Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Wiaan 10:23, 07 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Patrycja ja bym rozrzuciła hakone, zamiast w rządkach. Mówię to ja gdzie uwielbiam linie i wszystko od linijki Mam ŚŚ w tych dużych donicach i podsadzone trawami właśnie rozrzucone z szałwią i kulkami, super wygląda, stworzy efekt poduch pod drzewem. Zrobisz jak chcesz oczywiście ale może w trakcie ustawiania roślin sama zobaczysz jak jest lepiej.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 12:04, 07 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Wiola, Aneta, a jak porozrzucać? Czyli z hakone nie robić obwódki? Podoba mi się wersja kul cisowych rożnych wielkości. Jak zerkam na dostępne miejsce to wcale nie ma go tak dużo - czy zmieści się więcej niż 3 cisy?
Będę też mieć na stanie Caradonnę Compact (idzie do mnie przesyłka z nimi, mają trafić na wąskie rabaty), w tych miejscach co z przodu dałam to myślałam o wersji Compact, a w środku o tej wyższej - zwykłej Caradonnie.
Wrzucam ponownie pusty plan.

Edit: poukładać tak jak u Nawigatorki?
nawigatorka napisał(a)



____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 12:50, 07 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Tak lepiej by było jak u Asi wtedy i ta niska szałwia wejdzie na brzeg
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:00, 07 sie 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak lepiej by było jak u Asi wtedy i ta niska szałwia wejdzie na brzeg


O to chodziło
Kule różnej wielkości super, na takiej trójkątnej rabacie różne wielkości w punkt, myślę, że trzy wystarczą. Uzupełnisz hakone i szałwią, będzie pięknie i reprezentacyjnie przy samym wejściu.

Taki zestaw zaplanowałam w projektowanym ogrodzie przyjaciół, tylko w kwadracie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 13:36, 07 sie 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Ale wiecie co, po ścięciu szałwii chwilę się czeka na ten kolor. Mnie to nie przeszkadza, bo rabaty z bujną zielenią mi się podobają ogromnie, ale Rozanne bym tam wcisnęła, nawet jeden. On jest niezmordowany w kwitnięciu!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
basia3012 14:14, 07 sie 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Patrycjo, podziwiam nowe projekty. Będzie piękna rabata.
Mam krwawnicę, długo kwitnie, nie rozłazi się. Jestem z niej zadowolona. U mnie kolor ciemny róż.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorii 14:17, 07 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Krwawnice ładne ale one chyba więcej wody potrzebują. Caradonna jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza.

Jakby dać jeżówki to przycięcie szałwi nie powodowało by takiego problemu bo przynajmniej u mnie tak jest że jeżówki kwitną akurat wtedy gdy przycinam szałwie.
Naparstnice i ostróżki kwitną na przełomie czerwca i lipca więc w podobnym czasie co szałwie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Marcin89 14:36, 07 sie 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
Patrycja, gratulacje, masz już 100 stron wątku! Niech się nadal rozwija, a razem z nim ogród

Rabata zapowiada się super, ostatecznych wyborów bylin dokonasz sama
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 14:56, 07 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Dorii napisał(a)
Krwawnice ładne ale one chyba więcej wody potrzebują. Caradonna jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza.

Jakby dać jeżówki to przycięcie szałwi nie powodowało by takiego problemu bo przynajmniej u mnie tak jest że jeżówki kwitną akurat wtedy gdy przycinam szałwie.
Naparstnice i ostróżki kwitną na przełomie czerwca i lipca więc w podobnym czasie co szałwie.


Chyba dam naparstnice i ostróżki w innym miejscu. Waham się jeszcze czy wybrać jeżówki czy rozchodniki (one by od wiosny już zdobiły zanim będzie hakone, prawda?).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Dorii 15:21, 07 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rozchodniki szybko ruszają ale kwitnące dają zupełnie inny efekt niż jeżówki. One też są bardziej krępe i zajmują więcej miejsca na rabacie. Chyba że chcesz niskie takie bardziej zwarte jezówki to trochę inna rzecz.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies