Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

waska 18:28, 07 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)

Kasiu, trafiłaś w sedno! Przeżywam niewyobrażalne męki kiedy muszę wybrać kilka zdjęć z kilkuset/kilku tysięcy zrobionych. A zdjęcia produkuję hurtowo. Dlatego wizytówki prędko nie stworzę, ale dziękuję za słowa zachęty! Wasko, wybacz, może kiedyś....


Miałam to samo, porobiłam kolaże i tym sposobem przemyciłam więcej zdjęć.


proszę trafna podpowiedz
Do roboty kobieto póki nie ruszysz do ogrodu
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Domi 08:33, 08 mar 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wasko, no coś Ty? W taką słoneczną pogodę nie zdołałam usiedzieć w domu. Cały zeszły tydzień spędziłam w ogrodzie wycinając zeschnięte wysokie trawy. Naliczyłam 25 kep do przycięcia. A zostały mi jeszcze niskie trawy: kosmatki do skrócenia i kostrzewy do czesania. Uzbierała się cała góra suszu. Najgorsze są zdrewniałe łodygi miskantów, bo nijak nie da się tego wpakować do worka na śmieci. Na szczęście M. dał mi parciany, wielki wór, gdzie mogłam badyle upychać bez cięcia na mniejsze kawałki. Tulipanki już pchają się na świat, więc musiałam to zrobić teraz, żeby później po nich nie deptać. Na przyszły tydzień zaplanowałam już wizytę w szkółce i będziemy sadzić, zmieniać itp.

Podobnie jak Danusi, przemarzły mi WSZYSTKIE wrzośce. Wrzosy za to mają się dobrze. Hebe, mimo przykrycia jest częściowo wymarznięte, więc mój ogród ŻEGNA HEBE. No mam co robić..
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
agniecha973 08:36, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Domi, jak "czeszesz" kostrzewy? Masz jakiś patent?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 08:53, 08 mar 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Najpierw grabkami z gęstymi zębami (takimi do trawnika), a później doskubuję boki rękoma pociagając za fragmenty kępy (suche źdźbła wychodzą bardzo łatwo). Po takim zabiegu kępy wyglądają słabo, są "powygryzane", ale regenerują się szybko .
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 09:16, 08 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Przydatna informacja na temat czesania kostrzew, tylko zastanawiam się jak przyłożyć te wielkie grabie do takiej małej kępki? No ale skoro Ty Domi dajesz radę, to muszę spróbować . W sobotę tnę miskanty, bo widzę, że spóźniona jestem.
Szkoda tych wrzośców i hebe, ale nie ma wyjścia...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 13:55, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kostrzewy sine można ściąć "Na jeża", tak robiłam jak miałam konserwacje ogrodów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 13:57, 08 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
O, dzięki Danusiu! Zdecydowanie bardziej wolę ścinanie niż czesanie! No to w sobotę kostrzewy tez pod nóż
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 13:58, 08 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko co do zielonych to raczej skubanie, sine ścinałam. Potem ładnie odbijały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 15:22, 08 mar 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dobrze wiedzieć. Nie będę zatem męczyć się z czesaniem, tylko je wszystkie przytnę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 16:17, 08 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieloszka napisał(a)
Przydatna informacja na temat czesania kostrzew, tylko zastanawiam się jak przyłożyć te wielkie grabie do takiej małej kępki? No ale skoro Ty Domi dajesz radę, to muszę spróbować . W sobotę tnę miskanty, bo widzę, że spóźniona jestem.
Szkoda tych wrzośców i hebe, ale nie ma wyjścia...


Są takie pazurki/grabki do czesania marki Gardena na krótkim trzonku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies