Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 22:02, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Sebek napisał(a)
Pięknie, widzę, że masz konsekwentnie dobrane barwy


Staram się, ale nie zawsze mi wychodzi to co chcę. Jak już się na coś zdecyduję, rozmyślam co by było gdybym zrobiła inaczej. I tak w koło....
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:15, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
zbigniew_gazda napisał(a)
Ogród Ewo czyściutki i pięknie urządzony a rady Danusi bezcenne. Chciałbym kiedyś usiąść przy stole w altance i zjeść pęto swojskiej kiełbasy .


Z tym to raczej będzie problem, bo ja zielonego pojęcia nie mam o robieniu kiełbasy. Jak o swojskiej kiełbasce myślę, przypomina mi się zdarzenie z dzieciństwa, kiedy to przed świętami Bożego Narodzenia mama robiła właśnie kiełbasę i zaangażowała mnie i siostrę do pomocy. Ja miałam obcinać wypchane mięsem, zawiązane kiszki, siostra nie pamiętam jaką miała rolę. Zamiast współpracować, chichotałyśmy. Mama się zdenerwowała, bo robota nie szła dość sprawnie i chciała mnie zdyscyplinować machnąwszy ręką w moją stronę. Tymczasem ja w obronie własnej podniosłam rękę z nożycami i ręka mamusi zatrzymała się na ostrych szpiczastych nożycach, kalecząc ją bardzo dotkliwie, bo dokładnie na przegubie ręki. Żyły podcięte, krew się leje...Nie było nam wtedy do śmiechu. Mamę zabrało pogotowie. Zatamowali krew, zszyli i wypuścili, a kiełbasy kończył tata
____________________
Mój ogród - co dalej?
Kaisia 22:39, 03 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ewo masz ze smakiem skomponowany ogród, a już wykończenie to znaczy altana, taras, podjazdy zapewne dodały mu jeszcze więcej smaczku. Męża masz zdolnego jak zrobił to sam.
Widzę że na tarasie też masz kominek, z przyjemnością bym przy nim posiedziała w chłodne wieczory.
Fajnie, że niektóre rośliny są już sporych rozmiarów, ogród wygląda wtedy bardziej dojrzale.
Pisałaś, że ciągle coś wymyślasz , a potem zrobiłabyś to inaczej i tak w koło, skąd ja to znam ciągle tak robię, biedne ze mną są roślinki
Ja do Twojego ogrodu dodała bym trochę więcej traw, a wiosną pomiędzy nie cebulowe, ale oczywiście ja je uwielbiam zwłaszcza ich szum na wietrze, to są dla mnie teraz najlepsze chwile w ogrodzie o tej porze roku, zwłaszcza jak świeci piękne słońce. Rozrośnięte jałowce ciachnęła bym sekatorem , a rady Danusi oczywiście bardzo trafione.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
ewaglen 22:54, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
sylllwia napisał(a)
Witaj na Ogrodowisko!
Ogródek bardzo mi się podoba, zadbany, dopieszczony. Wszędzie obrzeża, czyściutko, elegancko.


Twój też Sylwio jest piękny, właśnie po nim spacerowałam
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:58, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Kaisia napisał(a)
Ewo masz ze smakiem skomponowany ogród, a już wykończenie to znaczy altana, taras, podjazdy zapewne dodały mu jeszcze więcej smaczku. Męża masz zdolnego jak zrobił to sam.
Widzę że na tarasie też masz kominek, z przyjemnością bym przy nim posiedziała w chłodne wieczory.
Fajnie, że niektóre rośliny są już sporych rozmiarów, ogród wygląda wtedy bardziej dojrzale.
Pisałaś, że ciągle coś wymyślasz , a potem zrobiłabyś to inaczej i tak w koło, skąd ja to znam ciągle tak robię, biedne ze mną są roślinki
Ja do Twojego ogrodu dodała bym trochę więcej traw, a wiosną pomiędzy nie cebulowe, ale oczywiście ja je uwielbiam zwłaszcza ich szum na wietrze, to są dla mnie teraz najlepsze chwile w ogrodzie o tej porze roku, zwłaszcza jak świeci piękne słońce. Rozrośnięte jałowce ciachnęła bym sekatorem , a rady Danusi oczywiście bardzo trafione.


Z sekatorem to ja chodzę ustawicznie
Jeśli chodzi o jałowce, boję się, że po przycięciu będą brzydko wyglądały. Nie bardzo wiem jak mam się za to zabierać. Poza tym napewno naraziłabym się pozostałym członkom rodziny....
____________________
Mój ogród - co dalej?
Kaisia 23:14, 03 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Najgorsze, ze jałowce rozrastają się w bardzo szybko i zabierają cenne miejsce w ogrodzie.
Co myślisz o przycięciu na fajne bonsai. Wiem, że to trudna sztuka ale patrząc na te jałowce od razu mi się to nasunęło. A jeśli Tobie to nie odpowiada to po prostu mocno przytnij dolne gałęzie, zawsze odginałam gałąź i patrzyłam czy wygląd jałowca na tym bardzo ucierpi, teraz staram się ich unikać, chyba że trzymam takie na bonsai.
Twoje okazy są naprawdę okazałe.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
hania 23:26, 03 wrz 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Naprawdę ,piękny ogród....ja bym nic nie zmieniała
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
ewaglen 23:34, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Kaisia napisał(a)
Najgorsze, ze jałowce rozrastają się w bardzo szybko i zabierają cenne miejsce w ogrodzie.
Co myślisz o przycięciu na fajne bonsai. Wiem, że to trudna sztuka ale patrząc na te jałowce od razu mi się to nasunęło. A jeśli Tobie to nie odpowiada to po prostu mocno przytnij dolne gałęzie, zawsze odginałam gałąź i patrzyłam czy wygląd jałowca na tym bardzo ucierpi, teraz staram się ich unikać, chyba że trzymam takie na bonsai.
Twoje okazy są naprawdę okazałe.


Ja raczej nie odważę się robić z nich bonsai. Zupełnie nie wiem jak miałabym to robić. Wydaje mi się, że to bardzo trudne. Póki co, będę raczej obcinać gałęzie
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 23:43, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Co sądzicie o kwiatach na parapety?? Jaki kolor wg Was pasuje do tej elewacji??
____________________
Mój ogród - co dalej?
Kaisia 23:45, 03 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Masz rację, jest to trudne i nie zawsze pasuje do ogrodu, a Wasz jest piękny, widać dobrą rękę ogrodniczki.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies