Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród zalany przez sąsiada

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zalany przez sąsiada

Gardenarium 16:29, 13 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zakupisz nowe rośliny a woda dalej będzie spływała? No to padną kolejne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gdzie_idziesz 17:32, 13 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Nic nie planuje kupować dopóki nie będę pewna że sytuacja się nie powtórzy. Pismo już poleciało do wójta.
Bardzo Ci Danusiu dziekuje za zaangażowanie i wsparcie. Myśl o tym, że wszystko mogę stracić przerasta mnie.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
MartaKozak 11:55, 12 mar 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Mam nadzieje ze deweloper naprawi sytuacje.
Wiecie juz cos?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
gdzie_idziesz 12:20, 12 mar 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Cześć
deweloper się wypiął. On sprzedał domy i jego już nic nie obchodzi co dalej się z tym dzieje. Zaproponował tym ludziom, na których działkę wszystko spływa, i z tej działki spływa do nas... wykopanie stawu lub instalacji odwadniającej. Za ich pieniądze, więc bez komentarza to zostawię.
Twierdzi, że zbiorniki przy domu na deszczówkę są to studnie chłonne. Zgłupieliśmy oboje z mężem, bo widzieliśmy na własne oczy jak wkopywał zbiorniki betonowe, tzw szamba. Jeszcze się martwiłam, że będę miała przy domu trzy szamba, bo się deweloperowi nie chce kanalizacji ciągnąć. Obecnie studzienki tych zbiorników stoją w wodzie, więc kiepsko wygląda chłonność tych studni. Jak woda trochę zejdzie pójdziemy na teren nowych sąsiadów i kamerką sprawdzimy od wewnątrz rodzaj tych zbiorników.
Wójt pismo umorzył, dostaliśmy informację że z takimi problemami mamy iść do nadzoru budowlanego. Osobiście byłam w urzędzie gminy.
Trochę się uspokoiłam, bo znamy już główną przyczynę - na jednej z działek obok naszego ogrodu teren został podniesiony znacznie. Poza tym nie tylko my jesteśmy pokrzywdzeni, więc mam nadzieję że w kupie siła. Jak nowi sąsiedzi się wprowadzą to mam nadzieję, że też coś zaczną działać, bo u nich jest teraz tragedia. U nas teraz woda nie stoi, u nich ziemia zapada się bardzo mocno.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Nowa12 12:44, 12 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Powiem ci, że jak się to czyta to aż trudno uwierzyć. Jakiś absurd.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies