Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród od początku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od początku.

Sebek 10:57, 23 cze 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
2,5m będzie ciasno - dawaj 3 metry, będzie na 3 piętra roślin.
Powiedzmy, ze żywopłot z tui zajmie 1,5 metra szerokości, żeby go ciąć z dwóch stron - jak dasz świerki czy choiny będą już 2m
Średnie piętro to około metra jak będziesz sadzić rośliny wielkości hortensji czy dereni. No i zostaje nam sam przód na jakieś małe trawki czy obwódki. A jeszcze jakieś drzewo po rogach by się przydało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mysia_mysia 23:50, 26 cze 2020

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
c
Tak mi mąż narysował rabaty. Trochę prawy i lewy górny róg rabaty wymaga korekty, ale jakoś nie mam pomysłu.
Rabata w lewym górnym rogu planu jest szeroka, żeby zgubił się lekki spadek, ktorego nie da się zlikwidować bez murku oporowego.
Ciekawe, jak ja to wszystko obsadzę, jak zapanuję nad chwastami. Ale sama chcialam, to mam tzn będę miała
Sebku, a czy w tych 2,5m dało by się zmieścić trzy pietra, tylko bez tui? Tuje będą po lewej stronie, nie chcialabym jechać nimi dookoła. Sasiad za plotem ma tuje, ja myślałam o drzewkach np umbry, albo inne nie za wysokie, a potem niższe pietro i obwódka.
Dało by się pomieścić na 2,5 m?

____________________
Edyta ogrododpoczatku
Sebek 20:11, 27 cze 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak sąsiad funduje tło to ok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mysia_mysia 20:34, 23 lip 2020

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Miejsca na rabaty dokarmione obornikiem, odpoczywają sobie.
Teraz czas na trawnik. I tak-
Zbadałam próbkę ziemi, gleba średnia.
Ph7,3
Fosfor22,8 mg/100g
Potas 12,2
Magnez 8,4
Mam do dyspozycji kompost z kompostowni, mączkę granitową, mączkę bazaltową, torf kwaśny, piasek.
Czego dodać do gleby rodzimej, w jakich proporcjach?
Jakich użyć nawozów? Wiem, że muszę obniżyć ph.
Mączka granitowa również wpłynie korzystnie w moim przypadku. Ale jak to wszystko razem zgrać, to niestety nie mam pojęcia.
I czy lepiej dodać kwaśny piasek czy torf?
Gdyby przypadkiem ktoś zajrzał do mnie, to rady bardzo mile widziane.

____________________
Edyta ogrododpoczatku
AgaCzek 21:19, 23 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witaj na forum. Ja akurat uwielbiam falowane rabaty i mam działkę w podobnych wymiarach ( 806m). Zerknij do Krokusowego- może coś Ci się przyda. Napisz jakie rośliny lubisz albo jakie kolory w ogrodzie?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sarenka 07:04, 19 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. I jak Ci idzie?
Zaglądasz na inne wątki? Zapytaj, na pewno któraś z dziewczyn, które mają do tego smykałkę pomoże Ci w projektowaniu rabat
____________________
Magda W samym sloncu
Mysia_mysia 18:16, 27 sty 2023

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
A teraz mój ogród wygląda tak
Jeszcze sporo pracy, nie wszystko dałam radę obsadzić.

Jedno jest pewne - wiele na tym forum się nauczyłam. No może inaczej- 4 lata temu nie wiedziałam nic, a teraz cokolwiek już wiem
I nadal tu zaglądam, podglądam i poczytuję.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies