Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

MagdaLenka 22:39, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Następnie coś na kształt różanki. Róże: Charming Piano, Stephanie Baronin zu Gutenberg, Pastella, Aprodite i First Lady. To ich pierwszy sezon, a wszystkie zakwitły. Teraz powtarzają kwitnienie. Po bokach (symetrycznie) mają białe bodziszki korzeniaste, miskanty Gracillimus, po dwie rozplenice Hammeln i jeżówki. Od frontu tuje Danica i ponownie rozplenice Hammeln z bodziszkami. Ta duża kula mniej więcej na środku to chryzantema drobnokwiatowa, co do której byłam przekonana, że nie przetrwa zimy.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
ewsyg 22:51, 10 sie 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Magdalenko. sporo pracy już za Wami i zapowiada się ładny ogród.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
MagdaLenka 22:52, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Na tym odcinku żywopłot jest z tui Atrovirens. Od Globusów oddzielony trzema Smaragdami. Zestaw trzech Smaragdów powtarza się w kilku miejscach ogrodu.
Śliwy Pissardii z hortensjami Bobo i Confetti oraz dereniem rozłogowym Kelseyi. Z tyłu miały być niebieskie ostróżki, ale posmakowały ślimakom do tego stopnia, że nic z nich nie zostało.



Śliwy były kupowane i sadzone w tym samym czasie i miały podobne rozmiary. Teraz jedna jest prawie dwa razy większa od drugiej. Być może dlatego, że rośnie bliżej tunelu rozsączającego oczyszczalni.

Na środku tworzy się rabata środkowa. Szkielet już jest: platan, jodła jednobrawna i klon czerwony. Do tego tuje globus, których rozmieszczenie będzie jednak nieco zmienione. Na razie wszystko przykryte kartonem (i wyplewionymi chwastami), żeby trawa rozłożyła się i wzbogaciła glebę. Być może na jesień uda się zrobić tu nasadzenia. Jeśli nie, to wiosną.


Pod południowo-wschodnią ścianą budynku miejsce na warzywnik w skrzyniach. Skrzynie już "się robią" (czekają na olejowanie i skręcenie, ale nie wiadomo, kiedy się doczekają). Będzie 6 skrzyń o wymiarach 1x2m. Pomiędzy nimi ścieżki wysypane żwirkiem.


____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Makao 23:01, 10 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Teraz widać jak duży teren masz. Globosum to spore rośnie. Przewidujesz cięcie? U mojej mamy ma ze 4m średnicy po 20 latach.

Warzywniak zapowiada się pięknie. Lubię skrzynie. I sporo miejsca zostawiłaś na niego. Będzie co obsiewać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
MagdaLenka 23:10, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Makao napisał(a)
Teraz widać jak duży teren masz. Globosum to spore rośnie. Przewidujesz cięcie? U mojej mamy ma ze 4m średnicy po 20 latach.

Warzywniak zapowiada się pięknie. Lubię skrzynie. I sporo miejsca zostawiłaś na niego. Będzie co obsiewać.


Raczej wszystkie tuje oprócz Smaragdów będziemy ciąć. 4 m średnicy dla Globosum to jakoś dużo... u mojej babci ta odmiana (nie cięta) w podobnym wieku miała 1,5m.

Terenu mamy łącznie 26 arów. Z tego 5 arów odchodzi pod zabudowę (dom, garaż, podjazd i chodnik), a 1 ar został na przedpłociu, bo w naszej gminie trzeba sporo odsunąć się z ogrodzeniem od drogi. Także samego miejsca na nasadzenia jest 20 arów.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 23:19, 10 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Nie mam innej mapki, więc wstawiam plan zagospodarowania terenu z projektu budowlanego.


Działka ma wymiary około 40x60m. Dłuższym bokiem przylega do drogi, co nam akurat pasuje.

Od wschodu i od zachodu mamy wiatrochrony ze świerka serbskiego, bo mocno u nas wieje (z obu stron są działki niezabudowane).

Dzisiejsze zdjęcia przedstawiają stronę zachodnią i północną. Reszta jutro.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 09:35, 16 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 417
Cześć Magda
Pięknie się u Ciebie zapowiada. Podpytam o trawę, kiedy była wysiewana?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
MagdaLenka 12:16, 16 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Agnieszka_Z napisał(a)
Cześć Magda
Pięknie się u Ciebie zapowiada. Podpytam o trawę, kiedy była wysiewana?


Witaj Agnieszko.
Trawę sialiśmy na początku września. Było deszczowo, więc nie musieliśmy podlewać.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
LIDKA 16:43, 21 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7120
Bardzo dobrze wyszło Ci zagospodarowanie terenu. podoba mi się.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MagdaLenka 18:15, 21 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
LIDKA napisał(a)
Bardzo dobrze wyszło Ci zagospodarowanie terenu. podoba mi się.


Dziękuję.
Zagospodarowanie nadal nieco kuleje, bo nie mam pomysłu, gdzie ulokować jagodnik. Pewnie zrobię w tym celu rabatę wyspową. Nie zajmie to dużo miejsca, bo będą maksymalnie 4 krzaki maliny i 6 krzaków borowki z żurawiną w nogach. Ale nie wiem gdzie...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies