Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

ZbigniewG 21:40, 08 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Ania chciałbym mieć takie oko jak Andrzej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Megi 19:20, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
To i ja poproszę o identyfikację mojej hosty - dla ułatwienia dodam, że ma białe pachnące kwiaty - szukałam dzisiaj w necie w różnych konfiguracjach hasłowych, ale nadal nic mi nie pasuje, jak liść identyczny, to kwiaty ma fioletowe i tak w koło Macieju, szukam, a znaleźć nie mogę

najbardziej zbliżona wydaje mi się odmiana Hosta Plantaginea Grandiflora , przy czym moja ma żółtawo-limonkowe liście i przypala się na słońcu

____________________
Sebek 19:34, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że to jest po prostu ta - tylko chyba ona rośnie w słońcu i dlatego ma jaśniejsze liście, które przypala - zgadza się? Jak ją dasz do cienia to możliwe, że zzielenieje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Megi 19:42, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Sebek napisał(a)
Wydaje mi się, że to jest po prostu ta - tylko chyba ona rośnie w słońcu i dlatego ma jaśniejsze liście, które przypala - zgadza się? Jak ją dasz do cienia to możliwe, że zzielenieje


też tak myślałam, ale u mojej mamy rośnie od strony północno-zachodniej ( u mnie południowa wystawa) i u niej też jest w takim kolorze jak u mnie, może spróbuję jedną sadzonkę zacieniować u sąsiadki i porównać z moją po jakimś czasie?
tak czy siak lubię ją i ładna jest
____________________
recento 20:28, 15 lip 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
monteverde napisał(a)
kto wie jaka to hosta, kupowałam jako August Moon, ale widać, że nią nie jest
zdjęcia robione wczoraj


Ja bym przychylił się do zdania Andrzeja, oto moja Paradise Joyce...

____________________
Moniika 20:36, 15 lip 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
ZbigniewG napisał(a)
przestałem je dzielić i przesadzać to rosną



Guacamole zaczyna się wybarwiać


Piękne
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Pawlus 12:17, 10 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Pomoże ktoś w identyfikacji odmiany? Ładne duże liście, żółte z zieloną obwódką. Ma śmieszne, ulistnione łodygi z kwiatami

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
glob 14:03, 10 sie 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 70
Nie jestem pewna sprawdź "Gold Standard"
Anabell 14:55, 10 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Megi napisał(a)
To i ja poproszę o identyfikację mojej hosty - dla ułatwienia dodam, że ma białe pachnące kwiaty - szukałam dzisiaj w necie w różnych konfiguracjach hasłowych, ale nadal nic mi nie pasuje, jak liść identyczny, to kwiaty ma fioletowe i tak w koło Macieju, szukam, a znaleźć nie mogę

najbardziej zbliżona wydaje mi się odmiana Hosta Plantaginea Grandiflora , przy czym moja ma żółtawo-limonkowe liście i przypala się na słońcu


Też szukam nazwy tej funki, dostałam w tym roku od koleżanki dwie duże karpy i mniejsze w doniczkach stoją w różnych miejscach, maja zielone liście i teraz kwitną, kwiaty białe pachnące inny kształt kwiatów jak funki o podobnych liściach a kwiatach fioletowych.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 15:10, 10 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Pawlus napisał(a)
Pomoże ktoś w identyfikacji odmiany? Ładne duże liście, żółte z zieloną obwódką. Ma śmieszne, ulistnione łodygi z kwiatami


Pokażę Ci dla porównania moją rosnącą w rozproszonym cieniu Gold Standard. nie ma tak ulistnionych kwiatostanów.Czyli to nie ta.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies