Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

Zuzka25 20:56, 28 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Proszę o pomoc w rozpoznaniu róży pnącej. Nie pamiętam czy kupiłam Eden Rose czy New Dawn. Wydaje mi się, że to raczej ta druga
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
sierotka 21:30, 11 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj moim zdaniem to New Dawn
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
AnetKa 19:51, 12 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 6
Witam. Kupiłam w Leroy różę pienną. Zazwyczaj nie kupuję bez nazwy i znajomości odmiany, ale ta mnie po prostu zauroczyła. Kwiaty (jeszcze nie do końca rozwinięte) są koloru bordowego, zebrane w kiście gęsto napakowanych pąków. Liście raczej nie są błyszczące, z wyraźnie widocznym unerwieniem. Czy ktoś wie, co to może być za odmiana?

nicol21 16:03, 26 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Sąsiad koleżanki nie wie co to za róża, ale dał jej kwiat . Wiecie może co to może być?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ZbigniewG 09:23, 08 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
???
w sprzyjających warunkach pędy pokryte prawie całkowicie kwiatami





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anda 13:14, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
nicol21 napisał(a)
Sąsiad koleżanki nie wie co to za róża, ale dał jej kwiat . Wiecie może co to może być?


To prawdopodobnie Chippendale
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:15, 08 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
ZbigniewG napisał(a)
???
w sprzyjających warunkach pędy pokryte prawie całkowicie kwiatami







Ma dużo kolców? Pachnie? Jak duże są kwiaty? Powtarza kwitnienie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ZbigniewG 18:35, 09 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Pachnie , kwiat do 12 cm, powtarza, kolców mało, pędy wyginają się lekko pod ciężarem kwiatów,


pomarszczona odpada -liście mniejsze i gładkie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anda 19:15, 09 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
ZbigniewG napisał(a)
Pachnie , kwiat do 12 cm, powtarza, kolców mało, pędy wyginają się lekko pod ciężarem kwiatów,


pomarszczona odpada -liście mniejsze i gładkie


Nie nie, o pomarszczonej nie myślałam. Zajrzyj do Hani Gruszki i porównaj z Twoją. Ona ma różę Alba Meidiland. U mnie w szkółce też jest i kwiat i liście mi tą Twoją przypomina. Na dodatek zapach Jednak pewna nie jestem, bo Sternenflor też jest popularna i pachnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 19:24, 09 cze 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Moje róże kupione jako Alba Mediland mają drobne kwiatki, całe gałązki obsypane różyczkami i kwitnie non stop całe lato.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies