Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwsze kroczki przy szeregowcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze kroczki przy szeregowcu

Sebek 18:35, 30 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A byłyście na początku wątku ?

To jest front domu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 18:38, 30 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Byłyśmy, ale ja widzę tylko kawałek okna - chodzi o pokazanie całości.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
misia13 18:43, 30 sie 2011


Dołączył: 20 cze 2011
Posty: 23
Sebek, tak to jest trzmielina na pniu, ale dość wysoka, a zdjęcie szersze zaraz umieszczę, to jest front a ta oddzielająca kostka to już przed ogródek sąsiada.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, teraz o niczym innym nie myślę tylko o tym kawałku ziemi.
Aha no i za dwa dni rozpoczęcie szkoły i już mam dosyć na samą myśl.
____________________
monika http://www.ogrodowisko.pl/watek/942-pierwsze-kroczki-przy-szeregowcu
kaska_kadysz... 18:53, 30 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Nie pękaj, będzie dobrze
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
misia13 19:25, 30 sie 2011


Dołączył: 20 cze 2011
Posty: 23

Kasia, będzie dobrze z rabatką, czy ze szkołą? Rabatka na pewno z waszymi radami wyjdzie super, a co do szkoły to mam 3 rozpoczęcia roku.
____________________
monika http://www.ogrodowisko.pl/watek/942-pierwsze-kroczki-przy-szeregowcu
anula_wn 19:37, 30 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Misia, słuchaj i Sebek i Paweł mają dobre pomysły, ale coby nie było tak łatwo ja dodam swoje 3 grosze.... ale nie będę rysować !

to coś duże to może być rh albo limelight (Seba, on rośnie duuuuży! zobacz u mnie, a dałeś 3 szt.)
Nie na pniu, bo jak urośnie kulka na kiju, to nic przez okno nie będziesz widzieć i za chudy....

od sąsiada i pod domem dałabym bukszpan - rzywopłocik, niski ale cięty w prostokąt, a przed nim citronelle po całej linii , a od przodu i od podjazdu (czyli zamykamy prostokąt) lawendę ! duuużo lawendy. I dopiero po środku ewentulanie coś rozrzuconego, jakieś zielone kule itp.

tyle ja.... ale ja się nie znam.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 19:38, 30 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
czy ten szary cokół to docelowy jest? bo jakoś za bardzo agresywny....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
hanka_andrus 20:05, 30 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Właśnie o tym samym pomyślałam,czy nie można tego zabudować?Zrobilibyście z sąsiadem zrzutkę na ładną obudowę, i donice z kwiatami można by było na to stawiać.Czy jest jakiś zakaz robienia swoich ozdób w przedogródku? Coś mi tu z tym nie gra.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pwl 21:31, 30 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Teraz zobaczyłem że jednak tam miejsce jest ograniczone. W sumie nie ma nawet miejsca na tyle
nasadzeń, jeśli słońce nie jest tam w pełni albo jeśli najlepiej ten placyk jest w cieniu to stawiaj na
pewniaka i zastanów się nad hortensją Jedna duża w samym centrum wystarczy, pod nią można
dać wtedy żurawki, a od strony ulicy przy początku trójkąt z lawendy. Będzie dobrze wyglądała na
żwirku. Każdy coś zaproponował więc na pewno coś ustalisz, zawsze łatwiej już powodzenia
____________________
paweł
EwaG 08:13, 31 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Najlepiej byłoby się dogadać z sąsiadem i zrobić razem przeodgródek ale na pewno to jets trudne. Wdedy po środku mogło by sie znależć nawet większe drzewko szczepione na pniu.
Ja bym jednak poszła tu w pewien formalizm i prostotę. Np. żywopłoty strzyżone z bukszpanu lun bererysu (gubią liście na zimę ale sa kolorowe odmiany) + iglak strzyżony w formie "bonsaja"
np. coś w tym rodzaju



A ta skrzynka rzeczywiście wygląda szczególnie "interesująco", ale to jest skrzynka gazowa. Nie wiem czy nawet mozna czymkolwiek ją obsadzić, obudować, itp.
Donice z przodu mogą nieco pomóc.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies