Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Migawki z Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z Rodos

tulucy 22:21, 13 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Boszzz ależ ruch

Domeczek przynależy. Jest różowy... bez komentarza. Nie jest na pierwszym miejscu listy priorytetów. Ważniejsze na pewno będą drzwi wejściowe, okno (winorośl wybiła szybę ). Plusy domeczek posiada, woda bieżącą w nim jest w kuchence małej (dziecię chce, żeby tam łazienkę zrobić, co nawet mi pasuje). Piwniczka pod częścią domeczku jest. Dach jest nowy. Kominek jest nowy dość, z zamkniętą komora spalania. Można nocować do późnej jesieni. Na razie tam bałagan lekki, ale do ogarnięcia szybkiego. Jak tylko ogarnę terminowe prace z cięciem.

Cebulowe się gdzieniegdzie wybijają. Tulipany poznaję, jakiegoś narcyza też widziałam.
Jukki są poza tym... yyyy. Albo zerżnę połączenie Mrokasiowe ze stipą(??? Kasia potwierdź albo popraw). Albo usunę. No nie lubię.

Dziś znalazłam róże w jeszcze jednym miejscu.
I jakieś floksy szydlaste.

To u mnie obrzeża widać jeszcze.


Kasia, przyjmę wszystko.

Na razie mi czacha paruje. Bo myślę, jak to zagospodarować. Co mogę zmienić, czego nie ruszać. Muszę przy tym skonsultować stan świerka olbrzyma, bo moim zdaniem za bardzo się pochyla w jedną stronę, przy czym po tej drugiej podniosła się ziemia. Nie wiem, czy to korzenie tego świerka (czego się boję niestety). A trzyma się pewnie dlatego, że w tych korzeniach rośnie drugi, nieco mniejszy, i te korzenie jeszcze stabilizuje jakoś.

Nie wiem, jakie są zwyczaje rodosowe, gdzie mogę zrobić kompostownik.


Ciekawi mnie bardzo kolor lilaka. Daje odrosty, więc obstawiam biały albo ten blady fioletowo-niebieski.


Ścieżkę widzę w wyobraźni pod pergolą z róż. Taka Lykkefund by mi pasowała. I Veilchenblau. I Ghislaine. Plus powojniki. Furtka jest od północnej strony, ścieżka biegnie na południe. W dodatku dość długa jest, wiec tych róż trochę tam się zmieści.

Jutro jadę działać dalej. Przytnę owocowe i róże. I może odkopię trochę tej ścieżki. Będzie od razu lepiej wyglądać wejście.

Się rozpisałam. Piesa chciała na spacer wieczorem, ale już jest totalnie nieżywa. Nie bardzo chce wsiadać do autobusu, muszę ją wnosić. Ale w środku zachowuje się bardzo poprawnie i wysiada grzecznie.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Muszelka 23:31, 13 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Przeczytałam jednym tchem. Szykuje się ciekawy serial. Będę starała się oglądać wszystkie odcinki.

Z całego serca życzę wszystkiego, czego w tej chwili Twoje serce, umysł i ciało potrzebują!

Muszelka z Rodosu
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Agatorek 23:40, 13 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Powodzenia w nowym miejscu .

Sporo już zrobiłaś. Super !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nyna76 00:21, 14 mar 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Łucja - będzie pięknie. Jest moc w kobiecie, nowy rozdział.
Ten stan działki jest tylko taki symboliczny na pewno kryją się tam jakieś perełki które Cię ucieszą

Zrób plan i działaj a my będziemy wspierać.
Przyjdziemy, pokopiemy, wszystkie mamy wprawę
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Rojodziejowa 00:33, 14 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
A kto ma daleko, to może coś wyśle żeby Ci, którzy przyjadą działać mieli co sadzić.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 08:01, 14 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561


tu ściągawka, byś nie musiała wertować regulaminów
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 09:19, 14 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
tulucy napisał(a)
(...)Ma pewno mam duży krzew jaśminowa, co mnie bardzo ucieszyło. I duży krzew lilaka przy furtce, dawni niecięty, do korekcji lekkiej będzie potem. Żywopłot nie wiem, z czego jest, jakieś krzewy liściaste, nie kojarzą mi się z niczym.

Dziś zauważyłam też jakiś wiciokrzew.


Kochana ja Tobie też kibicuje i życzę dużo energii do działania a co do lilaka poniżej link do Pana Grzegorza, nie bój się cięcia mocnego, no sama zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=FDEUbYgB8sE
i jaśminowca, może się przyda a może nie
https://www.youtube.com/watch?v=1UARKEk2WmA

tulucy napisał(a)
Boszzz ależ ruch (...)

O! Tu same wariatki ogrodowe i do planowania wyrywne ja mam też tak do mieszkań, jak ktoś zasiedla nowe, albo remontuje, natychmiast włącza mi się bezwiednie, aż mózg paruje, plan ustawień, zakupów, aranżacji. Muszę się powstrzymywać żeby nie być postrzeganą jak namolna, czy narzucająca się, a to po prostu radosna twórczość artystyczna jest a człowiek twórczy wie, że żyje

Kasiu a ten regulamin PZD to jest ogólnopolski? Czy też endemiczny? Pytam z ciekawości
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Makao 10:53, 14 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Ślicznie będzie - cóż za emocje. Nie dziwię się że czacha dymi od pomysłów
Widać żeś szczęśliwa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
AnnaCh 10:55, 14 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U Hani-Gruszki zobaczyłam, że masz nowy wątek, a tamten zamknięty. Mam zapłon, nie ma co...
Życzę powodzenia na nowej drodze życia, kawałek ziemi jest, wiosna idzie, będzie pięknie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
lilarose 10:59, 14 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kordina napisał(a)




Kasiu a ten regulamin PZD to jest ogólnopolski? Czy też endemiczny? Pytam z ciekawości


PZD ma jeden ogólnopolski regulamin a ta ilustrowana ściągawka zrobiona jest na jego podstawie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies