Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Step wokół

Pokaż wątki Pokaż posty

Step wokół

Dorota__ 11:02, 21 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Dzień Dobry. Jestem "stara-nowa" na Ogrodowisku. Tzn. już od dawna oglądam Wasze ogrody może z jakieś pięć lat i nadziwić się nie mogę jakie cuda macie przy Swoich posesjach. Kiedyś miałam działkę ogrodniczą i tam poczynałam swoje pierwsze kroki związane z roślinami. Nie była to działka typowo warzywna. Miałam tam tylko szczypiorek... Bawiłam się raczej w ogródek ozdobny. Nastąpił jednak dzień w którym to postanowiliśmy z mężem że wybudujemy domek. No i stało się. Domek już stoi ale na pustej działce i tu przychodzę do Was o pomoc w jej zagospodarowaniu. Mam nadzieję że mi pomożecie... Podoba mi się bardzo styl nowoczesny, taki prawie minimalistyczny, ale chyba sama nie dam rady żeby coś wykombinować. Moja działka ma 1600 m2 więc nie jest za duża.

Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?
Chciałabym na wiosnę ruszyć z pracami ogrodowymi ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Jak poradzić sobie z wszędobylskim zielskiem?
Nocek 11:26, 21 paź 2018


Dołączył: 19 wrz 2018
Posty: 28
Cześć
Myslę że z nie jednego ogrodu możesz tu czerpać inspiracje, jest też wiele osób które chętnie pomogą i podzielą sie swoją wiedzą. Sam jestem tu ,,nowy'' i cieszę że mogę poznawać zielono-zakręconych
Dorota__ 11:29, 21 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Witaj Nocek mam nadzieję że pozytywnie zakręceni ludzie pomogą mi w urządzaniu mojego stepu
Gardenarium 20:12, 21 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorotko - oczywiście, tylko wymyśl nazwę swojego wątku i wklejaj zdjęcia oraz plan działki. Trudno pomagać, gdy nie wie się nic o terenie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorota__ 20:32, 21 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Pani Danusiu witam! Jakże się cieszę że osobiście odpowiedziała mi Pani na powitanie. Nie ukrywam że Pani ogród obserwuję już od kilku lat. Jak się zmieniał i powstawał. Mam sobie zapisane większość zdjęć z Pani ogrodu oraz realizacji. A nazwa mojego wątku hmmm... To chyba STEP najbardziej by pasował. Działka płaska o powierzchni 1600 m2. Na niej dom



i nic poza tym. A dom taki trochę nowoczesny. O taki



i pustka w głowie.
Gardenarium 10:01, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja w międzyczasie zmieniłam nazwę wątku, przeniosłam do działu Projektowanie, a ty Dorotko w tym czasie założyłaś całkiem nowy watek o tym tytule, nie patrząc co się dzieje
A więc poprzenosiłam posty do pierwszych Twoich wpisów i watek jest tutaj Poinformowałam cię w wiadomości prywatnej,. na pewno masz plusik na górze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 10:02, 22 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pełen informacji wątek i tu też
poczytaj
i wiedz, że nie jesteś sama
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 10:02, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam ten artykuł, jest wiele sposobów, a postęp prac zależy oczywiście od powierzchni chwastowiska
Jaka ona jest?

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorota__ 10:02, 22 paź 2018

Dołączył: 21 paź 2018
Posty: 25
Dziękuję uprzejmie za podpowiedzi. Zabieram się zatem za lekturę.
Toszka 10:20, 22 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dobrze, że Szefowa czuwa...wszystko w jednym miejscu mamy

Dorotko, mam prośbę.
Skopiuj lub wykadruj plan tak aby była sama działka z domem. Koniecznie zaznacz kierunki świata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies