Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

coraldawn 23:02, 12 lis 2017

Dołączył: 12 lis 2017
Posty: 4
Po szybkim oglądnięciu zdjęć w necie wydaje mi się, że to nie Claire Austin. Claire ma bardziej kuliste, czarkowate kwiaty. A u mojej płatki są ułożone w sumie klasycznie, tylko że są postrzępione i jakby poprzecinane w kilku miejscach na obrzeżach.
Dodaję zdjęcia całego krzaku i pąków (zdjęcia z dzisiaj).
coraldawn 18:58, 13 lis 2017

Dołączył: 12 lis 2017
Posty: 4
Z popularnych odmian wstępnie wykluczyłam:
* Virgo,
* Pascali,
* Jan Paweł II,
* Mount Shasta,
* Chopin (chociaż ma z nim pewna zbieżność w układzie płatków, tylko że jest bardziej pocięta na końcach płatków).

Dodatkowe informacje:
- pąki raczej cienkie i wydłużone
- pąki mają tendencję do brązowienia zewnętrznych płatków podczas deszczowej pogody
- ciągłe kwitnienie od lata do jesieni.

Od pani sprzedającej (na rynku) dostałam informację -trudno powiedzieć, na ile wiarygodną - że miała ją od kogoś, kto kupował sadzonki w Danii, rzekomo u tamtejszych hodowców. Druga róża kupiona od niej to faktycznie czerwona Grand Award od Poulsena. Więc nie wiem, czy to jest jakaś całkiem niszowa róża, że jest niepodobna do niczego, czy to np. Szopen, tylko jakiś zmutowany...
Gardenarium 17:36, 14 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli róża nie posiada bardzo charakterystycznych cech, jej rozpoznanie jest praktycznie niemożliwe, zwłaszcza jesienią, gdy paki czy też kwiaty potrafią zupełnie inaczej wyglądać. Krzew trzeba pokazywać latem w pełni urody i kwitnienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Scibor2002 11:28, 26 mar 2018

Dołączył: 26 mar 2018
Posty: 5
Witam Państwa;
mam prośbę o pomoc w identyfikacji tej róży. Kilka słów wyjaśnienia. Nie jestem znawcą i praktykiem w uprawie róż. Ta róża została kiedyś zasadzona w moim miejscu pracy i rosła.... Pare lat temu została zaatakowana przez rdzę - udało mi się ja odratować i zajmuję się nią dalej. Chciałbym ją jakoś właściwie pielęgnować ale ni ewiem ani jaki to rodzaj róży i co mam robić aby długo miała kwiaty. W tej chwili jak zakwitnie to tylko jeden raz . Kwietnie na bogato ale krótko. Jak można "namówić ją" na kolejne kwitnienie.. Stare obeschłe kwiaty obrywałem . Jest nawożona w sezonie, dostaje opryski na grzyby i szkodniki. Trochę odżyła ale planuję ją przyciąć ale nie wiem w sumie jak bo nie wiem czy to ogrodowa, onącą czy inna.. Prosiłbym o pomoc w identyfikacji oraz o wskazówki co do przycięcia jej. Zdjęcia z ubiegłego sezonu
Scibor2002 11:30, 26 mar 2018

Dołączył: 26 mar 2018
Posty: 5
Przedmiotowa róża do identyfikacji
Scibor2002 11:30, 26 mar 2018

Dołączył: 26 mar 2018
Posty: 5
Scibor2002 11:30, 26 mar 2018

Dołączył: 26 mar 2018
Posty: 5
Scibor2002 11:31, 26 mar 2018

Dołączył: 26 mar 2018
Posty: 5
musia 08:55, 15 cze 2018

Dołączył: 24 kwi 2018
Posty: 13
Witajcie!

Może i teraz pomożecie.

Otrzymana w prezencie z Niemiec róża pnąca, plakietka i pudełko zutylizowane, trudno.

Kwitnie pierwszy raz. Kwiaty w początkowej fazie pomarańczowe, potem w miarę rozkwitania i przekwitania różowieją.

Na zdjęciu są właśnie oba stadia.

Czy jesteście w stanie powiedzieć, jak nazywa się ta róża? Chciałabym się jej bardziej przyjrzeć.
marint 14:19, 16 cze 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 3
Mam na balkonie różę naomi której uschły same kwiaty. Dziś je ścięłam, niektóre same zeschnięte końce u niektórych całe zeschnięte kępy. Moje pytanie, czy w ogóle róża odbije i puści nowe pąki? Bo nie ma na niej żadnych świeżych pędów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies