Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zwykły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwykły ogród

seattle 20:13, 18 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Z boku domu, widok z salonu na rabatę nr 5 z różami (2 róże wypadły, lawenda straszy - do przeróbki). Wzdłuż płotu thuja martin i w falach "kulki". Pośrodku brzoskwinia i morela. Pod koniec trzeba dokończyć siatkę na kreta i posiać trawę. W prawo za rogiem taras.


____________________
Gosia - Zwykły ogród
seattle 20:35, 18 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Przed tarasem jest wysypany żwir i delikatne nasadzenia. Chciałam żeby ten żwir był łącznikiem między dwiema połówkami ogrodu, rozdzielnikiem trawy (minimalizacja trawy). Obrzeża wpisane w kalendarz prac pana domu Wąska rabata do poszerzenia może na funkiowy świat? (przekopana wg forum, wyłożona gazetami i przykryta korą)

Aha !! Gdyby kogoś dziwiły dziwne patyki, płotki, druty wystające z ziemi to system antyobsikaniowy

Róg działki


Taras z boku


Taras z góry


____________________
Gosia - Zwykły ogród
seattle 20:55, 18 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Gdyby udało mi się zaplanować w tym roku co z tą resztą to wygrałabym w totka. Środek był przekopywany 2 lata temu z tym co miałam pod ręką (skoszona trawa, węgiel brunatny, ściółka, kora). Zimą posypywane popiołem z drewna.



Jutro wstawię lepsze zdjęcie.
____________________
Gosia - Zwykły ogród
seattle 21:02, 18 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
No jak to wszystko zobaczyłam to się trochę podłamałam..... za 100 lat tego nie ogarnę
Poproszę o przykłady wątków, gdzie mogę coś podpatrzeć, czegoś się nauczyć.
____________________
Gosia - Zwykły ogród
makadamia 22:19, 18 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Gosiu, witamy na Ogrodowisku.
Nic się nie martw, masz bardzo przyjemną działkę, do ogarnięcia.
W zasadzie na CITO możesz zrobić jedną prostą rzecz, która od razu poprawi wygląd całości: wyprostować te wszystkie fale
Popatrz, jaka różnica

Druga rzecz nad którą będziemy myślały, to dodanie bylin do ogrodu, bo na razie składa się głównie z iglaków.

edit: dopiero teraz doczytałam, że przewaga iglaków to celowe działanie. Będziemy musiały przeprowadzić rozmowę na ten temat

A cała reszta pomału się wyklaruje

Z wątków polecam "ogród w remoncie" Margerytki - ona też przerabia dojrzały ogród i świetnie jej to idzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
seattle 14:06, 19 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
Dziękuję za odpowiedź.
Hmmmm fale..... Jakby to powiedzieć.. o ile rozwalę je sama, wyczyszczę cement sama to jest mi potrzebny do ich ułożenia taki bardzo miły pan Jak ja mu powiem, że kostki, które układał 5 lat temu trzeba ułożyć w inny kształt to on mi już nic nie zrobi na działce, bo stwierdzi że się nie opłaca, bo za 5 lat zmienię zdanie.
Także poproszę o inny zakres prac jeśli można

Może spojrzysz, czy obrzeża z tyłu mogą mieć taki kształt? Bo to będzie TŻ na wiosnę układał?


Lecę na dwór coś ogarnąć po zimie póki jest słońce

____________________
Gosia - Zwykły ogród
HanaK 18:46, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witaj Gosiu, wpadłam z rewizytą Fajnie, że jest coraz więcej Dziewczyn z naszych stron. Będę wpadać od czasu do czasu i kibicować Ci we wprowadzaniu zmian.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
gosika67 19:38, 24 lut 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć plan masz i to jest najważniejsze, nasza szefowa dobrze radzi, witam się z Tobą też z Wielkopolski, Koło-rzut beretem.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
HannaR 07:48, 25 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)


W zasadzie na CITO możesz zrobić jedną prostą rzecz, która od razu poprawi wygląd całości: wyprostować te wszystkie fale
Popatrz, jaka różnica


Witaj Gosiu,
Ja tez wyprostowalabym te fale. Tak jest bardziej elegancko.

Pozdrawiam,
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
seattle 18:55, 22 sty 2020


Dołączył: 09 paź 2018
Posty: 21
O matko sto lat tu nie zaglądałam Może chaotycznie, ale po kolei. Ze względu na różne okoliczności losu:
- staliśmy się bardziej eko,
- nie dążę do perfekcjonizmu w życiu jak i ogrodzie,
- cieszmy się tym co mamy tu i teraz.

Ogród już prawie został skończony. Na ten rok do roboty został taki wąski i długi pas za garażem (niby mało do roboty, ale trochę jeszcze się trzeba napocić). Przede wszystkim zrobiliśmy wszystko po swojemu, czyli inaczej, czyli nie wg przyjętej sztuki ogrodniczej. Jest misz-masz roślinny, nie ma ciągłości i ugładzenia/ujednolicenia, nie ma grup roślin jest po prostu to co sami stworzyliśmy. Pewnie, że nadal zachwycam się Waszymi pięknymi ogrodami, rabatami, a z okna podziwiam ogród sąsiadki, który jest spójny i jednolity. Tylko ten mój ogród taki zwykły, pomieszany w tej chwili jest bliższy mojemu sercu
Poproszę o przeniesienie do działu nasze ogrody i odświeżę co się zmieniło, co planujemy, z czym mamy problem.
____________________
Gosia - Zwykły ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies