Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

Muszelka 12:23, 10 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Magara napisał(a)
Kotek Was wybrał
Każdy, kto "dostał" kota od Losu jest szczęściarzem

Magara pięknie napisałaś!
Popieram Twe słowa rencami i nogami!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 12:25, 10 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
MagdaLenka napisał(a)
Nie wiem co z tym fantem zrobić, bo zdecydowaliśmy z mężem, że nie chcemy więcej zwierząt. Poprzedni kot odszedł 3 miesiące temu z powodu wstrząsu anafilaktycznego po szczepieniu i jeszcze nie doszłam do siebie po tej historii.

Daj mu szansę...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 14:10, 10 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Czasem los decyduje za nas, to znak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 17:32, 10 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Śliczny kociak.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MagdaLenka 21:41, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Dziś nareszcie mam chwilę na wstawienie zdjęć. Na tarasie jeszcze pobudowlany rozgardiasz, ale najważniejsza jest lawenda. Jest to odmiana pokładająca się nn (z marketu budowlanego na O.), więc wizualnie szału nie robi. Ma natomiast taką zaletę, że pachnie obłędnie, a ponadto cały czas uwija się koło niej stado trzmieli, które uwielbiam.



____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 21:52, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Dalej wiatrochron zachodni ze świerka serbskiego i dwupniowa brzoza Dorenboos (za nią krwawnica - w poczekalni). Po prawej prowizoryczny kompostownik. Trawnik wygląda aktualnie całkiem przyzwoicie za sprawą azofoski i deszczu.




Następnie rabata z kasztanowcem Briotti - do powiększenia i uzupełnienia między innymi o jodłę koreańską (która oczywiście jest w poczekalni). Ostróżka niska z siewu wykiełkowała i zakwitła nagle, choć już straciłam nadzieję, że raczy się pojawić. Proszę pominąć uprzejmym milczeniem poziom zachwaszczenia serbów. Nie nadążam z plewieniem.






____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 21:55, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Za garażem na razie graciarnia, ale tu kiedyś oczywiście będzie pięknie. Kompostowniki jak ta lala, stanowisko robocze ze stołem i regałem na rozsady oraz rododendrony i inne cieniolubne.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 22:02, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Od frontu ciągła budowa (w tym roku kończyliśmy elewację - struktura i malowanie na docelowy kolor, a także pewne nietypowe rozwiązanie, które zostanie zaprezentowane później - przy okazji historyjki o sowie).




Za hostami będą hortensje Phantom. Na początek po 3, a gdy za mocno się rozrosną, to po jednej z każdej strony będzie do przesadzenia. Tutaj idę w kierunku szybszego efektu, a nie czekania na docelowe rozmiary. Hortki oczywiści czekają w poczekalni:



____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 22:14, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Na rabacie frontowej: od strony podjazdu rząd irysów (nn - otrzymany od sąsiadki teściów), dwa grujeczniki, pomiędzy nimi trzy hortensje Sundae Fraise, wszystko otoczone hakonechloa Greenhills i Beni Kaze. Do tego tuja Danica, bergenie Baby Doll oraz posadzone tu za wcześnie hosty (za wcześnie, bo jeszcze nie mają odpowiedniego cienia). Szałwia z siewu - wzeszła połowa. Przy Smaragdach kocimiętka, która stąd wyleci, bo jest za mało reprezentacyjna.


Druga rabata frontowa prawie identyczna, ale bez grujeczników (bo na oczyszczalni), zamiast tego jest tu pięć hortensji Sundae Fraise.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 22:25, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Na wprost domu niski żywopłot z tui Globus. Za nimi przy ogrodzeniu planuję białą gaurę, której kwiaty w zamyśle mają powiewać nad tujami. Przed tujami: róża Lavender Ice i róża Aspirin Rose (w towarzystwie skrzypu ), rząd bodziszków Biokovo, rozchodnik (nn - od znajomych), rozplenica Hammeln, centralnie Piwonie, a potem lustrzane odbicie: rozplenica Hammeln, rozchodnik, róża Aspirin Rose i róża Lavender Ice (oraz kocimiętka do przesadzenia).
Żywopłot jest niski, bo chcę, żeby przedogródek był widoczny z drogi. Niech cieszy oko przechodniów.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies