Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielkie nic- pomysł na rabatę i piękny słoneczny taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie nic- pomysł na rabatę i piękny słoneczny taras

makadamia 13:17, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
RenataKwiat napisał(a)
Tak to za rogiem, tam przy koszach widać takie utuptane, bo tam przekopywali kable pod prąd do kapliczki i tam też wyrzucali nam węgiel z przyczepy. Od strony domu nie ma śladów bo rzadko tam chodzimy to prawda, max raz w tygodniu dowożąc drewno do piwnicy ale to głównie zimą taki przebieg. Więc wejście tam przy koszach faktycznie może być, nawet na to nie wpadłam szczerze mówiąc


Uroki forum i konsultowania się z obcymi ludźmi
Czasami rady są kompletnie od czapy, bo radzący nie znają wielu uwarunkowań. A jak jeszcze zbierze się dużo radzących, to bywa że rady są sprzeczne ze sobą.
Ale od czasu do czasu ktoś może wpaść na dobry pomysł, który nam nie przyszedł do głowy, bo za bardzo jesteśmy przywiązani do stanu obecnego

Dlatego, im więcej informacji, tym lepiej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:21, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
RenataKwiat napisał(a)


A bluszcz by tam nie dał rady?


Dałby. Bluszcz wszędzie da radę
Wystarczy mu tylko dołek na początek przygotować, a potem już pójdzie.

Ale nie jestem pewna, czy bluszcz (sam w sobie, bez towarzystwa innych roślin) jakoś znacząco poprawi sytuację w zakresie "umilenia" tarasu.

Ewciu, przyznam się, że ja nie za bardzo mam koncepcję na rabatę przed drzwiami. Jeśli Ty masz jakiś pomysł, to stoję grzecznie z boku i słucham
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
RenataKwiat 13:32, 18 mar 2019

Dołączył: 15 mar 2019
Posty: 28
A bluszcz jako tło dla innych roślinek?

W ogóle to ja nie wiem jak się zabrać do wyznaczania tych granic rabat czy to mają być jakieś palisady czy jakieś obrzeża...

Nie ukrywam, że się zestresowałam tym wszystkim
Anda 13:33, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
makadamia napisał(a)




Ewciu, przyznam się, że ja nie za bardzo mam koncepcję na rabatę przed drzwiami. Jeśli Ty masz jakiś pomysł, to stoję grzecznie z boku i słucham


Hmm, serio, nie da sie? Myslalam jedynie o jej zmniejszeniu, skroceniu, mniejszy wymiar. Nie chce Ci mieszac za bardzo w planowaniu.

RenataKwiat napisał(a)


Minimalnie glebsza od tego co teraz tam jest zabetonowane.

Czy te wrota mozna by bylo przemalowac?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
RenataKwiat 13:37, 18 mar 2019

Dołączył: 15 mar 2019
Posty: 28
Przemalować wrota- jak najbardziej. Wszystko wchodzi w grę oprócz ich zburzenia
makadamia 14:46, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Hmm, serio, nie da sie? Myslalam jedynie o jej zmniejszeniu, skroceniu, mniejszy wymiar. Nie chce Ci mieszac za bardzo w planowaniu.


A daj spokój! Jakie mieszać, skoro żaden pomysł na tom miejsce do tej pory się nie pojawił

Od tych ukrytych drzwiczek do drugiego garażu jest ile? 2 metry? I z metr głębokości?

Niech ten bluszcz idzie na ścianę. Z boku któryś ze znienawidzonych jałowców kolumnowych?
Palibin na pniu, tawuła japońska pod spód. i dalej jakieś byliny dobrze czujące się w żwirze: macierzanka, śmiałki, kostrzewy, bylice, oregano?


No i wyszło, że jednak mam pomysł, ale nie jestem zachwycona
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 14:52, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Seslerie jako trawy na trudne warunki podpowiem.

Dzień dobry Reniu. Śledzę.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 14:56, 18 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
RenataKwiat napisał(a)
A bluszcz jako tło dla innych roślinek?

W ogóle to ja nie wiem jak się zabrać do wyznaczania tych granic rabat czy to mają być jakieś palisady czy jakieś obrzeża...

Nie ukrywam, że się zestresowałam tym wszystkim


Normalna reakcja na początku

do tej żwirowej rabatki wypadałoby dać jakieś obrzeże z kostki, żeby żwir się nie przesypywał na nią.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 15:02, 18 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
No dokladnie takie cus mi chodzilo po glowie Asiu

Bylinek na takie miejsca jest dosc duzo. Jalowca chyba nie, jesli juz to moze jakis cyprysik lub cyprys. Ewentualnie cos innego, co mozna cieciem trzymac w ryzach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
RenataKwiat 15:46, 18 mar 2019

Dołączył: 15 mar 2019
Posty: 28
Zana napisał(a)
Seslerie jako trawy na trudne warunki podpowiem.

Dzień dobry Reniu. Śledzę.



Dzień dobry, miło mi im więcej mądrych głów tym lepiej, bo ja niewiele wiem w tym temacie wiem, że chcę i to tyle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies