Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Kasya 20:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Judith napisał(a)

Glicynia jest przepiękna, ale chyba nie na to miejsce?
Magnolia odpada zdecydowanie. No, chyba, że dostałabym w prezencie trzymetrowy egzemplarz .

Magnolie bardzo szybko rosną, niektóre
A glicynia w sumie też
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Narsilia 21:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 582
Kokesz napisał(a)


Nie zgodzę się.
Nie leję ciężkiej chemii, zwalczam gąsienice Lepinoxem. To środek bezpieczny. Nie pryskam zapobiegawczo bo to nie ma sensu.
Pryskam tylko wtedy gdy są gąsienice. Np teraz są mini mini i właśnie dziś się z nimi pożegnam
Na wakacje wyjeżdżam co roku, akurat w tym czasie nie ma nalotów ćmy

Nie wysłałabym buksów z ćmą to jasne, ale zjedzone nawet mocno
i bez ćmy bym przygarnęła

Ciężkiej chemii też mówię nie

Każdy może mieć swoje racje, rozumiem to, szkoda mi było tylko takich ładnych kulek


Oczywiście to Twój ogród i masz prawo robić co zeszczesz , ale też żeby nikogo nie popchnąć w żadna skrajnosc , również zgadzam się z Renata, to nie musi być mega ciężka , kosmiczna chemia i tak oprysk stosuje się tylko w przypadku zauważenia gąsienic ale po zwalczeniu to w sezonie zdążą wrócić jeszcze jeden raz .

A i ćma i tak już panuje w całym kraju kontynencie i u chyba świevie więc trudno ją bardziej rozprzestrzenić , a bukszpany mają wielkie zdolności do regeneracji .

W każdym bądź razie rabatka w nowej wersji też wygląda ładnie , faktycznie pięterka dodadzą jej uroku i dostaniesz mnóstwo porad tak jak i ty zawsze Judith innym radzisz i pomagasz

____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Marcin89 21:23, 14 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
A co myślisz Judith o jednej wiśni Royal Burgundy? Nawiązanie do bordowolistnych drzew obok. A drugi typ jabłoń Ola. Ostatnio widzę są popularne
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiaan 22:27, 14 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Judith czy też tam masz , że jak jest wiosna i drzewa tak pięknie kwitną to kombinujesz co jeszcze posadzić ładnego?
Amanogawy też mi chodzą po głowie, może jak przestaną kwitnąć to mi przejdzie
Rozumiem zgrzytanie 2 sztuk, może jednak jedno drzewo na żółtej, Kanzan ładna, a może Judaszowiec?
Na długiej rabacie taki zakręt byłby jak u mnie z grabami. Daje ciekawy efekt.Zastanawiam się tylko czy nie będzie za ciemno w takiej ilości pissardi, nie wiem jak pada tam słońce, stąd wątpliwości. Dodanie tego samego gatunku da efekt uporządkowania i ciekawego narożnika.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Yenna 22:33, 14 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Pytanie jak bardzo lubisz bordowe liście.

Bo w sumie po lewej (na paskowej) masz perukowca. Na bez koloru chcesz Pissardi....


Może zamiast wiśni coś z liścmi typu aureum? Żeby rozjaśniło to miejsce, gdy zaszalejesz z bordowym kolorem.
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 23:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Marcin89 napisał(a)
A co myślisz Judith o jednej wiśni Royal Burgundy? Nawiązanie do bordowolistnych drzew obok. A drugi typ jabłoń Ola. Ostatnio widzę są popularne

Tu bordowe liście to już będzie za dużo tego dobrego . Ola tutaj nie bardzo mi się widzi… Choć istotnie jest to piękne drzewko .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 23:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
To szukamy dalej hihi
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 23:12, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Wiaan napisał(a)
Judith czy też tam masz , że jak jest wiosna i drzewa tak pięknie kwitną to kombinujesz co jeszcze posadzić ładnego?

No jasne, że tak mam . Dlatego pomysł na Ananogawę . Ale w przypadku żółtej to potrzeba urozmaicenia przestrzeni była pierwotna.

Wiaan napisał(a)
Amanogawy też mi chodzą po głowie, może jak przestaną kwitnąć to mi przejdzie
Rozumiem zgrzytanie 2 sztuk, może jednak jedno drzewo na żółtej, Kanzan ładna, a może Judaszowiec?

Tak, już wiem, że jedno. Judaszowiec chyba dość kapryśny jest? Do tego musiałby być szczepiony, bo muszę mieć zdefiniowaną z góry wysokość pnia. I tu widać, że Amanogawa odpada! .


Wiaan napisał(a)
Na długiej rabacie taki zakręt byłby jak u mnie z grabami. Daje ciekawy efekt.Zastanawiam się tylko czy nie będzie za ciemno w takiej ilości pissardi, nie wiem jak pada tam słońce, stąd wątpliwości. Dodanie tego samego gatunku da efekt uporządkowania i ciekawego narożnika.

No właśnie o to uporządkowanie w tym miejscu mi chodzi, stąd wybór Pissardi. Tu jest dość jasne miejsce, a wieczorem słońce prześwieca przez bordowe listki i wygląda to obłędnie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:12, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)


Prukowiec jest bordowy, ale Pissardi byłyby kilkanaście metrów od niego, zatem myśle, ze nie za dużo. A może jednak za dużo...?


Za dużo. Ogród toleruje jeden, dwa bordowolistne elementy. Sprawdziłam u siebie. Pisze o dorosłych roślinach. W okresie niemowlęctwa wydaje się, że wszystko gra, ale kiedy korony się rozrosną pojawia się ponurość, niezależnie od tego, co rośnie i rozjaśnia w pobliżu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 23:16, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Yenna napisał(a)
Pytanie jak bardzo lubisz bordowe liście.

Bo w sumie po lewej (na paskowej) masz perukowca. Na bez koloru chcesz Pissardi....


Może zamiast wiśni coś z liścmi typu aureum? Żeby rozjaśniło to miejsce, gdy zaszalejesz z bordowym kolorem.

Bordo na żółtej odpada. Aureum, że katalpa? Katalpy nie chcę, acz kolor liści jak najbardziej. Myślałam nawet o klonie Globosum, ale jednak nie pasowałby tu. Potrzeba chyba coś o drobniejszych liściach…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies