Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 21:03, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2737
Wiolu a odstępy miedzy Greenhills przyjąć mniejsze? Początkowo pisałaś o metrze średnicy, ale wtedy była rozmowa o wyższych bezodmianowych.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 21:10, 08 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Od poplonów to bardziej mój mąż. Ma pomysł by je skosić, zmielić, dodać drobnej kory i mączki, a potem glebogryzarka. Chyba, że masz lepszy pomysł to mu podrzucę.
Sam się zastanawiam, bo między tarasami mam już łubin, który przerastają chwasty i perz. Źle zrobiłem, bo przekopałem wszystko, a nie wyplewiłem (kto tak robi?!). Grabki nie dały rady wyciągnąć wszystkiego, a perz wiadomo - głęboko. Na froncie zaś najpierw odchwaściłem i przekopałem, wyciagając perz i kamienie. Widzę łubin i facelia zaczynają kiełkować.

Pomysł z zielonym nawozem (mulczem) jest ok, tylko ile czasu to musiało by poleżeć, by przegnić? Inaczej glebogryzarka wszystko potnie i wyciągnie na wierzch. A ja wtedy grabię i grabię i szału dostaję

A może się mylę i na rabacie takie ścinki są ok, bo i tak potem przerobią się na humus? Bo pod siew trawnika na pewno bym nie chciał (użył bym wtedy glebogryzarki separacyjnej). Tylko wtedy jaki sens rzucać mulcz, by go za chwilę wyjąć.

Ludzie, pomocy? Jak to zrobić, by było ok i zdążyć do jesieni? Ewentualnie wiosny?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 21:49, 08 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Patrycja i Marcin
Odpowiem wam zbiorowo.

na rabaty widelki amerykańskie najlepsze. Ja malam glebogryzarkę i mi naruszyła twarde chwastowisko. Potem kopałam widełkami 3 tyg . Tam gdzie sie przylożylam czyli wszędzie gdzie rabaty czysto mam od perzu. A to 3 sezon już.
Na skrzyp nie ma mocnych.

Z roślin poplonowych facelia dusi perz.

Trawa gęsto posiana też zadusiła perz. Inne pieliłam w świeżym trawniku ale nie dalam rady i opryskałam.

Patrycja
Poplon rolnicy koszą zanim nasiona dojrzeją i albo leży i sie rozkłada albo orzą.
Jak nieskoszony w czas to te nasiona bedą znowu rosły.

Powiedz mężowi że kory nie daje się pod trawnik.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 21:56, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2737
dzięki za przypominajkę LIDKA. Trawnik już całe szczęście założony i nie ma w nim kory. Będzie tylko tam gdzie rabaty - dołączy wraz z mączką do dodanego wiosną obornika końskiego.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 21:59, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 842
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Od poplonów to bardziej mój mąż. Ma pomysł by je skosić, zmielić, dodać drobnej kory i mączki, a potem glebogryzarka. Chyba, że masz lepszy pomysł to mu podrzucę.


To jest bardzo dobry plan.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
LIDKA 22:11, 08 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
dzięki za przypominajkę LIDKA. Trawnik już całe szczęście założony i nie ma w nim kory. Będzie tylko tam gdzie rabaty - dołączy wraz z mączką do dodanego wiosną obornika końskiego.


Aaaa oglądałam te piękne Wasze zieloności i mi umkneło. Sorry
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 22:57, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2737
LIDKA napisał(a)


Aaaa oglądałam te piękne Wasze zieloności i mi umkneło. Sorry

Spoko. Lepiej dwa razy powtórzyć niż o jeden za mało. Dodatkowo może ktoś akurat przeczyta przed tym etapem.
Pozdrawiam.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 23:12, 08 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Wysokie te poplony, bujnie urosły
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 01:01, 09 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2737
Marcin89 napisał(a)
Wysokie te poplony, bujnie urosły

Pewnie zasługa obornika.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 07:00, 09 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20610
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Wiolu a odstępy miedzy Greenhills przyjąć mniejsze? Początkowo pisałaś o metrze średnicy, ale wtedy była rozmowa o wyższych bezodmianowych.


Moje Greenhills też miały w 3 roku 1 m średnicy. Możesz dać ciut gęściej jak chcesz

Ps. Zmierzyłam macrę... Moja ma 1 m wysokości i 1,5 m szerokości
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies