Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

April 13:54, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Martka napisał(a)

Hortensje Bobo mają także dość jaskrawy odcień różu


Nie ma szału kolorów, za to są akcenty cieszące oko


Bobo masz wypasioną, masę kwiatów. Co roku tak obficie kwitnie? Bo słyszałam opinie że potrafi co drugi rok tylko pokazywać kwiaty. O tej porze roku taki róż nie przeszkadza a cieszy

Z siewkami naparstnic się nie śpiesz, jeszcze nie widać co to, na tym etapie rzadko wiadomo co się wysiało. Niech puści drugą parę listków. Poza tym naparstnica przesadza się totalnie bezproblemowo. Daj szansę mikrusom
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 14:23, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneto, ogarniesz, nie płacz
To jest Karl Foerster:

I inne ujęcie:

On tu jest kompletnie rośliną tła.
A tu mój Overdam - który kolorystycznie bardziej pasuje mi na rabatę białą, więc raczej eksmisja nieunikniona.
Martka 14:29, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April pisze, jest dobrze! To oznacza, że już siły są
Bobo mam drugi sezon, tu są posadzone dwie, w pierwszym sezonie też obficie kwitły, ale nie wybarwiły się na taki jaskrawy „róż z zacięciem”. Tyle mogę powiedzieć i może to, że wcześnie ruszają, a poza tym ich kompaktowy rozmiar tu przed oknem bardzo mi odpowiada
Wiaan 14:30, 28 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Dziękuję Kłosy KF pasują mi do róż i nie będzie dołu widać, o którym tyle się nasłuchałam
Dorzucę przy nim perovskią i będzie git
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 14:34, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W drodze po papier do pakowania prezentów skręciłam niechcący do CO, kupiłam rdesty Golden Arrow - chyba z powodu braku kolorów w ogrodzie… oraz jabłonkę zwabiona zdjęciami u Sylwii - to prof. Sprenger. Ach, jak to miło znów mieć coś do posadzenia
Z odwykiem zdążę

April 14:35, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Nie no, sił jeszcze nie ma ale walczę Do pracy wróciłam od poniedziałku. Mus był. Po pracy kierunek wyrko i tak od trzech dni. Ale liczę że się pozbieram, no przecież doniczki jeszcze czekają znów w grudniu mam sadzić????
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 14:36, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Dziękuję Kłosy KF pasują mi do róż i nie będzie dołu widać, o którym tyle się nasłuchałam
Dorzucę przy nim perovskią i będzie git


To moim zdaniem bardzo fajna trawka na tył rabaty. Perovskia też będzie dobrym akcentem działaj
Martka 14:41, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April napisał(a)
Nie no, sił jeszcze nie ma ale walczę Do pracy wróciłam od poniedziałku. Mus był. Po pracy kierunek wyrko i tak od trzech dni. Ale liczę że się pozbieram, no przecież doniczki jeszcze czekają znów w grudniu mam sadzić????


To bardzo poważnie gratuluję porannego wstawania w sytuacji niedomagań. Sok z granatu, czerwone wino, cytrusy, strączkowe, co tam jeszcze?… Doniczki potrafią wyzwolić energię… perspektywa wiosny, w którą korzenie wkroczą bez zahamowań i ograniczeń Grudzień bywa ciepły, ale wiadomo? Co w tych okolicznościach przyrody się wydarzy?
Ten krotki dzień mnie tylko trochę dobija, nie można się z niczym rozpędzić po pracy.
Judith 14:51, 28 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Pogoda szykuje się dobra na zimę, bo zgodnie z decyzja pana eee premiera mamy - prócz przestawienia zegarków o godzinę - przestawić termometry o 10 stopni w górę .

Martka, Ascot taka dorodna jeszcze?? Moja zakwitła drugi raz dawno temu i koniec pieśni na ten rok . Ale to młódka jest - tegoroczna.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:13, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
O! Jakie miłe mogą być konsekwencje zboczenia do CO. Uwielbiam rajskie jabłonki za całokształt. Cudownie kwitną wiosną, są soczyście zielone latem, jesienią pięknie się przebarwiają, a wczesną zimą zdobią kolorowymi jabłuszkami. W gratisie dostaje się widok na buszujące wśród jabłuszek ptaki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies