Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Nowa12 21:35, 12 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Agatko mam je od jesieni 2017roku przyznam że na wiosnę je trochę przyciełam z objętości z nadzieją że się wezmą i zagęszczą bo naprawde bidy straszne
Niewiem czy je zamienić na nowe czy dać im szansę
obok mam rząd szmaragdów sadzonych na wiosnę 2018 r i rosną jak szalone


A nie mają tam za sucho bo zazwyczaj wtedy są są chude i korzeni mają dużo na wierzchu.
Ja kupiłam brzydkie tuje, łysawe, podeschnięte ale dość duże i tanio.
Wsadzone są do mojej beznadziejnej ziemi kamienisto-gliniastej ale mają wilgotno i naprawdę są teraz ładne i grube. Nawożę je tylko raz w roku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 21:52, 12 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Może i masz rację .Ale postanowiłam że przekopie całą rabatę i wsadzę je na nowo będę musiała przesadzać wszystko trochę odsunę tuje od płotu mam tam róże choć one tam wyjątkowo dobrze rosną niewiem co z kulkami zobaczę jak wykopię szmaragdy jak to będzie wyglądać , może trzeba będzie dokupić szmaragdów żeby miało to ręce i nogi
A może cis zamiast tujek ? jakiś obłęd :
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 23:03, 12 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Witam Bożenka

U nas jest tak sucho, że przydrożne trawniki w mieście nie ma czego kosić oprócz sterczących mleczy.
Trochę w Wawie popadalo, ale to trochę zaledwie popatrzyło, a chmura taka była jakby miał przejść huragan, wiatr przewiał i po huraganie

Potoki wysychaja. Szpadlem dołka nie mozna zrobić skala.
Jechałam w zeszłym tygodniu autobusem i taki facet z Poznania mówi uwas ciepło odpowiadam no ale sucho. Opowiadał, że u nich tez pada deszcz. Ta wschodnia ściana taka sucha. Aby gleba się nawodnila musiałoby z2 tygodnie padać
Sąsiad rolnik obok mojej działki ma 3 ha łąki trawa nawet 10 cm nie ma
Zboża żółte. Nie oglądałaś w tv jaka u nas susza
Rozpisalam się nawet jeszcze nie zajrzałam co masz nowego na wątku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 23:17, 12 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jestem w szoku Elu u nas zupełne przeciwieństwo wiesz że chyba przestanę narzekać na ten deszcz bo wolę tak niż suszę.U nas pada cały czas ale nie widać tego deszczu bo jak to na wiosnę(zawsze mój tata powtarza) powinno padać każdej nocy rośliny tego potrzebują.Nie przypuszczałam że u Ciebie aż tak źle bardzo współczuję a sprawdzałaś prognozę pogody na przyszły tydzień
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
makadamia 10:49, 13 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kim napisał(a)
tuje są w strasznym stanie korzenie mają na górze


Właśnie dlatego Danusia tak tępi szmatę - te korzenie na wierzchu to jej "zasługa".

Tuje korzenią się płytko i szeroko, ale nie aż tak płytko, żeby korzenie były na wierzchu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowa12 10:55, 13 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Jestem w szoku Elu u nas zupełne przeciwieństwo wiesz że chyba przestanę narzekać na ten deszcz bo wolę tak niż suszę.U nas pada cały czas ale nie widać tego deszczu bo jak to na wiosnę(zawsze mój tata powtarza) powinno padać każdej nocy rośliny tego potrzebują.Nie przypuszczałam że u Ciebie aż tak źle bardzo współczuję a sprawdzałaś prognozę pogody na przyszły tydzień


Ja też narzekam na deszcz bo ciągle pada z małymi przerwami. Jak przesadzałam rośliny to w niektórych miejscach mi już woda stała.
A w tym tygodniu ma dalej lać. Nie wspomnę że zimno jak nigdy w maju.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
makadamia 11:08, 13 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kim napisał(a)

chciałabym wyciepać krawężnik i nadać jej jakiś nowy kształt



Zdecydowanie by się przydało

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kim 18:30, 13 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Asiu dziękuję Ci bardzo za poradę szczególnie z kształtem rabatki tak też zrobię jak narysowałaś
wzięłam się za przerabianie z drugiej strony będę mogła już trochę niektórych roślin tych z przodu domu przesadzić
miałam takie plany ogrodowe na dziś a tu
znowu leje deszcz i w dodatku zimno jak fiks
Dzięki jeszcze raz i polecam się na przyszłość
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 18:40, 13 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nowa12 napisał(a)


Ja też narzekam na deszcz bo ciągle pada z małymi przerwami. Jak przesadzałam rośliny to w niektórych miejscach mi już woda stała.
A w tym tygodniu ma dalej lać. Nie wspomnę że zimno jak nigdy w maju.

Też mam nerwy na ten deszcz nic nie można zrobić ale z drugiej strony jak dziewczyny piszą że u nich susza to grzech narzekać na opady
W tej chwili jest u mnie 7stopni zimnica straszna
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 19:23, 13 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Ale sie usmialam. Moze sikawka. Co zrobic kuzwa sucho jest i tyle nie ma deszczu. Niebo zaciagniete ale deszczu nie ma.


Tuja ma dosyc glebo system korzeniowy. To wlasnie tzw szmata sprawia, ze nie moze znalezc powietrza/tlenu srodkow pokarmowych wiec wytwarza szeroki system korzeniowy nad szmata.
Tez kiedys mialam szmate pod tujami i to sporo z jednej i drugiej strony. Od strony parkanu udalo mi sie usunacz drugiej nie bo korzenie wrosly w szmate i na szmacie.
Nasypalam ziemi na szmate nie bylo wyjscia i tuje dobrze rosna.
Te korzenie pobieraja najwiecej pokarmow z ziemi korzenie nitkowe ale szybko sie odradzaja.

Jeszcze 2 dni i bedzie cieplo. Nalezy umnie sie modlic o deszcz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies