Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Makao 15:35, 07 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4303
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Jak porównujesz krwawnicę i szałwię Caradonnę to która była by lepsza czy fajnie pomieszać obie? Ile średnicy liczyć jednej i drugiej?

One kwitną w różnych terminach. Caradonna kończy to krwawnica zaczyna. Możesz pomieszać. Nie będzie wyglądać jakbyś miała dwie różne rośliny
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 17:04, 07 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
Jeżówki zakwitną niedługo po ścięciu szałwii.

Krwawnica podobno lubi wilgoć a Caradonna wręcz przeciwnie.

Na wczesną wiosnę posadź tulipany i gotowe, potem czosnki.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 17:19, 07 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Marcin89 napisał(a)
Patrycja, gratulacje, masz już 100 stron wątku! Niech się nadal rozwija, a razem z nim ogród

Rabata zapowiada się super, ostatecznych wyborów bylin dokonasz sama


Dziękuję. Ostateczna wersja rabaty i wybór roślin już prawie się klaruje.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 17:27, 07 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4303
Wiolka5_7 napisał(a)


Krwawnica podobno lubi wilgoć a Caradonna wręcz przeciwnie.

Myślę że jednak lubią podobne warunki. Mam i tą i tą. Jadna krwawnica w słońcu i nie podlewana rośnie a druga w półcieniu i więdnie. To samo z Caradonną. Jedna rosła w słońcu bez podlewania to prawie mi wyginęła a niektóre miałam w doniczkach w półcieniu i od razu było po niej widać że potrzebuje wody.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 17:58, 07 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Po naniesieniu uwag. Legenda z boku. Wyszło mi z przodu 5 niskich Caradonna Compact, 5 wysokich Caradonna w środku, 3 kulki cisowe, 6 jeżówek.

Coś gdzieś jeszcze zamienić? Jakie jeżówki wybrać? Różowe? Jeden odcień/odmianę?

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 19:30, 07 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
Cisy bym dała jakoś tak



Jeżówki też w jednej odmianie bym dała, bo to nie jest duża rabata. Jakie lubisz białe czy różowe/ amarantowe

A może zamiast tej małej szałwii małą kocimiętkę?
Czy kupiłaś ją typowo na tą rabatę?
Bo te 2 szałwie to chyba będą w jednym czasie kwitły?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Muszelka 00:51, 08 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Widzę, że przyszłam do Ciebie "po robocie"
Wspaniałe koleżanki i kolega fajnie poradzili -
rabata prawie gotowa!

Zastanawia mnie okres od grudnia do kwietnia. To prawie pół roku, rabata na widoku. Ozdobą będą tylko cisy?

Nie chcę mieszać... Ale może zamiast hakonek seslerie jesienne? One lubią słońce, są zimozielone...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Makao 07:09, 08 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4303
Też prawda. I nie trzeba tak podlewać jak hakone a tam patelnie będziesz mieć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 08:46, 08 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Nie wiem jak u Ciebie z podlewaniem ale wg mnie do ŚŚ hakone jest wręcz idealna
Na wiosnę możesz sobie wrzucić cebulowe, które lubisz i Ci się podobają, czosnki oczywiście też, będą spektakularnie tutaj wyglądać

https://pl.pinterest.com/pin/641129696976514692/

Jakoś sesleria swoim pokrojem jakoś mi nie pasuje do ŚŚ mimo innych cennych zalet

https://pl.pinterest.com/pin/13510867624779000/
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 09:26, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2743
Muszelko, seslerie mam niemal obok w wąskich rabatach. Natomiast masz rację, potrzeba czegoś wiosną, może cebulowe - czosnki koniecznie, a co do nich? Tulipanowe liście po kwitnieniu chyba problematyczne są? Krokusy? Coś innego? A może te ciemierniki co pokazywałaś u siebie te mocno różowe (u Ciebie jako obwódka chyba)?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies