Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 06:26, 09 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Witajcie
Piszę do Was ponieważ zupełnie pogubiłam się w swoim ogrodzie co chwilkę coś przesadzam itd ....zupełny bałagan i tak czuję że chyba też jednak brak koncepcji a z racji że teraz przebudowują cały taras i trzeba go obsadzić to może najwyższy czas zwrócić się o pomoc jak to wszystko ogarnąć ;/ ( proszę ;-D)
Zacznę od tego że uwielbiam trawy, hortensje , lawendy a mąż klony . Mamy kupione masę roślin ale wydaje mi się że są posadzone bez koncepcji i głowy .
podrzucę zaraz zdjęcia <3
Pomóżcie proszę <3
Przy wejściu z tarasu będą dwie murowane donice z palisady i schodki .
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 06:36, 09 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Zapomniałam dodać że mam kupione azalie, rhododendrony, klony miskanty lawendy piękne tylko zero doświadecznie i glowy jak to wszystko ustawić co dokupić itd żeby to miało ręce i nogi. Co gdzie przesadzić bo nie ukrywam że sobie z tym nie radzę .

Na przedostatnim zdjęciu gdzie jest filar i studnia która będzie potem ścięta na prosto na tej linii ma być donica murowana też z palisady .

____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 06:48, 09 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mam też bardzo ważne pytanie a mianowicie przy wjeździe jest nasyp kamienia i obecnie kamienie są do wysokości tej cegły na górze , boję się że te jałowce padną ;( czy podnosić te jałowce na wysokość obrzeża które zaraz założą ?? boję się że sa za nisko
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 08:17, 11 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)
Zapomniałam dodać że mam kupione azalie, rhododendrony, klony miskanty lawendy piękne tylko zero doświadecznie i glowy jak to wszystko ustawić co dokupić itd żeby to miało ręce i nogi. Co gdzie przesadzić bo nie ukrywam że sobie z tym nie radzę .

Na przedostatnim zdjęciu gdzie jest filar i studnia która będzie potem ścięta na prosto na tej linii ma być donica murowana też z palisady .



Witaj
Masz bardzo ładny teren i spory potencjał z którego możesz stworzyć swój raj na ziemi Jednak musimy cię "naprostować" abyś uzyskała maximum efektu przy minimum strat

Co ja mam ci napisać....
Nie chcę cię dołować...ale brniesz błędną ścieżką i popełniasz wszystkie mozliwe błędy jakie może popełnić początkujący ogrodnik Zawracaj kochana, Zawracaj!...to nie tak masz robić

Na początek proponuję przeczytać dokładnie wątek Ani-Anbu - dużo się nauczysz, zrozumiesz, że nie jesteś odosobniona w błądzeniu i zapoznasz się z podstawami ogrodnictwa. Zobaczysz też, że z planem, z kapką cierpliwości i chochlą pracowitości mozna zrobić ogród



____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 22:25, 16 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Może łatwiej byłoby wejść na dobre tory mówiąc co robię źle i nakierowac jak zrobić aby bylo dobrze?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Roocika 23:02, 16 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Malina.
Toszka już do Ciebie trafiła, to bardzo dobrze
Zrób sobie podpis w stopce, żeby można było Cię znaleźć. Szukaj w dziale technicznym.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
malinia 07:19, 17 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Ogarnęłam podpis w stopce jest jakiś progres ;-D hehehhehehe
a tak serio to nie wiem kocham swój ogród i uwielbiam w nim kopać grzebać itd ale jakoś mi tak smutno że nie potrafię tego ogarnąć ;(

wracając do wykopania jałowców to tak wykopaliśmy wszystkie i podnieśliśmy na właściwy poziom podjazdu . W jeden dzień dostały sporego przyrostu
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Roocika 09:43, 17 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Teraz zostaje Ci czytać polecony przez Toszkę wątek- chodzi o przygotowanie gleby
Miłej niedzieli
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 13:21, 17 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)
Może łatwiej byłoby wejść na dobre tory mówiąc co robię źle i nakierowac jak zrobić aby bylo dobrze?


Może i dla ciebie łatwiej...

Problem polega na tym, że jak na "Dzień Dobry" zasypię cię listą twoich błędów i do tego dam drugą listę co masz robić to może cię to przerosnąć tak jak la_estrellitę.

Lepiej jesli poczytasz wątek Anbu, tam masz żłobek i przedszkole młodych ogrodników. Czytając ten watek sama na początek wyłapiesz swoje błędy i będziesz mogła o nich napisać nam. Na razie nic o tobie nie wiemy - to tak jak ubierać kogoś nie widząc go na oczy.

Na ten moment oceniając po zdjęciach największe grzechy to:
-brak planu
- nie oczyszczenie gleby z resztek pobudowlanych
- nie wzbogacenie ziemi w próchnicę
- sadzenie drzew w trawniku
- i największa zbrodnia to posadzenie rododendronów w trawniku bez przygotowanego podłoża
- posadzenie najgorszych z możliwych jałowców, tych sinych...nie wiem czy to Blue Arrow, czy Skyrocket...mogę cię z nich wyleczyć...przyjedź do mnie...też chciałam być mądrzejsza i posadziłam dla efektu kolorystycznego...obecnie dumam co mam zamiast nich posadzić. Ciągłego pryskania chemią mam dość, bo już tylko one pozostały mi z roslin, które wymagają ciągłych oprysków toksycznymi środkami na grzyba i szkodnika
Sama widzisz, że juz tego sporo... a nie o to chodzi, by zgnębić cię na sam poczatek...
Nie leń się i tuptaj czytać wątek Ani
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 13:41, 17 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Brak planu zgadzam sie
Gleba będzie idealnie oczyszczona poki co prace trwaja zdjęcie robiłam 1dnia prac przy tarasie wiec i ziemia bedzie wzbogacona.
Ridodendrony i azalie nie sa posadzone tylko hortensje tam sa w ziemi cala reszta stoi tylko i czeka na zamknięcie tarasu dopiero wtedy zaczne sadzic .
Jalowce to Skyrockety i poki co fajnie sobie radza nie choruja.
W watku wyczytalam o przygotowanie ziemi pod trawnik itd. Tak znam to rok temu tydzien walczylam z grabiami aby uzyskac obecny efekt dwie przyczepy darnin i zielsk wytargalam nim posadzilam i wywalcowalam trawę bolalo ale bylo warto
Moje poczatki tutaj
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies