Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wierzb - wierzba 'Iwa' - Salix caprea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wierzb - wierzba 'Iwa' - Salix caprea

irek_yt 20:31, 30 sie 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
moją wierzbę prawdopodobnie zaatakowała rdza.Czym ją opryskać? Liscie opadają a pod lisciem jest pomaranczowy nalot.Proszęo poradę .
annka 21:03, 30 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Rdzę na wierzbie wywołują zarodniki grzyba Melamopsora spp. Grzyb zimuje na pędach i opadłych liściach. Oprysk co 3-4 razy co 7dni reparatami: Discus 500WG, Penncozeb80Wp lub biopreparatami takimi jak Biosept 33SL.
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 01:47, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku pozbyłam się tej wierzby, co roku była atakowana przez grzyba i w końcu straciłam cierpliwość
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
irek_yt 20:10, 31 sie 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Dziękuję Ci Annko za poradę,ciekawa jestem czy znajdę takie preparaty w mojej miejscowości.Danusiu kupiłam tę wierzbę z myślą ze uda mi sie formowac w ksztalcie parasola bo takie cos widziałam i bardzo mi sie spodobalo,a jak bedzie tak zapadac na choroby to też zlikwiduję.Pozdrawiam.
Gardenarium 07:10, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także robiłam z niej parasol. Cięłam równo od dołu na pewnej wysokości. Jednak coroczne brzydkie liście strasznie mnie denerwowały i ciągłe przyglądanie się i opryskiwanie,. Zdarzało się, że jesienią skubałam całe drzewo z liści zanim same opadły, żeby było ładniej. Gołe gałązki dużo lepiej już wyglądały. W tym roku mieliśmy konserwację u klienta i także wierzba wyglądała podobnie. Stwierdziłam, że nie będę jej projektować zupełnie.

Wolę chociażby trzmielinę na pniu, jest zimozielona i bezproblemowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
irek_yt 22:03, 04 wrz 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Dziękuję za konkretną poradę.pozdrawiam serdecznie.
annka 23:11, 04 wrz 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
Ja także robiłam z niej parasol. Cięłam równo od dołu na pewnej wysokości. Jednak coroczne brzydkie liście strasznie mnie denerwowały i ciągłe przyglądanie się i opryskiwanie,. Zdarzało się, że jesienią skubałam całe drzewo z liści zanim same opadły, żeby było ładniej. Gołe gałązki dużo lepiej już wyglądały. W tym roku mieliśmy konserwację u klienta i także wierzba wyglądała podobnie. Stwierdziłam, że nie będę jej projektować zupełnie.

Wolę chociażby trzmielinę na pniu, jest zimozielona i bezproblemowa.


Nie taka bezproblemowa u mnie wymarza, robiłam kilka prób.
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 19:23, 05 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może miałaś trzmielinę japońską?
Fortunego nigdy mi nie zmarzła. Jeśli północne rejony to możliwe, że zmarzła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annka 21:49, 05 wrz 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
Może miałaś trzmielinę japońską?
Fortunego nigdy mi nie zmarzła. Jeśli północne rejony to możliwe, że zmarzła.


Eunymus fortunei i dlatego nigdy nie mów nigdy
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 10:53, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bliżej Twojego rejonu u mojej Mamy tez przemarzła, ale ładnie odbiła. Oki nie powiem nigdy.
Ale ja napisałam "nigdy mi nie przemarzła", a nie "nigdy nie przemarznie"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies