Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od poczatku - ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Od poczatku - ogród Kasi

UrsaMaior 17:08, 15 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
Eee tam, nie martw się, cisy ciężko zamordować Mam dwa podobne szpalery, poszukaj u mnie. To wdzięczne tło i wszystko szlachetnie na nim wygląda.
____________________
ogród pod lasem
Matkapolka 17:13, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Przy okazji zrobiłam więcej zdjęć. Pogoda marna - strasznie pada i zimno.

Tu zachodnia strona ogorodu, od wejścia. Chciałabym posadzić pod płotem z jednej i drugiej strony drewutni ( śmietnika )po 3 graby kolumnowe. Na tej szerokiej rabacie dosadzić trzy dorenbosy jakoś tak rozrzucone by powstał zagajnik, a wzdłuż trawnika lawenda. Posadzone już są rozplenice, imperata red baron i miskanty


Tu część południowa i taras - zacieniona przez stare sosny i świerki. Bardzo wąsko. Trawa nie chce rosnąć. Na dzrzewach mają być dwa hamaki - zastanawiam się nad nawierzchnią pod nimi. Póki co planuję żwir, tylko jak będę z igieł to czyścić to nie wiem. (



To południowa część na tyłach garażu - najbardziej nasłoneczniona i gorąca bo bez wiatru. Tu ma być pergola z pnączem ścianka z kaskadą , oczko wodne, a na ścianie krata z winogronami. Myślałam żeby na tle płotu zrobić żywopłot z grabu,
Matkapolka 17:18, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
UrsaMaior napisał(a)
Eee tam, nie martw się, cisy ciężko zamordować Mam dwa podobne szpalery, poszukaj u mnie. To wdzięczne tło i wszystko szlachetnie na nim wygląda.


Po trochu je przycinam ale z ciężkim sercem. Obejrzałam jarzmianki- prześliczne , na pewno posadzę. Mam prasówkę na wieczór - dziś spędzam u Ciebie

Dziękuję za rady . Cieszę się , że tu trafiłam. Wstąpiła we mnie nadzieja że mi się ogród uda i będzie tak piękny jak Wasze.

Swoich zdjęć nie usuwaj. Będę mieć inspiracje
mirkaka 17:30, 15 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Witaj, masz idealne warunki dla rododendronów.Sosny, przepuszczalna ziemia, igły z sosen. Rh będą się dobrze czuły u Ciebie Dodadzą trochę kolorków
Płot masz bardzo ładny, nie uważam że trzeba go na siłę zasłaniać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Matkapolka 17:42, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
mirkaka napisał(a)
Witaj, masz idealne warunki dla rododendronów.Sosny, przepuszczalna ziemia, igły z sosen. Rh będą się dobrze czuły u Ciebie Dodadzą trochę kolorków
Płot masz bardzo ładny, nie uważam że trzeba go na siłę zasłaniać.


Witaj Mirka. Rododendrony bym chciała tylko obawiam się ,że nie umiem ich uprawiać. Dostałam dwa od koleżanki 2 lata temu i urosły może 10 cm. Poradź proszę jak z nimi postępować i jakąś odmianę w miarę szybko rosnącą.

Zajrzałam do Ciebie .Twoje rododendrony są przepiękne. Płot mi się podoba tylko przy tak wąskiej działce nie mam przestrzeni. Chciałabym stworzyć iluzję , że ogród ciąnie się dalej , a teraz widzę głównie płot , który tnie mi sosny . Mam wielkie okna i widok jest tu bardzo istotny.
pawel2806 18:17, 15 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
graby są idealnym pomysłem popieram zarówno kolumnowe jak i żywopłot, nie podoba mi się pomysł z lawendą jakoś nie moje klimaty
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Matkapolka 18:58, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
pawel2806 napisał(a)
graby są idealnym pomysłem popieram zarówno kolumnowe jak i żywopłot, nie podoba mi się pomysł z lawendą jakoś nie moje klimaty


graby bardzo lubię. Lawenda to nowy pomysł....uważasz , że słaby? Tak sobie pomyślałam że będzie trochę łąkowo-preriowo.... Pomyślę jeszcze. Amasz złe doświadczenia z lawendą? Podobno przemarzać może.
HannaR 19:35, 15 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj,
Piękny masz dom. I te duże przeszklenia. Ogród też będzie piękny, już to widzę.
Cisy przycinaj, nie bój się. Zagęszczą się ładnie.
Lawenda lubi słońce a czytam, że mają być u Ciebie leśne klimaty.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Matkapolka 19:50, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
HannaR napisał(a)
Witaj,
Piękny masz dom. I te duże przeszklenia. Ogród też będzie piękny, już to widzę.
Cisy przycinaj, nie bój się. Zagęszczą się ładnie.
Lawenda lubi słońce a czytam, że mają być u Ciebie leśne klimaty.


Dziękuję. Okna uwielbiam oprócz momentu kiedy trzeba je myć
Część ogrodu jest w słońcu i chciałabym to maksymalnie wykorzystać. Będzie łąka obok lasu
pawel2806 20:50, 15 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
a jaki szeroki jest pas gdzie ma teoretycznie rosnąć lawenda?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies