Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wiejski ogród od zera do milionera

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogród od zera do milionera

makadamia 20:22, 15 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
Mi się takie klimaty widzą przy wszelakich stodołach I ten rozmach.


Ewciu, ten pierwszy pin to projekt jednej z moich ulubionych pracowni
Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć.

A ten najbardziej mi się tutaj podoba. Mimo że to zupełnie inny styl nasadzeń niż ten który zaproponowałam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
the_maz 11:43, 20 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 4
Szanowne Panie!
Bardzo dziękujemy za pomoc i inspiracje. Żona wsadziła już róże, jeżówki, gipsówki i miskanty. Ciąg dalszy nastąpi. Roślin wyszło zdecydowanie za mało, więc zakupy w weekend. Spróbuję ją przekonać do tych dziełżanów.
--
Marcin
makadamia 12:30, 20 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zatem czekamy na ciąg dalszy.

Z ilością roślin wyszło jak napisałam, co mnie bardzo cieszy.
Tzn.: nie cieszy mnie, że macie większe zakupy, ale cieszy, że nie palnęłam głupoty

Same róże, gipsówki i miskanty to mało. Będziecie dokupywać coś z tych, które proponowałam? Czy z listy od Kasi Bellingham?

A tak w ogóle, to gdzie są zdjęcia?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
the_maz 12:51, 20 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 4
Na razie tyle dotarło kurierem jedziemy do szkolki po rudbekie i dzielzany, trawy i mam nadzieje, ze bedzie jakis krwawnik z Twojej propozycji i te maluchy na obwódki.
Zdjecia beda jak tylko kawalek czegos wylezie z tej ziemi. Roze kopcem okryte, takze wyglada jakby nam kret wkradl sie na rabate
makadamia 12:58, 20 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Trzymam mocno kciuki za powodzenie misji

edit po namyśle:

pamiętacie, że ja te rośliny dawałam do wyboru?
albo miskant, albo trzcinnik
albo dzielżan, albo rudbekia
albo jeżówka, albo krwawnik

a nie że wszystko na raz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
the_maz 13:48, 20 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 4
Pamiętamy! Niejasno napisałem - zobaczymy co będzie na miejscu, bo to co przyszło z internetu to loteria, jedno piękne kłącze, inne malusie i zniszczone

A myślisz, że możemy gdzieś "wcisnąć" rozchodnik okazały odm. Matrona? Te jeżówki to mamy 2 różowe i 3 fioletowe na rabacie 1, a jedną różową i 3 białe na rabacie 2 w pozycji 3, ale właśnie Dana wyłapała, że to pomyłka. teraz gdzie te żółte wsadzić? Pod 4? czy dziwnie będzie przy różach różowych wyglądać?

Mamy więcej miejsca przed pnącymi, są w ziemi o ok. 30cm od ściany, zostało ok 60cm do kamieni - może coś damy dodatkowo poza obwódkowymi? Są 4 gipsówki, ale to nadal mało.
makadamia 14:14, 20 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rozchodnik możecie dać właśnie przed róże pnące: na południowej rabacie będzie mu bardzo dobrze, i będzie stanowił ładny akcent późnym latem.
Jedyny problem - rozchodniki lubią sucho i ubogo, a róże wręcz przeciwnie.
Jak Wam się zacznie ten rozchodnik pokładać, to znaczy że ma zbyt żyzno i trzeba go zabrać na jakieś uboższe stanowisko. Ale do tego czasu przygotujecie inne rabaty i nie będzie kłopotu

Z żółtym kwiatkiem nie wiem co poradzić. Macie gdzieś indziej jakieś żółte?

A zakupami internetowymi to właśnie tak jest. Loteria.
Żeby nie było - sama większość roślin kupiłam przez neta
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
the_maz 19:20, 20 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 4
Ok. Wiec rozchodnik trafi do pnacych roz i gipsowki jak bedzie zle to zabierzemy z gipsowka gdzies indziej.

Zolte beda na jedynce, poz. 3, wiec moze przed te roze nie bedzie zle , najwyzej tez zabierzemy.

Zona kupuje a potem marudzi
Zana 19:39, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
the_maz napisał(a)

Zona kupuje a potem marudzi


A to akurat bardzo w normie jest.

Fajnie Was widzieć w duecie, wspólne zaangażowanie bezcenne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies