Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Urszulla 11:29, 21 maj 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Dla mnie masz wszystko dopracowane, a poprawki to po to żebyś miała ciągłe zajęcie
Pozdrawiam, niestety biegnę do siebie? bo miałam dziś warzywka siać i nie wiem czy zdążę w tym kierunku cokolwiek zrobićjak forum mnie wciągnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
magnolia 12:30, 21 maj 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)
Magnolia, uratowałaś bok tej pergoli, ratuj, proszę perspektywę na końcu jednym i drugim. Bo pergola jest w procesie.


W procesie?- to biegnę
____________________
magnolia 12:37, 21 maj 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)
Odpowiadając na pytanie o rolę pergoli. Dla róż pnących, silnie rosnących ramblerów. Już rosną.


Perspektywa pergolowa nieprzemyślana. Bok pergolowy uratowała Magolia (się przechyliła ta perspektywa). Na szczęście sąsiedzi posadzili świerki. I myślę nad zwieńczeniem.






tu trzeba czasu. Poduszki przywrotnikowe tez się przydadzą- smakowicie będzie. I jeszcze tzreba czegoś na zakończeniu tej osi.
czy jeszcze coś ?
może da się sama rózę pnącą otoczyć tez żywopłotem z buksika, żeby z przodu widok tej strony był jednorodny. A z drugiej przy bukach dużo jest miejsca? jak buki podrosną to szerokością dotkną pergoli?
____________________
magnolia 12:43, 21 maj 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
na końcu osi żywopłot a na jego tle rzeźba, zegar słoneczny, wielki/samotny, wyjątkowy kamień, duże poidło ptasie ( takie lekko omszałe).

Albo ławka na tle ściany z żywopłotu....
____________________
ana_art 12:47, 21 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
magnolia napisał(a)
na końcu osi żywopłot a na jego tle rzeźba, zegar słoneczny, wielki/samotny, wyjątkowy kamień, duże poidło ptasie ( takie lekko omszałe).

Albo ławka na tle ściany z żywopłotu....
łał normalnie sobie to wyobraziłam.... Ewa widzisz to?
Zakupy robiłam u Finki
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Tess 12:51, 21 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
ana_art napisał(a)
łał normalnie sobie to wyobraziłam.... Ewa widzisz to?


Ja widzę
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 15:29, 21 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)


tu trzeba czasu. Poduszki przywrotnikowe tez się przydadzą- smakowicie będzie. I jeszcze tzreba czegoś na zakończeniu tej osi.
czy jeszcze coś ?
może da się sama rózę pnącą otoczyć tez żywopłotem z buksika, żeby z przodu widok tej strony był jednorodny. A z drugiej przy bukach dużo jest miejsca? jak buki podrosną to szerokością dotkną pergoli?


Różę 'Fruehlingsgold' po prawej da się otoczyć buxikiem dookoła, czy tylko od frontu?
Buk po lewej dotknie pergoli albo mogę z przodu dosadzić jeszcze, żeby zamaskować lukę, mam nadzieję, że nie zdusi róży (R. semiplena helenae).

Na zakończenie wzdłuż rośnie już żywopłot z buka czerwonego. Ale mały jest, potrzebuje tak 4 lat. I ma lekko po prawej orzecha i czereśnię - coś musi wypaść. Albo nawet oba drzewa, bo ciasno niemożebnie.
Czy posadzić pasem jeszcze róże np. Ritausma, przed tym żywopłotem z buka i ławkę?

Czy po prostu odczekać, nich proces się ukształtuje?
Dziękuję.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:35, 21 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marto, a może w ogóle przesunąć ten żywopłocik z bukszpana w lewo i różę pnąca włączyć jak posadzone tam w rzędzie 'Artemis' (tak radziłaś i są)?
Wiklinowe obwódki też da się przesunąć a i jagodowe dostaną więcej miejsca (jagoda kamczacka).

Jak radzisz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 15:38, 21 maj 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)
Marto, a może w ogóle przesunąć ten żywopłocik z bukszpana w lewo i różę pnąca włączyć jak posadzone tam w rzędzie 'Artemis' (tak radziłaś i są)?
Wiklinowe obwódki też da się przesunąć a i jagodowe dostaną więcej miejsca (jagoda kamczacka).

Jak radzisz?

Tak by było swietnie, ale szkoda mi Ciebie było, bo to kawał roboty.
____________________
magnolia 15:40, 21 maj 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewa Rituasme przed bukami , tymi najmniejszymi? Tymi co sa przedłużeniem podjazdu ( podjazd, bukszpany, buki)?- chyba nie, za ciężko tu by było.
Albo o innym miejscu myslisz
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies