Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Makao 19:46, 12 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
TAR napisał(a)
Nie powiedzialabym, ze rosna wolno, zalezy jaka odmiana. Zwykly zielony judaszowiec mialy u mnie przyrost 1 metr rocznie Byl super, liscie zielone ale mlode przyrosty żółtawo-pomaranczowe jak w Melon Yellow. Cielam go mocno a i tak zarastal. Dosc szybko rosl mi tez Ruby Falls ale on bardziej mase szedl, bo szczepiony na 2 metrach. Risinga i Merlota mam pierwszy raz zobaczymy.

Hmm... To ten bezodmianowy może rozmiarowo by mi bardziej leżał.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 09:44, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Alija napisał(a)
OMG, ale miałaś przeżycia, szczęście, że się znalazł. Musi być bardzo wystraszony, jeśli nie chce wychodzić w domu. Miałam też podobne zdarzenia z moimi wcześniejszymi kotami, straszne nerwy, dobrze, że zakończenie było szczęśliwe, ufff. Pozdrawiam, pomiziaj rudzielca.


W sumie dość spokojnie podeszłam do tematu, mus czekać, może wróci
Tylko nocą spać nie mogłam bo co coś zaszurało to się zrywałam czy nie stoi pod drzwiami tarasowymi No i o 3 w nocy się doczekałam To jak z nastolatkiem co poszedł na imprezę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:46, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Judith napisał(a)

Chyba ze dwa miesiące temu... Drobnego krótkotrwałego popadywania - podobnie jak Ty - nie liczę...


No katastrofa bez deszczu. U mnie wczoraj niby coś kapnęło, ale nawet taras nie był mokry. Odparowuje w locie. Podlewałam bo mi się hakonki zwijały w rurki.
Czytałam że też się cieszyłaś... 20 minut
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:48, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Makao napisał(a)
Bardzo wolno rosną Ci judaszowce?


Bardzo szybko rosną judaszowce
potrafią mieć pędy do metra w jednym roku
Zachęcam
Wczoraj omal nie kupiłam Forest Pansy, był w dobrej cenie. Ale kupiłam za to klona Esk Sunset, więc z cercisem się wstrzymałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:48, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
TAR napisał(a)
Nie powiedzialabym, ze rosna wolno, zalezy jaka odmiana. Zwykly zielony judaszowiec mialy u mnie przyrost 1 metr rocznie Byl super, liscie zielone ale mlode przyrosty żółtawo-pomaranczowe jak w Melon Yellow. Cielam go mocno a i tak zarastal. Dosc szybko rosl mi tez Ruby Falls ale on bardziej mase szedl, bo szczepiony na 2 metrach. Risinga i Merlota mam pierwszy raz zobaczymy.


Zgadzam się w pełni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:50, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
UrsaMaior napisał(a)


Mój koń też bez jajek, ale nie przyjmuje do wiadomości. Domowa kocica się nie liczy, obca musi być, nie znasz tego dowcipu?


No właśnie, ciągoty zostają
Dowcip może znam ale nie pamiętam Mam do tego słabą pamięć, zawsze jak eMuś zaczyna opowiadać, dopiero mi się przypomina o co kaman
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:51, 13 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
No i wczoraj nie wytrzymałam i po stresie zawodowym musiałam zajrzeć do ogrodniczego po drodze
Kupiłam dawno poszukiwanego klona Esk Sunset
Dotychczas spotykałam tylko nisko szczepione a ten ma 2m




____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 10:09, 13 lip 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Kurde z tym klonem to tez jestem pałka, na targach byly Eski takie szczepione wysoko tylko mniejsze korony a cena podobna. Tylko ja lubie nisko szczepione i nie pomyslalam, ze mozesz chciec takiego kulkowego. No nic, wazne ze masz i cena dobra to najwazniejsze. Kolejne chciejstwo spelnione.
Wylalabym wam ten deszcz od siebie bardzo chetnie, u mnie juz ogrod nasycony. Podlewanie ze szlaucha nigdy nie zastapi deszczu.
rozumiem ludzi, ktorzy kupuja dzialki bo las, drzewa a potem wycinaja wszystko w pien, sadza tuje, robia trawiaste boisko, na ktorym obowiazkowo trampolinka. Mnie to rozwala. Chociaz i mnie ludzie nie rozumieja ze cigale jakies "zielsko" do domu wloke a mam przeciez tyle drzew

Jak masz jeszcze jakies klony chciejstwa to we wrzesniu na stowe ten facet z klonami bedzie, ma chyba wszystkie i wysoko szczepione. Moge kupic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 10:20, 13 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42191
Piekny okaz
Mój szczepiony był tak na 130 ale tak mi pasuje mniej więcej
Jestem z niego zadowolona bo nie jest wymagający, nawet susze dobrze znosi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao 10:32, 13 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
April napisał(a)


Bardzo szybko rosną judaszowce
potrafią mieć pędy do metra w jednym roku
Zachęcam
Wczoraj omal nie kupiłam Forest Pansy, był w dobrej cenie. Ale kupiłam za to klona Esk Sunset, więc z cercisem się wstrzymałam.

To świetnie.
Czytałam u TAR że miałaś dylemat. Przy takiej cenie też bym miała choć czerwonego akurat nie chcę.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies