Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kraina spełnionych marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina spełnionych marzeń

Makao 22:26, 08 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4094
No jesteś. Tak myślałam że po sobocie to się zabierzesz za wątek . Z niecierpliwością patrzyłam czy jakiś nowy wątek się pojawi i trach... Jesteś
Jak czytam Twoje przygotowania gleby to strasznie zazdraszczam że to zrobiłaś. Ja niestety nie byłam tak doświadczona gdy zaczynałam i szłam na żywioł. Na ogrodowisko trafiłam jak już tworzyłam ogród więc już było za późno. Teraz muszę poprawiać glebę na bierząco czym się da. Wtedy nie wiedziałam jak ważny jest ten etap w tworzeniu ogrodu. Nie znałam czegoś takiego.
Cieszę się że jesteś już na 100% z nami
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
MagdaLenka 23:02, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Makao napisał(a)
No jesteś. Tak myślałam że po sobocie to się zabierzesz za wątek . Z niecierpliwością patrzyłam czy jakiś nowy wątek się pojawi i trach... Jesteś
Jak czytam Twoje przygotowania gleby to strasznie zazdraszczam że to zrobiłaś. Ja niestety nie byłam tak doświadczona gdy zaczynałam i szłam na żywioł. Na ogrodowisko trafiłam jak już tworzyłam ogród więc już było za późno. Teraz muszę poprawiać glebę na bierząco czym się da. Wtedy nie wiedziałam jak ważny jest ten etap w tworzeniu ogrodu. Nie znałam czegoś takiego.
Cieszę się że jesteś już na 100% z nami


Ania! Cześć! Bardzo mi miło, że wpadłaś do mnie. Faktycznie sobotnie spotkanie mnie zmotywowało. Teraz jeszcze muszę obfotografować te moje rabaty, bo nie mam żadnych aktualnych zdjęć. Za bardzo mnie wciągnęły prace ogrodnicze.
Co do przygotowania gleby, to miałam dużo szczęścia, że trafiłam na ogrodowisko i artykuły Danusi. Z początku chciałam sadzić natychmiast, jeszcze w trakcie budowy (na szczęście wtedy za dużo miałam na glowie), ale jednak po zgłębieniu tematu pojawiło się u mnie przeczucie, że zaniedbanie gleby to może być błąd, który się zemści...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Magara 00:06, 09 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Fajny wątek Super, że mieliście pojęcie, że najpierw trzeba zabrać się za glebę
Mało kto ma o tym pojęcie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 07:39, 09 sie 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Magdalenka, czekam na historię dębu . Sadziliscie już takie duże drzewo?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Angelika95 08:37, 09 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 970
MagdaLenka napisał(a)


U mnie etap wcześniejszy. Mniej więcej, jak u Ciebie w zeszłym sezonie. Zdjęcia będę robić jutro, jeśli pogoda pozwoli.


U mnie jest tylko warzywnik I ta jedna długa rabata, na podwórku nawet nie mam porządnego trawnika i wyrównanego terenu. Niedługo kończymy budowę i będziemy się brać za teren wokół.

Twoje przygotowanie ziemi - mam wrażenie, że co nie posadzisz to urośnie, podeszłaś do tego profesjonalnie. Będę czerpać przykład

Przedogródek - fajny, czysty, ale wiem, że ciężka praca fizyczna może zniechęcić. Ważne, że już chyba zniechęcenie Ci minęło
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Makao 09:46, 09 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4094
Magda kiedy wysiewałaś poplon? I który najlepszy?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
MagdaLenka 11:25, 09 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Magara napisał(a)
Fajny wątek Super, że mieliście pojęcie, że najpierw trzeba zabrać się za glebę
Mało kto ma o tym pojęcie


Witaj Magaro.
Ja ogólnie do większych inwestycji przygotowuję się solidnie. Przed budową domu 2 lata czytałam o technologiach i całym procesie budowlanym. W zasadzie sama zaprojektowałam sobie dom, a koleżanka architekt zrobiła wersję profesjonalną. Murarze od razu połapali się, że znam swój projekt co do centymetra i byli pod wrażeniem tego, że wszystko jest przemyślane. Tak samo z ogrodem. Kiedy zakończyliśmy etap budowy to przeszłam do tematyki ogrodniczej. Bardzo dużo czasu spędziłam tutaj na forum, ale też na portalach rolniczych. Rozmawiałam z wieloma osobami i wyklarowała mi się nie tylko wizja nasadzeń, ale ogólnie tego, jak chcę ten ogród prowadzić.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 11:26, 09 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Agatorek napisał(a)
Magdalenka, czekam na historię dębu . Sadziliscie już takie duże drzewo?


Dzisiaj wieczorem postaram się wstawić zdjęcia (zrobiłam rano, ale nie miałam czasu zgrać na komputer przed pracą) i wtedy napiszę też o dębie.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 11:32, 09 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Angelika95 napisał(a)


Ważne, że już chyba zniechęcenie Ci minęło


Różnie z tym bywa. Kiedy patrzę na całość i widzę ile jeszcze do zrobienia, to ogarnia mnie popłoch. W takich chwilach dużo daje przeglądanie wcześniejszych zdjęć, bo to dopiero pokazuje ile już jest zrobione. Myślę, że na koniec przyszłego sezonu będę wstępnie zadowolona z ogrodu.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
MagdaLenka 11:39, 09 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 798
Makao napisał(a)
Magda kiedy wysiewałaś poplon? I który najlepszy?


Z poplonem to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba dobrać do gleby. Inny daje się na glinę, a inny na piach.
U nas łubin z grochem był wysiewany pod koniec kwietnia, skoszony i zaorany w połowie czerwca. Na początku lipca wysialiśmy grykę, która była skoszona i zaorana pod koniec sierpnia.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies