Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

Gosialuk 18:34, 08 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Witaj
Ciekawie się zapowiada.
Praca nad glebą to strzał w 10. Pochwal się roślinkami, bo ciekawa jestem w jakim stylu ogrody ci się podobają.
Pewnie przez ten okres uzdatniania gleby wiele zdążyłaś sobie przemyśleć czego od ogrodu oczekujesz.
Jak to dziewczyny mówią, każdy ogród jest inny, tak jak różni są właściciele. I to jest piękne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Patrycja_KG_Lu 18:43, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Hej! Fajnie, że masz już swój wątek. Nasze ogrody nie tak daleko od siebie, ja z innej strony Lublina.

Masz jakiś rysunek mapkę z narysowanymi kształtami i wielkościami rabat/elementów małej architektury itp.?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 19:09, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Gosialuk napisał(a)
Witaj
Ciekawie się zapowiada.
Praca nad glebą to strzał w 10. Pochwal się roślinkami, bo ciekawa jestem w jakim stylu ogrody ci się podobają.
Pewnie przez ten okres uzdatniania gleby wiele zdążyłaś sobie przemyśleć czego od ogrodu oczekujesz.
Jak to dziewczyny mówią, każdy ogród jest inny, tak jak różni są właściciele. I to jest piękne.


Witam.
Owszem, przemyśleń na temat ogrodu było całe mnóstwo. Zimą codziennie oglądałam Maję w ogrodzie i czytałam ogrodowisko. Rozmawiałam też że znajomymi, którzy mają ogrody. Nie mam projektu, którego ściśle bym się trzymała. Mam powyznaczane rabaty, ale już wiem, że chciałabym więcej rabat wyspowych. Dlatego ogród będzie ewoluował. W planach jest też nieduży basen kanadyjski wkopany w ziemię. Może uda się to w przyszłym sezonie.
Co do roślin, to wybieram same bezproblemowe. Wszystko, co przemarza/wymaga okrywania na zimę/jest wrażliwe na choroby i szkodniki/ma szczególne wymagania siedliskowe, to wyleciało z mojego projektu. Wiem, że nie zabezpieczy to mojego ogrodu przed wypadaniem roślin, ale na pewno zminimalizuje ryzyko. Do tej pory z kilkuset nasadzeń padły tylko 2 (buk, którego sama zaniedbałam, bo za długo trzymałam go w donicy i zdążył przeschnąć oraz jedna tuja, która miała za mocno podcięte korzenie). Także chyba nie jest źle.
Styl, który mi się podoba nazwałabym mieszanym. Z drzew mam typowo polskie: dąb, klon, lipę drobnolistną, brzozę, buk. Do tego dojdą graby kolumnowe. Z bardziej egzotycznych: platan, wiśnie japońskie, grujeczniki. Mam też dużo hortensji bukietowych: Sundae Fraise, Phantom, Polar Bear, Tardiva, Confetti, Bobo. Derenie Elegantissima i Ivory Halo. Jaśminowce Manteau Hermine. Trochę róż: Lavender Ice, Aspirin Rose, Artemis, Pastella, Charming Piano, First Lady, Aphrodite. Miskanty Gracillimus, Morning Light i Variegatus. Rozplenice. W przedogródku Hakonechloa Greenhills i Beni Kaze. Bylin na razie niewiele.
W wolnej chwili porobię aktualne zdjęcia.

____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 19:11, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Hej! Fajnie, że masz już swój wątek. Nasze ogrody nie tak daleko od siebie, ja z innej strony Lublina.

Masz jakiś rysunek mapkę z narysowanymi kształtami i wielkościami rabat/elementów małej architektury itp.?


Cześć Patrycja. Wreszcie zdecydowałam się założyć wątek. Teraz muszę pobawić się w fotografa, bo mam same zdjęcia z poprzedniego sezonu.
Mapki nie robiłam, wszystko idzie na żywioł.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Muszelka 19:38, 08 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Przeczytałam historię Twojej Krainy. Niechaj Wam się darzy
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Angelika95 20:08, 08 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 970
Magdalena, myślałam, że u Ciebie etap jak u mnie, a Ty już daleko przede mną! Czekam na zdjęcia
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 20:11, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Jesteśmy totalnym przeciwieństwem projektowania. Ja muszę mieć dokładny projekt rozrysowany z ilościami i rozmieszczeniem roślin, tak jak Ty na żywioł to nie umiem. To samo metodą doniczkową. BTW Hakonechloa Greenhills gdzie kupowałaś, bo będę jej szukać na nową rabatę?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 20:30, 08 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Brawo za glebę.
Mamy cechy wspólne ; glinę i to że nie sadzimy roślin specjalnej troski.

Przedogródek masz już śliczny.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MagdaLenka 21:12, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Muszelka napisał(a)
Przeczytałam historię Twojej Krainy. Niechaj Wam się darzy


Dziękuję. Póki co szczęśliwie wszystkie rośliny się przyjmują. Oby tak dalej.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 21:14, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Angelika95 napisał(a)
Magdalena, myślałam, że u Ciebie etap jak u mnie, a Ty już daleko przede mną! Czekam na zdjęcia


U mnie etap wcześniejszy. Mniej więcej, jak u Ciebie w zeszłym sezonie. Zdjęcia będę robić jutro, jeśli pogoda pozwoli.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies