Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

KasiaWB 20:10, 04 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
wielu osobom tego lata uschły niestety lobelie, nie jesteś sama
jeśli to południowa strona, to lawenda będzie czuła się tam świetnie, musisz tylko zadbać o odpowiednie podłoże. Jest u nas wątek nt. lawendy
ja ze swej strony proponuję połączyć róże z gęsto posadzoną lawendą, to jedno z najpiękniejszych kompozycji, Wiele przykładów zestawień jest w artykułach Danusi i AniDS o różach róże mogą być niskie (wysokości lawendy) lub w formie drzewka

a to na zachętę ode mnie, zdjęcie z zagłębia różanego

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 20:18, 04 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iglaki według mnie wyglądają tam fajnie, ale to może zależeć od ich wzrostu jak będzie w przyszłości.

Lawenda na tym kawałku będzie super. Możesz dodać tam róże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 20:20, 04 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
KasiaWB napisał(a)
wielu osobom tego lata uschły niestety lobelie, nie jesteś sama
jeśli to południowa strona, to lawenda będzie czuła się tam świetnie, musisz tylko zadbać o odpowiednie podłoże. Jest u nas wątek nt. lawendy
ja ze swej strony proponuję połączyć róże z gęsto posadzoną lawendą, to jedno z najpiękniejszych kompozycji, Wiele przykładów zestawień jest w artykułach Danusi i AniDS o różach róże mogą być niskie (wysokości lawendy) lub w formie drzewka

a to na zachętę ode mnie, zdjęcie z zagłębia różanego



Dzięki za fotkę
Faktycznie to piękne zestawienie. Muszę się rozpatrzeć w gatunkach. Chyba będę sadzić na wiosnę.
____________________
Mój ogród - co dalej?
KasiaWB 20:36, 04 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jest wiele pięknych róż, w tym wyjątkowe róże Davida Austina dobór gatunków, kolorów oraz sposób nasadzeń pozostawiam Tobie, bo Ty na to będziesz patrzyła sama wiesz najlepiej co lubisz i co będzie pasowało do Twojego pięknego ogrodu.

Z drugiej strony - jeśli to jest wyeksponowana rabata, widoczna z salonu, to warto pomyśleć może o roślinach zimozielonych, żeby nie było "łyso" jak lawend i róże przekwitną jesienią i nim zakwitną wiosną i latem
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:51, 04 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ewaglen napisał(a)



a może obwódka z bukszpanu wokół półokręgu a w środku róże i lawenda?
albo tylko po zewnętrznej wyższy żywopłot z cisa i na tym tle rabata?

może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł
tu nie ma się co spieszyć, trzeba to dobrze przemyśleć i zaplanować, żeby nie przesadzić
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 20:55, 04 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym tutaj jeszcze dodał do tej rabaty kule na pniu z cisa, bo jak Kasia pisze zimą będzie smutno
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 20:59, 04 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jestem za bukszpanową obwódką, różami i lawendą wokół mniejszego półkola.
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
KasiaWB 21:00, 04 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebku o może by tak symetrycznie po dwóch stronach podstaw łuku dwie kule bukszpanowe lub stożki z cisa? ... będzie na czym lampki w święta zawiesić
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ewaglen 21:13, 04 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
KasiaWB napisał(a)
jest wiele pięknych róż, w tym wyjątkowe róże Davida Austina dobór gatunków, kolorów oraz sposób nasadzeń pozostawiam Tobie, bo Ty na to będziesz patrzyła sama wiesz najlepiej co lubisz i co będzie pasowało do Twojego pięknego ogrodu.

Z drugiej strony - jeśli to jest wyeksponowana rabata, widoczna z salonu, to warto pomyśleć może o roślinach zimozielonych, żeby nie było "łyso" jak lawend i róże przekwitną jesienią i nim zakwitną wiosną i latem


Z tej strony nie ma salonu. Tam jest tylko okno z sypialni, ale z uwagi na południową stronę, zrobiliśmy tam placyk, by postawić ławeczkę z widokiem na klomb. Wczesną wiosną i jesienią można byłoby tam się podgrzać. Z tej strony domu jest dość wąsko, a jeszcze rosną drzewa owocowe i tuje pod płotem, dlatego wolałabym w tym miejscu niskie nasadzenia.
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:53, 04 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dzisiaj znów zrobiłam parę zdjęć w ogródku. Chciałoby się zatrzymać ten czas.....


To mój klonik palmowy posadzony w tym roku. Podobno trzeba go okrywać na zimę.

A ten berberys był przez 4 lata za płotem, teraz zdobi front domu i podoba mi się. Ostatnio stwierdziłam, że muszę przywrócić do łask jeszcze jednego, który w chwaście wegetuje biedaczek. A taki ładny!!! Lepiej późno niż wcale...
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies