Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Konstancja30 21:56, 16 cze 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Pszczelarnia napisał(a)

A tutaj - ku pamięci - rabatka do poprawki. Zostanie wykonana na nowo na jesieni. Za dużo różu. Muszę wysadzić powojniki. Za dużo wyraźnych roślin na tej rabacie, nie ma lekkości. Nie ma pleców, nie ma jeszcze układu.


Ewuś ... Ewuś jest marudna ... za duzo różu ... za duzo wyraźnych roślin ... ja zwariuje ... dziefczyny no przecież tu siem doktoryzuje z nasadzeń ... jak ja to lubię
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Bogdzia 21:58, 16 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dla mnie wszystko u Ciebie piękne jedynie tła brak.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jambosana 22:49, 16 cze 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Pszczelarnia napisał(a)







Cudny ogród, i do podziwiania i do wypoczynku, i do jedzenia, i do zapachu.

A ten zakątek, to po prostu raj...


Pewnie było, wiem, ale tyle wątków, tyle postów, powiedz zatem jeszcze raz, skąd masz te cudne podpory wiklinowe,
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
paniprzyroda 23:30, 16 cze 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pięknie, naturalnie i sielsko/anielsko I mnóstwo ciekawych roślin. Róża konfiturowa u mnie się zbuntowała, jest wyższa ode mnie, słabo kwitnie w cieniu, chyba ją przytnę i przesadzę. U Ciebie daje popis.
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 23:37, 16 cze 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
A to miejsce przeznaczone na kwiaty cięte. Tylko o kwiatach jakoś zapomniałam . Na razie rośnie koper, tytoń, szałwia jednoroczna i (chyba) wieloletnia oraz groszki pachnące. Coś jeszcze dosadzę: kosmosy, astry, jarmuż?






Róże i kwiaty cięte rulez w tym roku. Przynajmniej u nas.
Robię sobie płot pleciony z pędów derenia cośmy go wycięli, mam już większą połowę, tzn. dwie strony i kawałek z czterech. Gdyby w weekend nie lało, byłby już. Za płotkiem są szparagi i rabarbar, a za nimi wielkie róże.
Patrzę na to zdjęcie z doniczkami, trochę ich jeszcze mam i specjalnie nie będę obcinała tych wyższych patyków ze szkieletu płotka, powieszę na nich po prostu nasze doniczki. Ale na łuk leszczynowy na razie nie mam miejsca.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Madzenka 05:25, 17 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)
A to miejsce przeznaczone na kwiaty cięte. Tylko o kwiatach jakoś zapomniałam . Na razie rośnie koper, tytoń, szałwia jednoroczna i (chyba) wieloletnia oraz groszki pachnące. Coś jeszcze dosadzę: kosmosy, astry, jarmuż?







To lubię
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 17:42, 17 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Znacie tę roślinę: zizia aurea?

"An interesting North American perennial native to the eastern side of the continent with bright greeny-yellow umbels on plants 60cm high. The leaves are dark green, glossy and divided. Makes an elegant feature.

Sun

Part shade"
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 21:45, 17 cze 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ewo znalazłam takie zdanie napisane przez Ciebie "Jarzmianki potrzebują kompostu i próchnicy na gwałt. Ziemi spulchnionej po uszy. Mam łany i zagony jarzmiankowe." możesz napisac cos więcej???
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
KasiaWB 22:43, 17 cze 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ogród lekki i uroczy warzywniak cudo
p.s. mi też wyszła część rabaty ze zbyt dużą ilością różu ) ale to tylko przez chwilę, bo wkrótce pojawią się jeszcze inne kolory. Ale jest do dobre doświadczenie dla mnie
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agatanowa 23:21, 17 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Ewa, powstał wątek o herbicydach, czy mogłabyś napisać swoje spostrzeżenia z punktu widzenie pszczół: http://www.ogrodowisko.pl/watek/4623-herbicydy ?

Z góry dziękuję
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies