Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

TheMagda 10:05, 22 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Syla napisał(a)

Storczyk wypuścił "keiki" - poczytaj tutaj w dziale rozmnażanie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/267-swiat-storczykow-phalaenopsis



poczytałam .... jak tego nie zniszczę to będę miała storczyka malucha dzięki



Sylwiu ja taką metodą wyhodowałam 3 małe storczyki.
Z moich obserwacji wynika, że storczyk tworzy keik gdy ma się bardzo, bardzo źle. To taki jego sposób na przetrwanie gatunku ;/
Zawsze miałaś swoje storczyki w tych białych osłonkach?? Phalaenopsisy potrzebują przeźroczystych osłonek aby korzenie miały dostęp do światła A te 3 sztuki, które zdołałam uratować to pochodzą od mojej babci, która notoryczne TOPI rośliny ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
monteverde 12:21, 22 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sylwia mnie się udało wieczorem zrobię zdjęcie storczykowi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:29, 24 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Syla napisał(a)

co do odwiedzin , to ja już serdecznie zapraszam .....może z Sebkiem , też coś wspominał .
uwielbiam gości ......


Naprawdę ??? to ja z ogromną przyjemnością .....Jak tylko wrócę z wakacji to ustalimy termin dla Ciebie dogodny .... Ale się cieszę , przyjadę z notatnikiem jak pilna uczennica buziolki


Ejjjj no ja też wtedy koniecznie!!! I najlepiej dzień powszedni, bo wtedy busy jeżdżą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 02:35, 25 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sylwia storczyk jeden odcięty już rośnie a u tego już są 2 korzonki i 3 wychodzi, potem zetnę i do doniczki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 04:00, 25 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mi też takie dzieci stroczykowe urosły na zalanym wodą okazie....
Niestety mimo posadzenia dzieci nie udało mi się ich wyhodować....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
TheMagda 08:04, 25 lip 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Marzena2007 napisał(a)
Mi też takie dzieci stroczykowe urosły na zalanym wodą okazie....
Niestety mimo posadzenia dzieci nie udało mi się ich wyhodować....


Marzenko a odcięłaś maluchom trochę łodygi rodzimej przed włożeniem do doniczki?? Czy chlasnęłaś tuż przy korzonkach??
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
siaaska 12:32, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Sylwia jak znajdziesz chwilkę zerkniesz do mnie.... Planuję zmiany na rabacie i coś ciężko nam idzie...
Pomożesz?
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Joaska 12:45, 25 lip 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
eliza3 napisał(a)

sadzenie bukszpanu .....osobiste









Ujęłaś mnie tymi fotkami, gdybym była bukszpanem to w nagrodę rosła bym jak złoto...Pozdrawiam.


No po takich fotach to nie ma sie co dziwic że u Ciebie tak wszystko pięknie rośnie.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Syla 16:11, 25 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dziękuję bardzo za informacje dotyczące storczyków ..... Poczekam na korzonki jak radzicie i oczywiście podetnę z odrobiną rodzimej łodygi ..... Storczyki choć przesadzone ostatnio w osłonki (w których syn mi wywiercił otwory co by nadmiar wody odpływał) przesadzę w przeźroczyste ale jak dostanę ładne , na razie takich nie spotkałam ..... a w szklanych nie dam rady zrobić dziury odpływowej .....wciąż były zalewane .

Sebuś - byłeś i jesteś brany pod uwagę jak pojadę do Alinki tylko po moim powrocie z wakacji ustalimy dogodny termin ....


Co do ogrodu , tak ogólnie to teraz się uspokoiłam z przesadzaniem i dałam sobie odrobinkę luzu ..... Popryskałam na robaki a teraz czekam na pogodę i popryskam na grzyba .....

Wczoraj miałam akcję ściągania ze szkółki tulipanowca .... udało się .... Waść jechał pionowo i teraz muszę się mu odrobinę przymilić aby rósł zdrowo bo coś mi się jego liście nie podobają a z opryskami muszę poczekać na pogodę bo naprzemiennie albo silno wieje albo leje .... Ta krata pogodowa mnie jedynie okrutnie usypia.....dlatego dominuje u mnie teraz etap lenia ogrodowego

Pozdrawiam zaglądających !!!

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
noemi 16:42, 25 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
"się uspokoiłam z przesadzaniem "


Buziak
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies