Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 17:41, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Prawdopodobnie od strony Pani Sąsiadki te dolne gałęzie były nieatrakcyjne/suche/za długie. Wielkiego wyboru nie mam, bo tam jest głęboki cień. Jedyne, co mogę zrobić to przedłużyć ekran z cisa lub wstawić tam różaneczniki, ale muszą być bardzo duże, żeby zasłonić cały ubytek.

Przymiarka żurawek obok huśtawki i kulek z cisa pod ścianą domu:


Przymiarka dwóch sosenek "Varella", które wreszcie udało mi się kupić po 2 latach poszukiwań.
Będą rosły w rzędzie z trzecią, którą mam już od dawna.


I to będą chyba wszystkie zmiany tej wiosny. Miałam pozbyć się 4 brzóz, ale nie znalazłam fajnych zamienników w dobrej cenie, a M. czasu na tę małą rewolucję. Brzozy zostają do jesieni (czyli do następnego możliwego terminu przesadzania roślin kopanych z gruntu) i śmiecą, jak zwykle: teraz lecą z nich kwiatostany i wszystko wkoło pokryte jest żółtym pyłem oraz brązowymi łuskami: szyby w oknach, meble ogrodowe, taras, samochody zostawione przed domem, spoiny w kostce brukowej. Brrrr.... Jak ja kochhhhham brzozy.....
Tak wygląda trawnik i placyk pod huśtawką:
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Milka 17:47, 27 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Takim śmieciuchem u mnie jest klon jesionolistny Flamingo; zaciekawiły mnie te sosenki, co 2 lata szukałaś, jakiś rarytas, rosną w kulę?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Domi 17:55, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No rzadko można je spotkać, przynajmniej u mnie w okolicy. Mam dwie na dwóch rabatkach i chciałam dokupić więcej tej samej wielkości lub większych. Jakoś mi pasują do kulek bukszpanowych. No i dopiero teraz je zdobyłam. Mnie się Varellki bardzo podobają, bo są ciemnozielone, o kulistym pokroju, bardzo gęste, nie mają specjalnych wymagań, wolno rosną.
Jak M. je posadzi, zrobię fotkę wszystkich trzech w rzędzie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Milka 18:08, 27 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zatem czekam i tez ich juz szukam fajna podpowiedź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 18:43, 27 kwi 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Dominiko - fajne te kulki sosnowe .Może też skorzystam ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
eliza3 19:07, 27 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Brzozy, brzozy... może i śmieciuchy, ale ja je uwielbiam. Mam trzy zwykłe i jedną szczepioną na pniu. Wszystkie lubię. Właśnie przed chwilą podziwiałam młode listki w świetle zachodzącego słońca.
Jest też z nich trochę pożytku, zanim puściły listki ściągałam z nich sok i piłam dla zdrowotności, więc może darujesz im życie...



____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Joanka 20:38, 27 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dominiko, ja jak zwykle spóźniona
Gratuluję serdecznie i trzymam kciuki za rozwiązanie

Piękne zdjęcia, jak zwykle, fantastycznie odzwierciedlają wszystkie barwy w ogrodzie.


Oj, żebyś zdążyła obfotografować dla nas wszystkie tulipanowe zakątki Dla mnie to morze inspiracji
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Kaisia 21:21, 27 kwi 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Dominiko wpadam do Ciebie obowiązkowo, nie zawsze zostawiając ślad.
Widzę jednak że brzozy zaczynają swój koncert tak jak u mnie, wiem doskonale o czym piszesz, cały czas sprzątanie, a w Twoim stanie to już teraz odpoczynek.
Jak widzę ciągle jesteś w wirze prac ogrodowych, podziwiam Cię bardzo i wiem że po porodzie znajdziesz czas na ogród, nie musisz się tego obawiać
Też mam kłosówkę od zeszłego roku, kupiłam trzy sadzonki, a rozrosła się tak, że już podzieliłam całą rodzinkę i nie tylko, ona rośnie podziemnymi kłączami w bardzo szybkim tempie, zimą marznie jej część nadziemna i wiosną trzeba wyskubać zmarznięte źdźbła, ale o tej porze jest już całkiem ładna ta rosnąca w słonecznym miejscu, inna rosnąca bardziej w cieniu jeszcze dochodzi do siebie po zimie.
Połączenie z szafirkami jest super, tylko zastanawiam się co będzie jak ona wejdzie na szafirki co wygra kłosówka czy szafirki ? Tak mi się to połączenie podoba, że pomyślę o jego zastosowaniu Ja mam w niej wsadzone krokusy, ale nie wyglądały za ładnie jak kwitły w tej zmarzniętej trawie, dlatego nawet zdjęć nie zrobiłam.
Mam nadzieję, że zdążysz zrobić zdjęcia łanom tulipanów przed rozwiązaniem, jak by się nie udało to koniecznie poproś męża w naszym imieniu
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
waska 21:32, 27 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Domi napisał(a)

o ja Dominiko pewnie już ciężko co?
wiesz ją taka nowa więc pytam wprost pierwsza dzidzia ?
ale fajnie nowy baczek
a mogę spytać chłopczyk czy dziewczynka ? wiesz js tak jeszcze na świeżo Krzyś zaczął 8 miesiąc.

sciaskam

Trochę mi ciężko, ale i tak zaliczyłam wczoraj centrum ogrodnicze i kupiłam 20 żurawek. Będę je dziś sadzić... Tak, to moje pierwsze dziecko-córeczka. Znajdujesz czas na sprawy ogródkowe przy takim małym dziecku? To mnie teraz najbardziej martwi, bo mam jeszcze tyyyyyyle do zrobienia...



gratuluje księżniczki
wiesz kradne czas w ogrodzie. nie będę kłamać na jesien nic nie zrobiłam
ale mam dwójkę teraz ciężko starszy bunt młodszy raczkuje i wstaje
położysz w wózku i będzie spać
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Madzenka 21:33, 27 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dominiko jak się cieszę, że w tak pięknych okolicznościach przyrody będzie się mogła wychowywać kolejna ogrodowiczanka Gratuluję i życzę sił i zdrowia.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies