Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 17:31, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, co począć, kiedy nawet pogoda zyskała wymiar polityczny… 17 stopni to podobno temperatura idealna acz w niektórych krajach padają zalecenia siedzenia przy świecach, więc ten…
Ascot to róża z wigorem. W zeszłym roku było dużo kwiecia, w tym jeszcze więcej. Pąki widzę na kolejnych kilku pędach. Więc rokowania masz dobre, o ile nie pożałujesz obornika i skórek z bananów

Haniu, zaglądanie do CO o tej porze doskonale uzupełnia braki mojej wyobraźni co do koloru i wielkości owoców ozdobnych Jabłonka profesorska uzupełniła rabatę z klonem Ginnala i jarząbem. Liczę na zadowolone ptactwo oraz miłe dla oka widoki na całość . Które na marginesie już zagląda do karmnika i w miejsce na tarasie, gdzie wisiała karma. Wyraźnie zapamiętało. Niestety, jeszcze zbyt wcześnie na darmowe jedzenie
Martka 17:35, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Posadziłam rdesty Golden Arrow na rabacie z cisami, prosem, grujecznikiem, klonem Pixie oraz parocją perską spire. Z przodu trzy róże Alexandra of Kent. Kapusty za moment wytnę i rdesty będą miały dla siebie dużo miejsca.


Martka 17:38, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jablonka prof. Sprenger i rabata, za którą wezmę się dopiero na wiosnę. Nie chcę przepędzać jaszczurek i żab.

Martka 17:43, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dosadziłam kremowe chryzantemy na wąską rabatę przy oranżerii.

Martka 17:48, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Podczas prac spotkałam żabę tę i kilka innych.

Jednak intrygującym znaleziskiem była ta oto kupka. W zbliżeniu, ale w gruncie rzeczy - mała rzecz Czy to może być ślad bytności jeża? Szukam go z uporem maniaka (jeża, nie śladu)

Wybaczcie te niezbyt eleganckie wątki, ale ciekawość jest silniejsza
antracyt 18:56, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ha na moje oko jak najbardziej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:08, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dzięki, Zuzko!
Literatura także na to wskazuje
https://karczmaborowa.poznan.lasy.gov.pl/pl/aktualnosci/-/asset_publisher/nYOKgAYz8GJt/content/dokat-noca-tupta-jez-/pop_up
Bardzo mnie to ucieszyło! Ciekawe, czy u mnie i gdzie będzie zimował. Żerował na trawniku w miejscach, w których było najwięcej suchych plam po pędrakach.
Mgduska 19:10, 28 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Potwierdzam - jeż tu był

Martko - u mnie zasobnik z ziarnami słonecznika wisi cały rok. A teraz zaczął się już duży ruch w pobliżu. Nie pozwalam sikorkom odzwyczaić się od mojego ogrodu, mają być i zjadać szkodniki. Angielski ogrodnik tak robi, a ja mu wierzę, że wie co robi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 19:54, 28 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
O! Kiedyś u mnie widziałam taki egzemplarz i oskarżyłam o to szwendające sie po okolicy koty .
Zatem to jeżyk był...? Jeżowi wybaczam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:53, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie też jeże już grasują, co widać po zachowaniu psa. Takich jeżowych kupek sporo spotykam jesienią. Za pierwszym razem też dumałam nad sprawcą owych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies