Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój klomb przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój klomb przed domem

Gardenarium 11:18, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo prosimy, już widzę jak będzie pięknie. Prosimy o kontynuację ogrodowego wątku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TAMARISW_73 11:15, 05 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45


Danusiu, mam jeszcze jedną prośbę - pytanie :

Czy zamiast pachysandry mogę posadzić żurawkę "creme brule".?

A na wiosnę zmienię nasadzenia środkowego klombu na małe kule bukszpanowe na żwirku !


Czekam, z góry dziekuję

____________________
Tamara JW
Syla 21:02, 09 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/5/52501/original.jpg[/img]




Mały bonsai z biżuterią typu trzy kule różnych wielkości z kamienia podsypane żwirkiem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Lena 22:22, 09 wrz 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
A ja wręcz przeciwnie ,nie sypałabym tam już żwirku..wokół jest już kostka, więc niech trochę ziemi zostanie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Kaisia 22:37, 09 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Zapowiada się bardzo ciekawy ogród, chociaż sporo jeszcze pracy przed Tobą.
Wejście do domu wyglada bardzo fajnie, i pewnie niedługo cała reszta się bardzo mocno pozmienia.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
TAMARISW_73 09:46, 12 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45

Dziękuję za odwiedziny w "moim wątku". Nad żwirkiem się zastanowię ......

KASIA..... fajnie , że zauważyłaś, że jeszcze bardzo dużo pracy mnie czeka.....ale to już na wiosnę.

Teraz dokończę tylko ten klomb ( prześlę oczywiście fotki) a w długie zimowe wieczory będę szperać w ogrodowisku szukając pomysłów .............

wszystkich pozdrawiam
____________________
Tamara JW
Gardenarium 10:46, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żurawka Creme Brule będzie dośc wysoka, więc pozostałe roślny muszą być już posadzone okazałe.

Jeśli podejmujesz decyzję co do żwirku, to ja popieram żwirek, może być ciemniejszy od kostki lub kulisty a nie tłuczeń
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TAMARISW_73 10:54, 12 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45




Danusiu, Twoje rady są bezcenne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zawsze takie przemyślane.

Masz rację ! Zostanę przy Twojej wersji z pachysandrą.

A żwirek tak ale troszkę ciemniejszy od kostki - tak żeby sie nie zlały kolory.

Wybieram sie do Poznania po rośliny , bo u mnie w okolicy nie znalazłam okazałego cisa nawet w Hortulusie ( moim zdaniem przereklamowanym).


Pozdrawiam zespół Gardenarium
____________________
Tamara JW
Basiaw 11:23, 12 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
TAMARISW_73 napisał(a)




Wybieram sie do Poznania po rośliny , bo u mnie w okolicy nie znalazłam okazałego cisa nawet w Hortulusie ( moim zdaniem przereklamowanym).




W Hortulusie warto pogrzebać w dziale z wyprzedażą roślin. Tam, gdzie sprzedają rośliny "normalne" mają niestety słabo wykwalifikowaną kadrę, albo ja miałam takiego pecha, do tego klony i berberysy były tak pokryte mączniakiem, że powinni byli je zabrać i nie oferować do sprzedaży, więc trzeba ostrożnie tam podchodzić do zakupów. Owszem, pooglądać ogrody, ale zakupy niekoniecznie.

Życzę udanych łowów w Poznaniu!
____________________
Nasz mały, zielony świat
TAMARISW_73 11:43, 12 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Basiu, widzę , że podzielasz moje zdanie na temat zakupów w Hortulusie: pooglądać ale zakupy nie koniecznie...... szczególnie jak ma się Danusie "pod ręką".

____________________
Tamara JW
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies