Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 09:56, 13 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, Agato, Asiu dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam .
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:52, 13 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, kiedyś u Ciebie pisałam, ze mam dwa klony ginnala, każdy inny chociaż oba kupowane tego samego dnia z tego samego źródła i wsadzone tez w tym samym czasie - ten pierwszy mocno wybujał do góry, drugi został kompaktowy. Zastanawiam się czy tego pierwszego przycinać żeby nie był takim krzaczorem?

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 16:53, 13 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)
Haniu, kiedyś u Ciebie pisałam, ze mam dwa klony ginnala, każdy inny chociaż oba kupowane tego samego dnia z tego samego źródła i wsadzone tez w tym samym czasie - ten pierwszy mocno wybujał do góry, drugi został kompaktowy. Zastanawiam się czy tego pierwszego przycinać żeby nie był takim krzaczorem?


Podkrzesuj oba, tzn. wytnij gładko przy pniu najniższe gałązki.
Te klony mają tendencję do wielopniowości. U siebie to wykorzystuję w niektórych miejscach, ale w szpalerze drzewek na zapłociu zostawiłam im jeden pieniek.
Tnij jak najszybciej. Oba. Może jeszcze nie będą płakać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 19:03, 13 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zaglądam często ale „milcząco”
Powiedz mi, czy te ginnale szybko Ci rosną? Kupiłam jednego w ub roku ale na razie jest zadokowany w donicy i muszę się w końcu zdecydować gdzie go posadzić. To podkrzesywanie to bardzo dobry pomysł.
Zastanawiasz się jeszcze nad tym drzewkiem w rogu? Ja bym wybrała ambrowca. Taki 1,5 - 1,8 można kupić bez problemu za 80-100 zł. a widziałam wiosną w balocie 2 m za 100 Nawet szkoda mi było przejść obojętnie bo jednego już mam a ten był taki piękny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mikina34 15:19, 14 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, dopiero w weekend się za to wezmę, przy takich temperaturach na cięcie może być za późno? a drugi rzut cięcia to kiedy? I czy te jabłonki to mogę też w sobotę ciachać?

Jolanko, miło mi Cię gościć, nawet cichaczem . Dobra wiadomość o Ambrowcu, będę szukała, na razie znajduję takie 80-100cm za 120zł, to co piszesz bardziej by mi pasowało .
Ginnale posadzone były w 2017, teraz ten 1. jest wyższy ode mnie i to sporo, ten drugi taki wypierdek

Tu jakiś miesiąc po posadzeniu 07.2017: 1 i 2 w kolejności.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:21, 14 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czy w ten weekend można już pryskać Promanalem czy się jeszcze wstrzymać? Z temperatur wynikałoby, że dobrzy czas.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Makusia 15:53, 14 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry,
przydałaby mi się taka cisowa rakieta

Czym odświeżałaś taboret- piszesz, że zeszlifowałaś- ale rozumiem, że nie ręcznie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
malinia 16:16, 14 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Jak widzę takie sadzenie w trawie to widzę siebie sprzed roku.... Wytrzymałam rok i wszystko przeniosłam w rabaty bo koszenie trawy w takim układzie to byla udreka.....
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Kociamama 16:35, 14 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Podczytalam u Jolanki, że szukasz Ambrowca?
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
mikina34 19:57, 14 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Makusia napisał(a)
Dzień dobry,
przydałaby mi się taka cisowa rakieta

Czym odświeżałaś taboret- piszesz, że zeszlifowałaś- ale rozumiem, że nie ręcznie?

No powiem Ci, że przez chwilę zastanawiałam się ock?? Ale już wiem Rakieta to jedyne co udało mi się wyrzeźbić

Taboret obrabiałam szlifierką oscylacyjną (u nas ma kształt żelazka), w weekend będę malować i zabezpieczać warstwą lakieru wodorozcieńczalnego, to dopiero będzie efekt wow (tak po cichu liczę )
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies