Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój klomb przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój klomb przed domem

Ana 17:26, 02 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Czyli mieszkamy niedaleko siebie, jeśli pytasz o zachodniopomorskie??

Polecam szkółkę drzew i krzewów w Szczecinie, a właściwie w Smętowicach - duży wybór, dośc przyjemne ceny. I hortulusa oczywiście w Dobrzycach - to zależy, w ktorej części Zachodniopomorskiego mieszkasz

wrzosy wiosną nieciekawe raczej, to już bardziej polecę wrzośce - takie co ma teraz Syla. Moje wrzosy tylko teraz - późnym latem i jesienią wyglądają pięknie, wiosną i wczesnym latem dość mało ciekawie...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
TAMARISW_73 19:18, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Mieszkam w Koszalinie nad jeziorem Jamno. Kiedys byla to osobna miejscowosc, ale od poczatku tego roku Jamno weszlo w obszar Koszalina i stalo sie jego dzielnica. Dzieki za podpowiedz Aniu, ale w Hortulusie juz bylam i to wielokrotnie - mam bardzo blisko. Nawet zarezerwowalam tam juz na jesien kilka sporych okazow, ale nadal nie wiem co wsadzic w to kolo. Czy cos wysokiego na pniu czy tez cos zwartego od samej podstawy jak pozostale nasadzenia przed kolem. A moze bonsai... Chce kupic cos juz okazalego a nie mala sadzonke co sie wiaze z duzym kosztem wiec wybor musi byc przemyslany by potem nie przesadzac.
____________________
Tamara JW
ana_art 19:28, 02 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bardzo ładnie się zapowiada jak duże jest to puste koło?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
hanka_andrus 19:35, 02 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Tamarko! Ogród masz piękny,i cała posesja śliczna.Kudy mnie do twojego raju!
A i doradzać nie bardzo umiem,Mam nadzieję,że kiedyś będę mogła zobaczyć twój ogród w rzeczywistości....Konsekwencja i dbałość o szczegóły ,to niestety nie moja cecha charakteru.
Mój reliktowy PRL-owski ogródek działkowy pomału zmienia oblicze,Przyzwyczajenie to jeszcze gorsza cecha.Zapraszam na razie na mój wątek,
i do zobaczenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
annka 19:52, 02 wrz 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
hanka_andrus napisał(a)
Witaj Tamarko! Ogród masz piękny,i cała posesja śliczna.Kudy mnie do twojego raju!
A i doradzać nie bardzo umiem,Mam nadzieję,że kiedyś będę mogła zobaczyć twój ogród w rzeczywistości....Konsekwencja i dbałość o szczegóły ,to niestety nie moja cecha charakteru.
Mój reliktowy PRL-owski ogródek działkowy pomału zmienia oblicze,Przyzwyczajenie to jeszcze gorsza cecha.Zapraszam na razie na mój wątek,
i do zobaczenia!


Hania Mnie rozbawiła ile w tym poście samokrytyki Witaj Tamaro rady i doświadczenie Hani bezcenne. Nie wiem tylko skąd w niej tyle pokory skoro na forum doradzają wszyscy i ci mniej i ci więcej doświadczeni i naumiani Pozdrawiam
Jeśli masz dzieciaki to może zrobić im przyjemność sadząc w tym kole abies concolor do ubierania w światełka zimą. To trochę "wyświechtany" pomysł ale nic tak nie cieszy na podjeździe w długie zimowe wieczory a w naszej strefie klimatycznej trochę tej zimy jest.
____________________
Funkiowe zacisze
TAMARISW_73 20:09, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
ana_art napisał(a)
Bardzo ładnie się zapowiada jak duże jest to puste koło?


Kolo ma srednice 220cm
____________________
Tamara JW
zbigniew_gazda 20:21, 02 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Witaj Tamara. Domek i otoczenie śliczne. Podoba mi się też propozycja aby w klombie było coś co można ustroić przed świętami.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 20:41, 02 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest kilka wersji obsadzenia koła.

Na środku kula na pniu, ale tylko z cisa, pień będzie grubszy i kula większa, a tu potrzeba czegoś mocnego.
Na dole kompozycja 3 kul z bukszpanu różnej wielkości i w pozostałych sektorach tylko kule.

Podsadzenie sektorów może być albo każdy sektor trzmielina gęsto, żurawki, albo tylko żwirek, W kole inny kolor, żeby się wyróżniało.


II wariant

Jak już napisałaś - bonsai -ale też z cisa, nie z sosny. Będzie niezbyt długowieczny- choć jest kuszącym kąskiem. Ale wierz mi 0- nie uda się go utrzymać w należytym stanie i zdrowotności. Polecam wyłacznie cis. Warto zainwestować

Pod bonsai - chyba tylko żwirek.

III wariant - Stożek z cisa a pod nim obwódka z bukszpanu i w środku pachysandra lub coś innego - zimozielonego i liliokształtne tulipany wyrastające wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 20:49, 02 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
o tak Danusia ma racje cis jest PIĘKNY w każdej strzyżonej postaci jestem w nim mocno zakochana, nie muszę mówić dzięki komu Ma jedną wadę.... niestety jest drogi....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
TAMARISW_73 10:48, 03 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Bardzo dziekuje Danusiu za Twoje rady!!! Bardzo przypadl mi do gustu wariant III i od dzisiaj zaczynam poszukiwania odpowiedniego cisa. Oczywiscie zdam fotorelacje z koncowego efektu obsadzenia mojego klombika

Pozdrawiam
____________________
Tamara JW
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies