Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 23:37, 11 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa
W ramach upiększania swojego ogrodu kupiłam dzisiaj dwie hortensje (niestety nie Limelight, bo tych nie było). Postawiłam je w donicach koło ławki przed domem, ale wyglądają skromniutko, prawda? Może zabrać je stamtąd i postawić coś wyższego, albo po prostu coś dostawić. Jeśli tak, to co? Jak myślicie?


____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 23:42, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście przydałoby się coś jeszcze - ale ja bym już dał szmaragdy - i stałyby całą zimę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 23:35, 12 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Szmaragdy są ładne, ale ja mam ich już bardzo dużo w swoim ogrodzie (z trzech stron pod płotem) więc chyba wolałabym coś innego
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 20:08, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewaglen napisał(a)
Co sądzicie o kwiatach na parapety?? Jaki kolor wg Was pasuje do tej elewacji??


Tutaj pasuje tonacja biało-żólto-niebieska. Niebieski ciemy - granat. Coś jak moje petunie, czy heliotropy.

Długie, zielone bluszcze jako rośliny zwisające.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewaglen napisał(a)
I jeszcze jedno pytanie. Czy mam teraz przyciąć tę wierzbę, czy poczekać do wiosny, jak myślicie? Była przycinana z wiosną dość drastycznie. Latem jej nie cięłam.


Teraz już za późno jesli latem nie była cięta, dopiero wiosną i potem powtórka, najpóźniej w lipcu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:13, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewaglen napisał(a)





Tutaj pasują duże donice z kordylinami australiujskimi, muszą być "bogate" obsadzenia, dużo donic i zadbane rośliny, jak cały Twój ogród. Pod kordylinami zwisające płaszcze bluszczu i kwiaty jakieś przy pniu.
Pooglądaj zdjęcia, przeleć mój wątek i wtedy wystarczy spisać co miałam na tarasie i co się podoba.

Pienne laury mogą być, pienne ostrokrzewy, kule bukszpanowe i cisowe. Nawet śliwę wiśniową bym zasadziła. Dziś także zrobiłam zakupy do donic, pokażę jutro
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:14, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaWB napisał(a)




a może obwódka z bukszpanu wokół półokręgu a w środku róże i lawenda?
albo tylko po zewnętrznej wyższy żywopłot z cisa i na tym tle rabata?

może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł
tu nie ma się co spieszyć, trzeba to dobrze przemyśleć i zaplanować, żeby nie przesadzić


Trzy pienne kule na pniu i obwódka z bukszpanu lub lawendy Jeśli lawenda to jeszcze róże ale kilkanaście sztuk, a jedna odmiana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:17, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewaglen napisał(a)




Kupiłam dziś 18 hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:21, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiem tak, zginął mi całkowicie ten ogród, myślałam o nim od kilku dni, i teraz też nie mogłam go znaleźć. Na szczęście się znalazł. To przepiękny ogród, wielkie ukłony dla Ewy i jej "wsparcia" w tworzeniu tego zakątka.

Pienne rośliny miałam na myśli wkomponowywać w rabatach, tam gdzie jest nisko i płasko, wtedy tam można dawać trzmieliny na pniu, Prusnus cistena na kuju czy ostrokrzewy, o cisach nawet nie wspomnę czy bukszpanach (kula na pniu). A nawet iglaki też są ciekawe, jałowce na kiju, czy świerk "Glauca Globosa".

Jakim cudem ja nie mogłam znaleźć tego wątku, nawet ostatnio skarżyłam się Roninowi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa 20:29, 13 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Witam moja imienniczkę
Ogród i dom masz przepiękny!
Czy Ty masz kominek na tarasie?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies