Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Złotooki

Pokaż wątki Pokaż posty

Złotooki

Magara 23:13, 22 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dużo ostatnio czytałam na temat złotooków - podobno są pożyteczne w ogrodzie, zjadają mszyce. Bardzo mnie to cieszy ale póki co mam ich istny nalot w domu. Każdego wieczora oblepiają okna i ściany, latają, włażą do oczu. Jest ich naprawdę mnóstwo, można liczyć w setkach albo i lepiej.
Zakładam, że w domu mszyc nie ma i nie bardzo wiem co z tymi pożytecznymi złotookami robić.
Przeniosą się do ogrodu jak się ociepli? Zwalczać je? Zbierać odkurzaczem? Czy może dać im szansę biorąc pod uwagę ich miłość do mszyc i po prostu pokochać na te parę tygodni?
Jestem ciekawa czy ktoś z Was ma może z nimi jakieś doświadczenie.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 23:41, 22 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
U mnie zawsze na zimę na strych się pakują, ale plagi nigdy nie miałam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:58, 22 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Sylwia, Nocny Marku
A kojarzysz może czy jest taki moment, że się wynosiły na zewnątrz?
Kompletnie nie wiem jak do nich podejść zważając na ich pożyteczność w walce z mszycami
Co dziwne - za dnia ich nie widać, ale jak tylko wieczorem napalę w kominku - momentalnie obsiadają wszystko w zasięgu wzroku i latają po całym pokoju.

Ta informacja o ich pożyteczności jakoś mnie powstrzymuje przed włączeniem odkurzacza, dlatego czekam na Wasze doświadczenia i wiedzę.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 07:17, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pootwierać okna i drzwi w słoneczny dzień, wylecą na zewnątrz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magara 21:51, 23 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Danusia, tak robię - niby wylatują bo w dzień ich mniej, ale na wieczór znowu pełno, może są do mnie po prostu szczególnie przywiązane
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies