Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

bociek 22:19, 20 maj 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Pszczelarnia napisał(a)

Mszyca woli mydlnicę i piołun niż róże. Wszystko rośnie niedaleko siebie.



Ale sprytneeeeeeee, o Kochana, zaimponowalas mi
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Konstancja30 22:48, 20 maj 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
mydlnicę kojarzę bo była w "Werandzie" z Greglis ...

Ewo ... niezapominajki sieją się u mnie same ... oczywiście od czasu gdy rzucam się jak harpia na każdą chwaścinę na ugorze sieją się mniej ... ...
w zeszłym roku zbierałam po całym podwórku ... (ugor ma i zalety jak widać) aby ten kubik w szachownicę nimi obsadzić ...
w tym zamierzam zebrać nasiona i wysiać w skrzyneczkach, które maniakalnie zbieram spod warzywniaka ... mam też sektor na taty części gdzie rozsiewają się same ... późną jesienią je wyzbieram bo zamierzam eksperymentalnie skopiować ten dywan na pasie pomiędzy moją posesją (ależ to brzmi ) a ulicą (o to dopiero brzmi a piszę o klepisku ... aleee nie narzekam rozsypali nam nowy kamień i nawet pług przejechał ) ...

(zebrać nasionka i dla Ciebie ? ... )
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 23:46, 20 maj 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I taką rolę pełnia żurawki przy rh... te paskudy wolą żurawki niż różaneczniki.. i sobie namnożyłam sobie swoich żurawek.. niech odciągają robale od rh
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Evchen 23:53, 20 maj 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Pszczółko, pięknie.. Ogród zawsze mi się podobał, ale teraz jest taki... dopieszczany... i kwitnie dosłownie i w przenośni.
Pergola jakby od zawsze tam była. Pasuje idealnie a z różą będzie po prostu bajecznie...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
grembosia 01:07, 21 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Pszczółko, klimatycznie, bardzo klimatycznie u Ciebie...
Chyba już jesteś zmotywowana do dalszych działań...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
agniecha973 07:54, 21 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewa, jaką różę dałaś na pergolę?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
mira 08:44, 21 maj 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa ależ cudną porcję różności dałaś a za tego bodziszka dziękuję Ci stokrotnie /bodziszek espresso/ -
gdzie kupiłaś / sadzawka? / proszę napisz mi na prw zaraz zamawiam choć czytałam powściągliwa opinię ale bodziszki chyba jak wszystko potrzebują trochę czasu tak sobie tłumaczę

a tak wogóle to niesamowite rewolucje ta pergola robi swoje no i te wszelkie nasadzenia żywopłotków alez ogród sie zmienia odkąd go zobaczyłam w Mai
czekam na firletkę na łące

a ! marzanka wonna nie marzanna - mam i dobrze ,że przypomniałaś bo jest w za dużym cieniu - wyciągam
no i róze obok piołunu he mam te same ! artemis dopiero co wsadzony a ma już masę pączków, po tych deszczach róże oszalały są ogromne

zmykam pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Tess 09:00, 21 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczółko, ależ ucztę zgotowałaś mym oczom!
Fantastyczne te zmiany u Ciebie.
Nie umiem powiedzieć, co mnie najbardziej zachwyciło, bo wszystko mi się podoba: pergola, zielnik, ekraniki cisowe... No, wszystko.

Żywopłocik z fastigiaty mnie zainteresował. Wydawało mi się, że ta odmiana nie nadaje się na ekraniki czy żywopłoty, a jednak u Ciebie wygląda pięknie. Czy on "się zejdzie", czy ma mieć takie prześwity?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agniecha973 10:00, 21 maj 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mam jeszcze pyt. jak używałaś wrotyczu na mrówki? Grasują mi pod folią, a wrotycz rośnie w sadzie. Szkoda nie skorzystać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Tess 10:47, 21 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
I front Danusiowy. Już widać ale brak jeszcze wykończenia (wyściółkowania po całości jakimś igliwiem, trocinami przekompostowanymi, korą zmieloną????).

A ten żywopłocik nietypowo z cisów Fastigiata zrobiliśmy - niestety zabrakło. Albo poszukamy gdzieś indziej albo poczekamy do następnej wiosny (kopane).



Super wygląda, taki delikatny.
Dziękuję, Ewo
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies