Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od poczatku - ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Od poczatku - ogród Kasi

Matkapolka 21:03, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
coś pomiędzy 50 a 80 cm, też się zastanawiam.
alis 21:14, 15 maj 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
A mi się podobają derenie na tle cisów, można dosadzić ich więcej i pomiędzy dać miskanty. U Marty tutaj
derenie pdsadzone są lawendą, skoro o niej jest mowa, i będzie pięknie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
HannaR 22:05, 15 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Szczerze mówiąc, to ja widzę nowoczesny dom z prostymi liniami w ogrodzie i zastanawiam się, gdzie tu ma być łąka i preria. I jeszcze las.

Ja bym postawiła na nowoczesne, minimalistyczne i proste nasadzenia. Graby plus brzozy i trawy w dużych grupach. Dla koloru te rododendrony i hortensje w rzędach. W cienistych miejscach może mieszanka leśnych roślin jakie proponuje Ursa. I mi do szczęścia nic więcej nie byłoby trzeba.

Trawy nie zmusisz, żeby rosła w cieniu - zawsze będzie słaba.
Pod sosnami żwir? U takiej perfekcjonistki?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Matkapolka 22:16, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
ja mam bardzo mały ogród więc las i preria to trzeba wziąc w wielki cudzysłów. Bardziej chodzi mi o dobór roślin. Dom jest nowoczesny i nawierzchnie są ułożone po prostych liniach ale rośliny chciałabym by wyglądały naturalnie. Poza tym jest tyle pieknych roślin że szkoda mi ograniczać się do kilku gatunków.

To są moje preriowe inspiracje, tak bym chciała. Zdjęcia z Pinteresta:
Matkapolka 22:27, 15 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Jaką nawierzchnię dać pod sosnami i hamakami? Trawa tam nie chce rosnąć , do tego dzieci bujając sie wykopują dziury..... ? Widziałam takie plastry sosnowe na siatce po jakimś czasie robia się ciemne . Może ? Myślałam o kostce ale wolałabym by wokół sosen była nawierzchnia przepuszczalna.
mirkaka 06:37, 16 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Matkapolka napisał(a)
Jaką nawierzchnię dać pod sosnami i hamakami? Trawa tam nie chce rosnąć , do tego dzieci bujając sie wykopują dziury..... ? Widziałam takie plastry sosnowe na siatce po jakimś czasie robia się ciemne . Może ? Myślałam o kostce ale wolałabym by wokół sosen była nawierzchnia przepuszczalna.


naturalna nawierzchnia więc albo zrębki albo kora, spadające igły nie będą źle wyglądać w takim podłożu.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
HannaR 08:50, 16 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja też dałabym grubo dosyć drobną korę. Nie będzie na niej widać igieł. Albo te plastry sosnowe, a pomiędzy nimi kora, ale wtedy igły będą widoczne na tych plastrach. Nie będzie Cię to denerwować? I takie plastry są chyba śliskie po deszczu.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Matkapolka 10:37, 16 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
HannaR napisał(a)
Ja też dałabym grubo dosyć drobną korę. Nie będzie na niej widać igieł. Albo te plastry sosnowe, a pomiędzy nimi kora, ale wtedy igły będą widoczne na tych plastrach. Nie będzie Cię to denerwować? I takie plastry są chyba śliskie po deszczu.



Taki mały kawałek , a tyle dylematów będę próbować z różnymi nawierzchniami, najwyżej wymienię.
pawel2806 10:58, 16 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
preria dotyczy raczej ogrodów słonecznych, suchych, popieram w 100% opinie Hanny
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Matkapolka 12:43, 16 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
POłowę ogródka mam bardzo słoneczną i suchą. Nie jest to działka w lesie tylko sąsiedzi z jednej strony mają stare drzewa iglaste blisko mojego płotu. Wydaje mi się że na słonecznej części preriowe rośliny powinny się udać.


Przy okazji główni użytkownicy ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies