Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kordina 17:29, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
April napisał(a)

(...)
A tak generalnie to mam jakiś przesyt, przemęczenie i nie umiem się cieszyć tym co się udało zrobić (...)


Mój mąż powiada, że to jest rozleniwienie letnie, które przechodzi w depresję jesienno-zimową, która przechodzi w zmęczenie wiosenne i tak w kółko
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agania 18:12, 01 wrz 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dzisiaj dzień rudego kota….wiesz?
Pozdrawiam Twoje rudzielce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wiolka5_7 19:53, 01 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
April napisał(a)


Wiola, to rabata późnego lata. Wcześniej tam nie ma co cykać. Jakoś nie udało mi się zastosować tam takiej zmienności żeby była ciągle atrakcyjna. Jeszcze nie byłam wtedy taka mądra. To jedna z moich pierwszych realizacji ogrodowych. Przeszła wiele zmian i ciągle nie spełnia wszystkich wymogów

Rdest Golden Arrow jest niski, w porównaniu z innymi. Jakieś 70-80cm. Kwiaty są średnio cienkie. Mam rdesty o jeszcze smuklejszych kwiatach np Alba czy September Spire. Ale nie powinny być bardzo cienkie. Może mu coś brakuje, może potrzebuje czasu.
U mnie ma teraz takie kwiaty. Nie wystają mocno poza liście, raczej są tuż nad nimi.






To moja najwyższa kępa. Reszta raczej bardziej zwarta. Myślę że gabarytami można go porównać z Blackfieldem, może jest tylko ciut niższy


Oj tam , może i zachwycać późnym latem ,a wcześniej inne rabaty są w centrum uwagi

Nie no ,u Ciebie to grubaski te kwiaty ,piękne moje to chudzinki zobaczę za rok,bo były przesadzane w maju ,więc dam im czas

Wrzuciłam u siebie foto
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 20:32, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aprilu - przyjedź do mnie, to zobaczysz, co to jest prawdziwa masakra, połowa moich włości jest NIEZROBIONA, od razu docenisz swój jakże ZROBIONY ogród

Ja najbardziej lubię właśnie takie dalie jak Creme - trochę mniejsze kwiaty, za to pięknie, matematycznie doskonale zbudowane i jest ich z reguły więcej na krzaczku. Ale jak widać po naszych obu przypadkach, jej zdobycie graniczy z niemożliwym.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 20:36, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U siebie nie mogę już patrzeć na podziurawione przez ślimaki liście host i brunner oraz smętniejący z każdym dniem warzywnik. W każdym ogrodzie są takie słabiej wyglądające miejsca.
Tę słynną całoroczną atrakcyjność wszystkich miejsc w ogrodzie piekielnie trudno uzyskać. Trzeba by mieć park z minimalną ilością bylin. Nie wspomnę już o zastępie rąk do pracy.
Słusznie cieszą Cię dopracowane i wypieszczone , opłacone ciężką pracą, miejsca w ogrodzie. Są klimatyczne, urocze i bujne.
Stęskniłam się za złotą jesienią. I czekam na jej odsłonę w Twoim ogrodzie. Wiem, że na ten spektakl warto zarezerwować miejsce.
Uściski Jolu. Nie daj się pochłonąć zniechęceniu. My, wierni podglądacze Twoich ogrodowych działań, nie pozwolimy Ci upaść ani na duchu, ani na ciele.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 20:43, 01 wrz 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42230
April napisał(a)


Gosiu dziękuję. Nie ma to jak dobry fotograf

Moje zdjęcia robione telefonem nie dorównują.

Dalia Creme de Cassis








No taką jedną mogłabym mieć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorii 21:23, 01 wrz 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękna Dalia i piękna wjazdowa

Zazwyczaj u siebie w ogrodzie najbardziej lubiłam późne lato. W tym zdecydowanie najlepsze chwile ma już za sobą. Byliny szybko przekwitły przez suszę a może bardziej przez skrajne temperatury. Dziury w rabatach mi się porobiły i nawet nie ma jak zdjęć zrobić
Cały czas mam wrażenie że mi gdzieś dwa miesiące wcięło. Zero postępów w tym sezonie.
To zdecydowanie nie jest sezon który będę dobrze wspominać.
Liczę jeszcze na długą piękną jesień

Zapomniała bym Angelika też cudna
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 00:01, 02 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Niesamowita piękność Dalia Creme de Cassis
Kolorów masz moc mimo leśnego ogrodu. Ale super, ze masz jeszcze tyle miejsca na nowe rabaty i chciejstwa Pokazuj w trakcie prac, ja bardzo lubię oglądać fotki w trakcie powstawania nowych miejsc, dają mi powera do dalszych działań u siebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 07:15, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kordina napisał(a)


Mój mąż powiada, że to jest rozleniwienie letnie, które przechodzi w depresję jesienno-zimową, która przechodzi w zmęczenie wiosenne i tak w kółko


To u mnie tak nie jest. Wiosną to eM musi mnie powstrzymywać bo tylko ogród. Przychodzę z pracy, przebieram się i w trzy minuty jestem koło szpadla. Jem obiad dopiero po powrocie, jako kolację A w weekendy musi mnie ściągać do domu bo mówi że nie przyniesie mnie jak padnę między zieleniną i będę musiała spać na dworze.
U mnie teraz to pewnie syndrom "przetrenowania" Ze wstrętem patrzę na łopatę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:16, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agania napisał(a)
Dzisiaj dzień rudego kota….wiesz?
Pozdrawiam Twoje rudzielce


Rudzielce pozdrawiają. Nie wiedziałam że taki dzień jest
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies