Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Step wokół

Pokaż wątki Pokaż posty

Step wokół

Dorota__ 20:10, 22 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Toszka napisał(a)]Dobrze, że Szefowa czuwa...wszystko w jednym miejscu mamy

Dorotko, mam prośbę.
Skopiuj lub wykadruj plan tak aby była sama działka z domem. Koniecznie zaznacz kierunki świata.

Witaj Toszko. Nie jestem zbyt biegła w komputerze. Czy coś takiego wystarczy jak na tym zdjęciu?


Te zielone, jakby to nazwać kreski wokół domu to donice które będą wkomponowane w tarasy. Nie mam pojęcia czy coś w nich wyrośnie i czy przezimuje. Chciałabym posadzić tam trawy jakieś nie za wysokie ale czy nie zmarzną?
makadamia 07:59, 23 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dorotko, to zależy jakie trawy, w jakiej strefie klimatycznej jesteś i jak ocieplone te donice będą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dorota__ 09:36, 23 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Mieszkam w pomorskim koło Gdańska a donice to raczej nie donice tylko takie obrzeża wystające około 20 cm bezposrednio z ziemi. Myślę ze nie będę musiała ich ocieplać nawet. Szerokie na metr a dlugie na 3 metry.
Dorota__ 21:10, 24 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Tak mnie wzięło na wspominki
Nocek 22:41, 24 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Piknie To Twoja działeczka rekreacyjna?

Kawał ziemi masz do zagospodarowania i dużo czasu w jesienno-zimowe wieczory na zastanowienie sie jaki ogród chcesz stworzyć. Co Ci sie marzy i spisać chciejstwa i wiosną pełna zapału do realizacjii.
Nocek 22:47, 24 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
A tymczasem jesienia warto przygotować glebę pod planowane rabaty jakiś obornik przekompostowana kora itp. Jaka ziemia jest u ciebie? Bo warto od tego zacząć. Wiem po sobie że gleba po budowie jest sfatygowana. Wieć po kawałku tam gdzie maja być pierwsze rabaty można juz użyźnic a wiosna sadzić.
Dorota__ 22:59, 24 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Nocek . Czy Twój nick wynika z serfowania po forach nocą czy z innych powodów? Po pierwsze tak to była moja działka rekreacyjna. Sprzedałam ją w tym roku przed sezonem i myślałam że zwariuję jak było lato a ja nie mogłam tam pójść i zadbać o moje roślinki. No cóż, było minęło. Teraz faktycznie mam czas na przemyślenia i planowanie tego co chcę osiągnąć w moim nowym ogrodzie. Wiem że muszę zająć się przygotowaniem ziemi pod nasadzenia ale ta pogoda którą teraz mamy skutecznie mnie do tego zniechęca. Jakby siły coraz mniej...
Nocek 16:49, 25 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Zgadłaś
zazwyczaj buszuje wieczorową porą a na imie mi Krzysiek.
Mieszkacie już w nowym domku? Pogoda nie rozpieszcza ale czekając na cieplejsze dni warto zrobić jakiś plan. Co chodzi Ci po głowie jakie rośliny lubisz jakie chcesz miec i wszystko zacznie sie składać w całość. Plan jest kluczowmy elementem do sukcesu.
Nocek 16:49, 25 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
dubel
waldek727 17:54, 25 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Dorota!
Zanim popłyną w Twoim wątku kolejne pomysły na zagospodarowanie ogrodu, to warto by było zacząć od początku.
Po pierwsze to plan ogrodu po którym będziemy mogli chodzić wirtualnie nie wprowadzając chaosu.
Pierwsze prace wiosenne powinny uwzględnić ewentualny drenaż, siatki pod trawnik lub trawniki, linie energetyczne do późniejszego oświetlenia ogrodu, linie nawadniające a przede wszystkim wzbogacenie i użyźnienie gleby rodzimęj w zależności od jej struktury. Na 1600m2 ogrodu będziesz potrzebować:6400kg obornika 6400kg ziemi kompostowej, 240 kg mączki bazaltowej pylistej. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich prac przyjdzie czas na niwelację terenu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies