Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od poczatku - ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Od poczatku - ogród Kasi

Matkapolka 09:44, 07 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Witam Wszystkich miłośników ogrodów. Nazywam się Kasia i od 2 lat przeniosłam się z rodziną z Warszawskiego blokowiska do domu pod miastem. Mamy niewielką działkę bo 600 metrów na której stoi nasz dom - połowa bliźniaka, wokół jest ogród. W tym roku postanowiłam na poważnie zając się założeniem ogrodu. To dla mnie nowe, jeszcze niepoznane rejony bo o roślinach nie wiem zbyt wiele.
Zaraz po przeprowadzce posadziłam kilka roślin ale w tym sezonie postanowiłam zając się całością. Zrobiłam projekt - jestem architektem wnętrz, podzieliłam funkcjonalnie, dobrałam nawierzchnie, które kilka dni temu ekipa skończyła układać i teraz stoję przed wyborem roślin. Przesadziłam i poprawiłąm te już wcześniej posadzone. Poniżej projekt koncepcyjny - szybki model. Największy problem mam z doborem roslin pod sosnami. Jakby ktoś miała jakieś pomysły to będę wdzięczna za rady.
Matkapolka 09:50, 07 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Matkapolka 11:09, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Udało mi się trochę ogarnąć w ogrodzie. Wyznaczyłam rabaty (większość),nawiozłam, zamontowałam ekoboardy, podzieliłam i poprzesadzałam rośliny , które miałam w ogrodzie, nasypałam trochę kamieni i teraz zastanawiam się co dalej. Pomoże mi ktoś? Mam wąską rabatę w zdłóż płotu pod sosnami. Nie wiem co mam z nią zrobić.

Po przeczytaniu miliona stron na różnych wątkach doszłam do wniosku że chciałabym ogród leśno - preriowy w nowoczesnych ramach Da się???
alis 13:13, 15 maj 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Polecam Ci lekturę wątku AnuliPóki co tylko jej ogród o leśnych klimatach przychodzi mi do głowy, może skorzystasz z jej pomysłów


Ogród z rzeźbą


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Matkapolka 13:38, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
alis napisał(a)
Polecam Ci lekturę wątku AnuliPóki co tylko jej ogród o leśnych klimatach przychodzi mi do głowy, może skorzystasz z jej pomysłów


Ogród z rzeźbą




dziękuję. już zaglądam
UrsaMaior 13:43, 15 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Eh leśne ogrody...skąd ja to znam. Do mnie też zajrzyj, mniej formalnie, ale rośliny na takie warunki przećwiczone.
____________________
ogród pod lasem
Matkapolka 13:48, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Głównie zależy mi teraz na jakiś krzewach by płot przesłonić choćby częściowo.
alis 13:51, 15 maj 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
No jasne, Iza, sorki, jak mogłam zapomnieć o Twoim ogrodzie Rzadziej ostatnio zaglądam na O, dlatego z głowy piękne ogrody 'wypadają'
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Matkapolka 14:06, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
UrsaMaior napisał(a)
Eh leśne ogrody...skąd ja to znam. Do mnie też zajrzyj, mniej formalnie, ale rośliny na takie warunki przećwiczone.


Zajrzę zajrzę i będę męczyć pytaniami dziękuję
UrsaMaior 14:14, 15 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Matkapolka napisał(a)


Zajrzę zajrzę i będę męczyć pytaniami dziękuję


Aaa jeszcze malgol ma takie warunki, sprawdź, może Cię coś zainspiruje.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies