Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój klomb przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój klomb przed domem

KasiaWB 13:52, 31 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witam ładna posesja trawnik elegancki czekam na ciąg dalszy
a co do klombu - chcesz coś niskiego? wysokiego? drzewo? krzew? ma zasłaniać wejście czy nie?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Matka 14:08, 31 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witam Krajankę czy Krajana?

No, według mojego baaaaardzo skromnego zdania to na klombie powinno być coś co z daleka przyciągnie wzrok, np. obserwatorówale i o ładnej barwie-może coś kwitnące?ale jednocześnie dobrze wyglądające o każdej porze roku
____________________
U Matki
TAMARISW_73 14:22, 31 sie 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Krajanka odpisuje,...

To , że w tym klombie ma być coś super , co przyciągnie wzrok - to jest oczywiste.
Chciałabym coś wiecznie zielonego, może coś na nodze i kula na górze a na dole wrzosowisko,
a może bonsai ( nie koniecznie) a może formowany bukszpan , cis ( uwielbiam ogród Danusi)

czekam na pomysły!!!


____________________
Tamara JW
Lena 17:06, 31 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Jeżeli na początku posadzona jest kula z bukszpanu to może w kole bukszpan na pniu , podsadzony lawendą,żeby dodać lekkości?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
kriss 08:55, 01 wrz 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Bardzo ładnie ta kostka wygląda i trawnik zachwyca
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
TAMARISW_73 14:41, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Pytanie do Danusi,

Jeżeli Pani również spodoba sie pomysł Leny, aby w tym kole posadzić coś na pniu ( bukszpan , cis, thuja) bo ja jestem za , to bardzo proszę o podpowiedź, gdzie w zachodniopomorskim można kupić tak okazałą roślinę .

Kochani! a jak się mają wrzosy w uprawie całorocznej, czy są równie ładne jak o tej porze roku?

p.s. W wolnej chwili podziwiamy wraz z mężem cudowny ogród Ryszarda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


pozdrawiam

____________________
Tamara JW
TAMARISW_73 15:00, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
Aha ,

wszystkim dziękuję za słowa uznania dla mojego trawnika, szczególnie , że to w 100% moja ręczna praca.

Krysiu, miło mi ,że Tobie również podoba sie nawierzchnia z kostki ........


miłego weekendu ! pogoda się zapowiada cudowna do prac w ogrodach.....
____________________
Tamara JW
TAMARISW_73 15:03, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
W tym roku chce tylko zagospodarowac do konca moj klomb przed domem, ale kompletnie nie mam pojecia co zasadzic w tym pozostalym najwiekszym kole przed domem. Szukalam juz inspiracji w kilku centrach ogrodniczych, ale nic nie znalazlam. Cala reszta ogrodu zajme sie juz na wiosne w przyszlym roku po zakonczeniu inwestycji zwiazanych z ogrodzeniem. Wtedy bede prosila o nastepne porady, a mam dosc spory teren do zagospodarowania. Jest to ponad 1500m2 minus to co zajmuje dom oraz bruki czyli wciaz zostaje okolo 1000m2.

Pozdrawiam i czekam na wasze pomysly co do tego kola.
____________________
Tamara JW
TAMARISW_73 15:13, 02 wrz 2011

Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 45
A tutaj jeszcze jedno zdjecie o poranku. Wkolo trawnika sa nasadzenia z Brabantii i Szmaragdu. Na bazie tego trawnika bede na wiosne tworzyc moj przyszly piekny ogrod z Wasza pomoca oczywiscie.

____________________
Tamara JW
AgnieszkaB 17:22, 02 wrz 2011

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 134
Witam .przepiękny teren do realizacji ogrodu . Będe zaglądać i podziwiać dokonania.
____________________
Agnieszka - Mój ogrodowy Azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies