładne, gęste, hortensje przycięte, lawenda z pączkami. Sposób pakowania wzorowy, dużo patyczków bambusowych. Kontakt rewelacyjny, szybka odpowiedz na wszystkie pytania.

Peonia4- mam od nich miskanta 4 letniego i proso. Tutaj trudno ocenić,ponieważ wiadomo, że to jeszcze nie szczyt sezonu traw i za bardzo okazałe nie będą. Miskant w dużej doniczce, duża kępa. Zapakowane również profesjonalnie i szybka dostawa.

W razie pytań służę pomocą

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Tinka 10:23, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Basiaw napisał(a)
Tinko, do Cieszyńskich już pisać nie będę, bez sensu, pisałam raz, nie otrzymałam odpowiedzi. Ja wiem, że oni w tym czasie mają spiętrzenie zamówień, ale mimo wszystko, gdy składam zamówienie 3 stycznia a potem nie dostaję wszystkiego co zamówiłam a część odmian bez zapytania jest zmieniona na inne, to pomimo zwrotu części gotówki jest to trochę wkurzające. Planuję sobie skrzynkę z białymi pelargoniami a dostaję fioletowe... Jednej macierzanki nie dostałam wcale, pomimo, że na stronie ciągle jest jako dostępna.
Co do bylin to tak jak piszesz, nieprzyzwoicie maleńkie, niby zdrowe, ale tak malutkie, że nie wiadomo jak to sadzić. Więcej tam nic nie kupię.

Za to szkółce Wrzos też postawiłabym 6stkę

Ja u P. Cieszyńskich juz tez nic nie kupię...Rośliny wogóle nie rosną .Zamawiane w innych szkółkach podwoiły swą objetośc,a te jak zaczarowane są takie jak po posadzeniu.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 10:40, 28 maj 2013


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Wstawiam obiecane zdjęcia Lawendy po odpakowaniu z folii

Duża,ładna,pięknie ukorzeniona sadzonka
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies