Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Przyłącze do kranu- na sztywna PE , czy waż elektryczny ???

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyłącze do kranu- na sztywna PE , czy waż elektryczny ???

PiterSas 09:19, 15 maj 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mazilo napisał(a)
Jeszcze jedna prośba i temat zamykam
1-Projekt uprzedni

2- projekt dotychczasowy

- został dodany jeden zraszacz w górnym prawym rogu - czy MP 2000 (90-210) może być ?
- przedłużyłem pasy z tujami ( rezygnuje z pola żółtego na poczet trawnika )
- czy rozmieszczenie zraszaczy jest prawidłowe ?
- dodatkowy zraszacz dodałbym do sekcji różowej
- czy zraszacz przy prawej górnej stronie tarasu dobrze jest umieszczony ? , czy umieścić go na samym narożu ?

Hej.
Ja rozbiłbym twój projekt na dodatkową jeszcze jedną sekcję, do której podłączyłbym połowę zraszaczy linii czerwonej i różowej - będziesz miał większe prawdopodobieństwo poprawnego działania systemu. Odnośnie zraszacza przy tarasie - może być tak rozmieszczony. Bardziej bym się zastanowił nad zraszaczem w lewym górnym rogu tarasu oraz lewym górnym rogu działki (blisko tuj). W tych miejscach wstawiłbym zraszacze 90 -110 stopni. Uważam że miejsca przy domu co masz zaznaczone dwa zraszacze 90 stopni MP2000 mogą za słabo podlewać blisko siebie.
Pozdrawiam
mazilo 09:36, 15 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
PiterSas czy jesteś w stanie mi to rozrysować lub nanieść zmiany na plik pdf lub Autcad ? Wiem , ze wiele wymagam ale widzę ze jesteś mega ogarnięty
PiterSas 09:54, 15 maj 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mazilo napisał(a)
PiterSas czy jesteś w stanie mi to rozrysować lub nanieść zmiany na plik pdf lub Autcad ? Wiem , ze wiele wymagam ale widzę ze jesteś mega ogarnięty

Hej.
Chęci by były tylko czasu brak....
Mazilo chciałem tylko Ci napisać, że może bez moich sugestii wszystko będzie OK. Ja sugeruję się swoja praktyką, gdzie projekt pokazywał jedno a życie drugie.
Wrzucaj tu projekt z poprawkami będziemy pracowali na żywym organizmie...
mazilo 14:20, 15 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Lewy górny róg tarasu ? - nie rozumiem , tam nie ma żadnego zraszacze
Zraszacze przy domu pokrywają się; miejsce jest mocno nasłonecznione -południowa strona , sugerujesz aby dodać jeden zraszacz miedzy nimi ?
Zraszacze MP 2000 90-210 są juz zakupione, wiec nie ma sensu wymienić na zraszacze z mniejszym kątem regulacji .
PiterSas 14:39, 15 maj 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mazilo napisał(a)
Lewy górny róg tarasu ? - nie rozumiem , tam nie ma żadnego zraszacze
Zraszacze przy domu pokrywają się; miejsce jest mocno nasłonecznione -południowa strona , sugerujesz aby dodać jeden zraszacz miedzy nimi ?
Zraszacze MP 2000 90-210 są juz zakupione, wiec nie ma sensu wymienić na zraszacze z mniejszym kątem regulacji .


Hej.
Te dwa zraszacze MP 2000 90-210 przy domu nie pokrywają się - mam tylko taka obawę że przy samych zraszaczach będziesz miał "trochę sucho". Dlatego pomysł aby dostawić wyżej na początku tarasu jeden dodatkowy zraszacz o kącie pracy 90 stopni (może to być MP 2000) chyba że byś dał jeden zraszacz 180 stopni pomiędzy planowane dwa MP 2000 przy domu.

Nie namawiałem Cię na zmianę typu zraszacza tylko chodziło mi jak dany (dodatkowo) zraszacz miałby podlewać
Odnośnie dodatkowego zraszacza w lewym górnym rogu ogrodu - to dopiero zauważyłem że tam jest
Pozdrawiam
mazilo 14:59, 15 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Naniosłem zmiany - kolor zielony
Numer 1 czy 2-umieszczenie zraszacza/kolor zielony , które rozmieszczenie lepsze ?
Sterownik jest przeznaczony na 6 sekcji .
1 sekcja to tuje z tuje
2 sekcja to tuje z przodu bo praktycznie sa po północnej stronie i ciagle w cieniu
3 sekcja to bukszpan wzdłuż wejścia do domu ( trawy z przodu nie będzie )
Zostały jeszcze trzy sekcje wiec można to rozbić

PiterSas 08:27, 16 maj 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mazilo napisał(a)
Naniosłem zmiany - kolor zielony
Numer 1 czy 2-umieszczenie zraszacza/kolor zielony , które rozmieszczenie lepsze ?
Sterownik jest przeznaczony na 6 sekcji .
1 sekcja to tuje z tuje
2 sekcja to tuje z przodu bo praktycznie sa po północnej stronie i ciagle w cieniu
3 sekcja to bukszpan wzdłuż wejścia do domu ( trawy z przodu nie będzie )
Zostały jeszcze trzy sekcje wiec można to rozbić



Hej.
Lepiej nr 1. Doleje dwie strony krańcowe.
Ogólnie teraz mi się rysunek podoba jest OK
mazilo 12:07, 16 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Dzięki wielkie za pomoc , na tym przystaje i kończę temat
PiterSas
mazilo 18:56, 16 maj 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
To polecimy dalej
Będę robił / juz robię, przygotowuje teren pod trawnik z rolki i nasuwa mi się kilka pytań .
Ziemie przekopałem , wyrównałem; teraz muszę dodać siarczan amonu ponieważ Ph wynosi 7 . Przegrabię , zwalcuje aż do uzyskania równego terenu .
Co do nawadniania zastanawiam się nad umieszczeniem zraszaczy ( głębokość ). Skoro na darń mam zostawić 2/3 cm wysokości to zraszacze ma umieścić na wysokości z takim samym zapasem ?
Czy nawadnianie robić gdy ziemia osiądzie ? Wydaje mi się ze tak powinienem zrobić , ponieważ umieszczenie teraz zraszaczy przy uleżeniu ziemi, może spowodować za wysokie umieszczenie zraszaczy .
PiterSas 08:14, 17 maj 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
mazilo napisał(a)
To polecimy dalej
Będę robił / juz robię, przygotowuje teren pod trawnik z rolki i nasuwa mi się kilka pytań .
Ziemie przekopałem , wyrównałem; teraz muszę dodać siarczan amonu ponieważ Ph wynosi 7 . Przegrabię , zwalcuje aż do uzyskania równego terenu .
Co do nawadniania zastanawiam się nad umieszczeniem zraszaczy ( głębokość ). Skoro na darń mam zostawić 2/3 cm wysokości to zraszacze ma umieścić na wysokości z takim samym zapasem ?
Czy nawadnianie robić gdy ziemia osiądzie ? Wydaje mi się ze tak powinienem zrobić , ponieważ umieszczenie teraz zraszaczy przy uleżeniu ziemi, może spowodować za wysokie umieszczenie zraszaczy .


Hej.
Dobrze zwałuj ogród najlepiej jakimś ciężkim wałem - te marketowe są beznadziejne (za lekkie). Następnie na drugi dzień znów zwałuj - dodatkowo często zraszaj ziemię. Jak słabo to zrobisz to ziemia Ci osiądzie szczególnie uważaj przy obrzeżach.
Potem najlepiej rozprowadź system nawadniania tam gdzie masz trójniki nie zasypuj ziemi tylko zrób najpierw próbę szczelności układu. Zraszacze wkopuj uwzględniając wysokość trawy rolkowej. Po montażu systemu ubij miejsca i zwałuj całość. Jak masz w pobliżu krety rozwiń siatkę i zakotwicz ją. Na to rozkładasz trawę.....
A jeszcze jedno połączenia rób na teflonie.
Powodzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies