Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Pszczelarnia 15:40, 11 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogród super-, ultranowoczesny .......????????? Moja wiejska wyobraźnia zawodzi! Piszę donos do Agencji Promocji Zieleni, co się tutaj dzieje ........!!!!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ell 17:06, 11 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Och - pięknie zielono i puchato się zrobiło
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
barbara_kraj... 17:48, 11 paź 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
gardenarium napisał(a)

Fajnie pracuje się z optymistami


U nas wszyscy to optymiści z natury. Nie ma trudności, których by się nie dało pokonać.

Najniewdzięczniejszą rolę ma Witek, bo ja wymyślam to wszystko, a on musi się "głowić" jak to technicznie wykonać. Ale Wicio akurat to podwójny optymista i "pomysłowy Dobromir".

Jednak ogólny wynik jest taki

Danusiu, Ty i Witek tworzycie wspaniały, wzajemnie inspirujący się 'tandem'.Wznosicie się na wyżyny!
Jestem pełna podziwu dla całej Waszej ekipy.
A tak żartem, nielekko ma Wituś z Tobą)) Pozdrówka!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
shrekol 18:23, 11 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
zbigniew_gazda napisał(a)
Czy możesz z grubsza określić ile wody w ciągu sezonu albo w ciągu doby czy miesiąca zużyje jeden stryskiwacz ? Po prostu chciałbym porównać czy to finansowo bardzo boli w stosunku do podlewania wężem .


Zbyszku dołączę się do tej dyskusji bo jak by to moja zawodowa działka "woda" ilość wody zależy od rodzaju zraszacza (rotacyjny/ statyczny) no i rodzaju dyszy. Ale tak jak Danusia napisała dużo zalet ma kosztowna zabawka ale zwaraca się a po drugie jeśli podlewasz zraszaczem np 15 woda leci w jedno miejsce równomiernie to dobrze glebę nawodni i można podlewać co drugi dzień
____________________
zbigniew_gazda 18:33, 11 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
shrekol napisał(a)

Czy możesz z grubsza określić ile wody w ciągu sezonu albo w ciągu doby czy miesiąca zużyje jeden stryskiwacz ? Po prostu chciałbym porównać czy to finansowo bardzo boli w stosunku do podlewania wężem .


Zbyszku dołączę się do tej dyskusji bo jak by to moja zawodowa działka "woda" ilość wody zależy od rodzaju zraszacza (rotacyjny/ statyczny) no i rodzaju dyszy. Ale tak jak Danusia napisała dużo zalet ma kosztowna zabawka ale zwaraca się a po drugie jeśli podlewasz zraszaczem np 15 woda leci w jedno miejsce równomiernie to dobrze glebę nawodni i można podlewać co drugi dzień


Dzięki Przemku . Właśnie dużo się o tym mówi i pisze i ciekawi mnie jak to w praktyce wychodzi. Oczywiście rozumiem że inne zużycie jest w czasie suszy a inne w dni normalne .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 18:39, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cała woda jaką wyleje system zostanie obliczona przez Witka, jak wróci. Ja już wróciłam a on pojechał bidula na bazę, bo ma jeszcze sporo obowiązków zwiazanych ze sprawnością naszego sprzętu na następny dzień.

Przemek ma rację co do rodzaju zraszaczy i ich wydatku na minutę, ale połączone w sekcję - rotacyjne oddzielnie, a statyczne oddzielnie wylewają tyle wody, ile mają zaplanowane do wylania.
Po prostu statyczne "chodzą" krócej bo są w stanie wylać w czasie minuty więcej wody na 1m2, a obrotowe chodzą dłużej po wylewają wodę stopniowo, jak się obracają, więc ten czas ich pracy powinien być dłuższy.

Firmy bez certyfikatu czy szkoleń, a montujące systemy na "chłopski rozum" o tym nie wiedzą i często łączą w jedną sekcję zarówno statyczne jak rotacyjne, za co powinno im się odbierać "prawo do wykonywania tego zawodu" hehe.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:43, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj pogoda była znośna, jednak pod koniec dnia się popsuła, nie bardzo miałam warunki do robienia zdjęć. Część zrobił Witek, jak regulował zasięg zraszaczy. Pozostała załoga sypała korę, żwir i sprzatała po wczorajszej trawie.











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:45, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:47, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz moje zdjęcia popołudniowe, wybaczcie patyki na kable do lamp









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 18:47, 11 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
mokre zdjęcia wychodzą zawsze najpiękniej.Każdy kolor wychodzi na wierzch
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies